Zbudują sześć siłowni na świeżym powietrzu. Gdzie powinny powstać?

13
Share

Złośliwi mówią, że to efekt grożącego referendum – wzmożona w ostatnich tygodniach aktywność prezydent Warszawy zaowocuje siłowniami na świeżym powietrzu. W całym mieście powstanie ich sto, na Targówku – sześć.

Ratusz pochwalił się w czwartek planami budowy aż stu siłowni na świeżym powietrzu. Pewnie zaawansowani kulturyści będą kręcili nosem, ale dla osób starszych czy po prostu nietrenujących na prawdziwych siłowniach, to całkiem fajne miejsca. Kilka działa już na Bemowie czy Ursynowie, więc wiemy jak będą wyglądały. Ciężarów raczej tu się nie dźwiga, większość przyrządów opiera się na wykorzystaniu własnego ciała.

Plenerowe siłownie mają powstać jeszcze w tym roku.  Będą dostępne za darmo dla wszystkich chętnych przez całą dobę. W każdej znajdzie się po sześć urządzeń. Będą to m.in. orbitrek, wioślarz i narciarz (taki, na jakim ćwiczy na zdjęciu poniżej Hanna Gronkiewicz-Waltz).

Gdzie będziemy ćwiczyć? To zależy od mieszkańców. Od piątku powinna już działać strona internetowa www.wdobrejkondycji.waw.pl na której można zgłaszać propozycje lokalizacji. Szansę zaangażowania w projekt otrzymają też spółdzielnie mieszkaniowe. Swoje zdanie przedstawią też lokalni radni. Pierwsi już się odzywają: – Myślę, że najlepsze lokalizacje dla  siłowni na świeżym powietrzu, to teren ogólnodostępny, np. Park  Bródnowski, Park Wiecha, czy też Ogródek Jordanowski. Być może warto  pomyśleć, aby wkomponować podobną inwestycję w budowane skwery wzdłuż  Kanału Bródnowskiego – mówi Krzysztof Miszewski z PO, który jako pierwszy podał nam informację o siłowniach.

Wiadomo, że na Targówku powstanie sześć siłowni – ich liczba w poszczególnych dzielnicach zależy od liczby mieszkańców i jest raczej sprawiedliwie rozłożona. A jak podzielić je na terenie naszej dzielnicy? 3 na Bródnie, 2 na Targówku Mieszkaniowym i jedna na Zaciszu? A co z Targówkiem Fabrycznym i Elsnerowem? Może macie inne propozycje? Wszystko zależy od Waszych głosów. Piszcie, gdzie powinny stanąć siłownie i głosujcie na www.wdobrejkondycji.waw.pl

Hanna Gronkiewicz-Waltz ćwiczy na siłowni na Bielanach / fot. Facebook

Hanna Gronkiewicz-Waltz ćwiczy na siłowni na Bielanach / fot. Facebook

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx