Targówek jedzie do Kina Praha. Rozdajemy bilety! [KONKURS]

6
Share

Targówek to za mało. Wypływamy na szerokie wody i przekraczamy granice naszej skromnej dzielnicy. Poznajcie wakacyjne atrakcje kina Praha. Dla czworga szczęśliwców czekają darmowe zaproszenia do kina. 

 

Najbardziej znane praskie kino zaprasza także mieszkańców Targówka. Szczególnie, że latem przygotowało sporo dodatkowych atrakcji, m.in. dla rodziców z dziećmi.

Bilety zaczynają się od 10 zł. Prze całe lato w Kinie Praha odbywają się  poranne projekcje ulubionych bajek połączone z warsztatami dla dzieci. Od 1 lipca do 31 sierpnia na ekranie m.in.: „Uniwersytet potworny”, „Smerfy 2”, „Mambo, Lula i piraci”, „Tajemnica zielonego królestwa”, „Thor ratuje przyjaciół”, „Krudowie” i wiele innych. Ale film to tylko początek dobrej zabawy. Po projekcjach od poniedziałku do piątku od godz. 12 odbywają się też artystyczne i edukacyjne warsztaty dla dzieci. Tak pisze o nich same kino:

Warsztaty dla dzieci

warsztaty plastyczne – W kąciku malucha dzieci będą malować, rysować, wyklejać kolaże z papieru i krepiny, tworzyć papierowe zwierzątka z prostych form geometrycznych oraz składać i ozdabiać papierowe motyle itd.

warsztaty teatralno-taneczne – Podczas warsztatów dzieci nauczą się elementów scenicznych, będą pracować nad tekstem, wykorzystywać emocje i ruch ciała w zabawie, odgrywać scenki teatralne. Organizatorem zajęć jest All-fredka Sylwia Bocian.

warsztaty jogi dla dzieci – Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, podczas której dzieci nabywają koordynację ruchu, ale także umiejętności koncentracji i poprawnego oddechu. Na poziomie fizycznym joga rozwija u dzieci zręczność i elastyczność, ćwiczy prawidłową postawę ciała. Organizatorem warsztatów jest Szkoła Yoga.Ma.

● warsztaty językowe – angielski dla dzieci – To zajęcia wypełnione zabawą, podczas której dzieci uczą się języka w przyjemnej atmosferze pełnej wesołych piosenek, gier i zabaw, angażującej wszystkie zmysły dzieci. Zapraszamy na zajęcia angielskiego poprzez zabawę. Organizatorem zajęć jest Centrum Językowe Together.

● warsztaty muzyczne – Na warsztatach dzieci pochłoną smakowite dźwięki muzyki klasycznej, ale i nie tylko. Nie zabraknie kształcących zabaw przy muzyce na żywo. Podczas bajecznej opowieści dzieci zapoznają się z nowymi instrumentami. Będziemy ćwiczyć m.in.: skupienie, pamięć, koordynację słuchowo-ruchową, poczucie przestrzeni i rytmu. Organizatorem zajęć jest Filharmonia Rozwoju.

● warsztaty teatralne – Podczas warsztatów dzieci będą mogły poznać tajniki sztuki teatralnej: elementy dykcji, podstawy pantomimy oraz elementy techniki pracy z ciałem. Organizatorem zajęć jest Czwarta Ściana.

warsztaty plastyczno-recyclingowe – Plastyczne warsztaty kreatywne, pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem materiałów recycling-owych rozwijają wyobraźnię, poszerzają horyzonty manualne, a także uczą, jak żyć w zgodzie z naturą. Wykorzystując materiały przyjazne środowisku, dzieci wyczarują coś niesamowitego! Organizatorem warsztatów są Fraszki Igraszki.

warsztaty edukacyjno-zabawowe – Podczas warsztatów dzieci same będą mogły przeprowadzić eksperymenty, wcielić się w ulubionych bohaterów z bajek, przez co wzbogacają kreatywność myślenia. Warsztaty uczą przez zabawę. Dlatego dzieci wszystko szybko i łatwo zapamiętują. Ponadto, na zajęciach podopieczni wszystko robią samodzielnie. Organizatorem zajęć jest Podróżnik, wyprawa w świat nauki.

warsztaty edukacyjno-plastyczne – Warsztaty te to przygoda, zabawa, a zarazem edukacja dla dzieci. Najmłodsi poznają świat książek, ożywiają pchełki, zaprzyjaźniają się z Zuzią, tworzą magiczne zabawki recyclingowe.  Organizatorem warsztatów jest Tashka.

"Człowiek ze stali" ale lata dość lekko ;)

„Człowiek ze stali”, ale lata dość lekko ;)

Poranki muzyczno – filmowe „Tańcograjki” oraz poranki teatralno – filmowe z Teatrzykiem Raz-Dwa-Trzyk. Podczas poranków muzyczno – filmowych „Tańcograjki” dzieci mają okazje poznać dawne instrumenty, natomiast podczas poranków teatralnych „Teatrzyk Raz-Dwa-Trzyk” prezentuje spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Po spotkaniach odbywają się projekcje bajek. Poranki dla dzieci w sobotę i niedzielę o godz. 10.30.

Kino nie tylko dla najmłodszych

Kto nie ma małych dzieci albo czasu na chodzenie do kina przed południem, może spokojnie wybrać się tam po pracy. Przypominamy, że po sąsiedzku urzędują fajne klubo-puby (Bazar, Po drugiej stronie Lustra. Centrum Zarządzania Światem). A repertuar w kinie całkiem dobry. W tym tygodniu m.in. „Człowiek ze stali”, czyli superprodukcja o Supermanie, komediodramat „18 spotkań przy stole” czy obyczajowy „Przed północą” z Ethanem Hawke i Julie Delpy.

 


  KONKURS

Niektórzy z naszych czytelników mają szansę wybrać się do kina za darmo! Wystarczy szybko wysyłać maila i znać odpowiedź na pytanie: Mieszkańców jakiego miasta bronił Superman? 

Pierwsze cztery osoby, które przyślą odpowiedź na adres mailowy redakcja@targowek.info dostaną podwójne zaproszenie na dowolny seans w Kinie Praha od wtorku do niedzieli!

Odpowiedź wpiszcie w temacie maila, w treści podajcie swoje imię i nazwisko. Kto pierwszy, ten lepszy. Czas start!

**** AKTUALIZACJA ****

Uwaga, koniec konkursu! Wszystkie zaproszenia do kina „Praha” są już rozdane! Szczęśliwcy, którzy jako pierwsi prawidłowo podali odpowiedź na nasze pytanie (tak, oczywiście chodziło o „Metropolis”)‚ jeszcze dzisiaj dostaną od nas mejle ze stosowną informacją. Pozostałym dziękujemy za udział w naszej zabawie – i zapraszamy do kasy w kinie “Praha”.


Wakacje w Kinie Praha

1 lipiec – 31 sierpień, Ceny biletów: 10 zł – cena dotyczy bajek od poniedziałku do piątku, które zaczynają się od godz.10.00-10.30, 15 zł – „Tańcograjki” (sobota) oraz poranki teatralno-filmowe (niedziela),

Rezerwacje i szczegóły: na www.kinopraha.pl, kasa kina ul. Jagiellońska 26, tel. 22 343 03 10

wakacje_1000

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx