Ulice Targówka przestały być bezpieczne | | targowek.info

Ulice Targówka przestały być bezpieczne

Policja ujawniła statystyki wypadków samochodowych w pierwszym półroczu 2013 r. Niestety, nasza dzielnica stała się jedną z najniebezpieczniejszych w całej Warszawie.

Jeszcze rok temu nasze drogi były w grupie najspokojniejszych w mieście. W pierwszej połowie 2012 r. w całej dzielnicy Targówek było raptem 12 wypadków, z czego tylko jeden śmiertelny. Ale to już przeszłość. Wg. najnowszych statystyk policyjnej drogówki, między styczniem i czerwcem 2013 r. w naszej dzielnicy doszło aż do 24 wypadków samochodowych w których zginęły 4 osoby!

fot. targowek.info
Śmiertelne potrącenie na Radzymińskiej/ fot. targowek.info

Zabici to przede wszystkim piesi – aż dwoje ludzi zostało śmiertelnie potrąconych (w dwóch różnych wypadkach) na skrzyżowaniu Radzymińskiej z Gorzykowską, a młody chłopak zginął u zbiegu Radzymińskiej z Młodzieńczą. Ostatnia ofiara, potrącony przez samochód młody rowerzysta, straciła życie też niedaleko Radzymińskiej – konkretnie na odchodzącej od niej Tużyckiej.

Nic dziwnego, że ul. Radzymińska została uznana przez policję za trzecią najbardziej niebezpieczną ulicę w Warszawie – łącznie w tym roku było tam 15 wypadków (prócz 3 zabitych też 14 rannych). Zdaniem drogówki jeszcze gorzej jest tylko na Puławskiej (20 wypadków, 2 zabitych, 22 rannych) oraz w al. Jerozolimskich (20 wypadków, 1 zabity, 23 rannych).

Jedynym pocieszeniem może być to, że mimo dwukrotnego wzrostu liczby wypadków samochodowych, generalnie wciąż na ulicach Targówka jest dużo mniej kraks niż gdzie indziej. Np. na Mokotowie w pierwszej połowie tego roku było aż 79 wypadków, w Śródmieściu 69, zaś na Pradze Południe, Ochocie i Woli ponad 40. Co z tego, skoro pod względem ofiar śmiertelnych Targówek uplasował się na niechlubnym drugim miejscu. Na Mokotowie straciło życie aż 7 ludzi, ale raczej nie ma się tu z czego cieszyć.

Łącznie między styczniem i czerwcem 2013 r. w całej Warszawie w 547 wypadkach samochodych zginęło 27 osób, a 611 zostało rannych.

Radzymińska róg Gorzykowskiej - najniebezpieczniejsze skrzyżowanie na Targówku / fot. targowek.info
Radzymińska róg Gorzykowskiej – najniebezpieczniejsze skrzyżowanie na Targówku / fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Ulice Targówka przestały być bezpieczne

 • 24 lipca 2013 o godz. 08:33

  napływ obcych i takie efekty. jeżdża jak typowe niedzielniaki, parkuja byle gdzie, wyjezdzaja z podporządkowanej MASAKRA . Przyjezdni powinni napisać i zdać egzamin na jazdę w obcym mieście. Uczyli się jeździć na wsi,m, gdzie jest jedna droga przez całą wiochę a nagle przyjechali do metropolii i wariują.

 • 24 lipca 2013 o godz. 09:00

  Jan, przecież ty sam jesteś słoik:)

 • 24 lipca 2013 o godz. 10:58

  co ty, przecież on od urodzenia mieszka w Warszawie i ma dom z ogrodem ;) Jednym ślowem-patol!

 • 24 lipca 2013 o godz. 11:06

  Zróbcie może ankietę z pytaniem ile osób wie o tym, że na Radzymińskiej jest jakieś ograniczenie prędkości i ile osób się do niego stosuje.

 • 24 lipca 2013 o godz. 15:37

  Jak jeżdżą na Radzymińskiej? Prosty test. Skręcamy w lewo z ul. Kościeliskiej w Radzymińską w kierunku Marek i jedziemy 60km/h (prędkość dopuszczalna). W lusterku widzimy pojazdy oczekujące jeszcze jakieś minuty na zielone światło (pojazdy, które jadą z centrum i będą jechać w tym samym kierunku czyli na Marki). W połowie drogi między Kościeliską a Młodzieńczą pojazdy zaczynają cię wyprzedzać chociaż jedziesz przepisowo. Nadrabiają czas stracony na światłach i jeszcze wyprzedzają. Po co? Po to żeby się zatrzymać na kolejnych światłach. Ale głupkowi nie wyjaśnisz, że nie ma żadnego znaczenia ograniczenie prędkości w mieście do 50 czy do 60 km/h. I tak ściga się od świateł do świateł. Oczywiście spalona benzyna nie gra roli – widocznie mogłaby kosztować nawet 10 zł / litr a rajdowcy i tak będą naciskać „gaz do dechy”.

 • 25 lipca 2013 o godz. 15:25

  widze, ze pozazdrosciles fejma lemingu :) ćwicz, ćwicz.

  THE REAL ONE – JAN

 • 2 sierpnia 2013 o godz. 03:56

  Na jednego Jana 4 wieśniaków aż się oburzyło hahahaha Warszawianie z dowodem wydanym na księżycu i rejestracją co uśmiechu dodaje od ucha do ucha jeszcze te wasze golfy albo calibry w stodołach pieszczone :) Kabaret….

 • 9 sierpnia 2013 o godz. 00:13

  hahaha TGK BOSKO!:D ale cos z ta radzymińska powinni zrobić bo faktycznie wsiury jeżdżą jak chca czy to osobówki czy kierowcy tych smierdzących burakowozów co na wołomin jeżdżą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.