Zbudują sześć siłowni na świeżym powietrzu. Gdzie powinny powstać? | | targowek.info

Zbudują sześć siłowni na świeżym powietrzu. Gdzie powinny powstać?

Złośliwi mówią, że to efekt grożącego referendum – wzmożona w ostatnich tygodniach aktywność prezydent Warszawy zaowocuje siłowniami na świeżym powietrzu. W całym mieście powstanie ich sto, na Targówku – sześć.

Ratusz pochwalił się w czwartek planami budowy aż stu siłowni na świeżym powietrzu. Pewnie zaawansowani kulturyści będą kręcili nosem, ale dla osób starszych czy po prostu nietrenujących na prawdziwych siłowniach, to całkiem fajne miejsca. Kilka działa już na Bemowie czy Ursynowie, więc wiemy jak będą wyglądały. Ciężarów raczej tu się nie dźwiga, większość przyrządów opiera się na wykorzystaniu własnego ciała.

Plenerowe siłownie mają powstać jeszcze w tym roku.  Będą dostępne za darmo dla wszystkich chętnych przez całą dobę. W każdej znajdzie się po sześć urządzeń. Będą to m.in. orbitrek, wioślarz i narciarz (taki, na jakim ćwiczy na zdjęciu poniżej Hanna Gronkiewicz-Waltz).

Gdzie będziemy ćwiczyć? To zależy od mieszkańców. Od piątku powinna już działać strona internetowa www.wdobrejkondycji.waw.pl na której można zgłaszać propozycje lokalizacji. Szansę zaangażowania w projekt otrzymają też spółdzielnie mieszkaniowe. Swoje zdanie przedstawią też lokalni radni. Pierwsi już się odzywają: – Myślę, że najlepsze lokalizacje dla  siłowni na świeżym powietrzu, to teren ogólnodostępny, np. Park  Bródnowski, Park Wiecha, czy też Ogródek Jordanowski. Być może warto  pomyśleć, aby wkomponować podobną inwestycję w budowane skwery wzdłuż  Kanału Bródnowskiego – mówi Krzysztof Miszewski z PO, który jako pierwszy podał nam informację o siłowniach.

Wiadomo, że na Targówku powstanie sześć siłowni – ich liczba w poszczególnych dzielnicach zależy od liczby mieszkańców i jest raczej sprawiedliwie rozłożona. A jak podzielić je na terenie naszej dzielnicy? 3 na Bródnie, 2 na Targówku Mieszkaniowym i jedna na Zaciszu? A co z Targówkiem Fabrycznym i Elsnerowem? Może macie inne propozycje? Wszystko zależy od Waszych głosów. Piszcie, gdzie powinny stanąć siłownie i głosujcie na www.wdobrejkondycji.waw.pl

Hanna Gronkiewicz-Waltz ćwiczy na siłowni na Bielanach / fot. Facebook
Hanna Gronkiewicz-Waltz ćwiczy na siłowni na Bielanach / fot. Facebook

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Zbudują sześć siłowni na świeżym powietrzu. Gdzie powinny powstać?

 • 12 lipca 2013 o godz. 08:24

  Żenujące, ale może na lemingów zadziała, że gronkowiec co dwa dni coś ogłasza, obiecuje. Referendum zmusiło ją do aktywności, a wystarczyło gdyby zrealizowała choć 10% obietnic z poprzedniej kampanii wyborczej, nie otaczała się nieudacznikami i nie miała tyle wpadek a referendum by nie było.

 • 12 lipca 2013 o godz. 08:25

  Bardzo dobry pomysł.Popieram.Może koło Domu Kultury Swit.

 • 12 lipca 2013 o godz. 09:30

  ooo super!! W KONCU COŚ POZYTYWNEG NA DZIELNI :) fajna sprawa. ale gdzie? hmm może przy pętli na TGK

 • 12 lipca 2013 o godz. 09:54

  CO ZA GŁUPOTA!!! SAM SPORT I KEBABY A GDZIE KULTURA I INNE WAŻNE INWESTYCJE ?

 • 12 lipca 2013 o godz. 11:37

  Witam,Zdecydowanie 2 powinny powstać na Zaciszu. Jedna na terenie osiedli w okolicach Łodygowej, druga po drugiej stronie koło DK Zacisze.
  W poniedziałek w tej sprawie będę rozmawiać z Wydziałem Architektury.
  Musimy sprawdzić czy istnieje takowa możliwość.

 • 12 lipca 2013 o godz. 11:44

  PRZESTANMY WSZYSTKO ROBIC NA ZACISZU!!! Wszystko ma byc na Zaciszu. Słoiki sie troszeczke rozpanoszyły. Może w koncu cos na Targówku mieszkaniowym?|

 • 12 lipca 2013 o godz. 14:17

  Słoiki czy nie.
  Podatki płacimy w stolicy takie same, więc mamy takie same oczekiwania jak rdzenni mieszkańcy.

 • 12 lipca 2013 o godz. 15:52

  ale nie wszystko pchacie na zacisze. ile można? targówek mieszkaniowy staje się zakałą miasta. bo wszystko na zacisze.

 • 12 lipca 2013 o godz. 17:32

  w Parku Bródnowskim poprosimy

 • 12 lipca 2013 o godz. 19:24

  proponuję odwoływać Gronkiewiczową co miesiąc, to będziemy co miesiąc otrzymywać takie cukierki.

 • 13 lipca 2013 o godz. 12:32

  Hania jeb… 1 w metrze drugą u kolegi w łomiankach tam gdzie stadion miał być 3 tunelu nad wisłą 4 na stadionie legi na środku koledzy z iti podziękują 5 w budynku jakiegos developera żeby mu miszkania się sprzedały Państwo zapłaci a 6 na ściezce rowerowej

 • 15 lipca 2013 o godz. 00:10

  kiedy referendum o odwołaniu HGW ?

 • 20 lipca 2013 o godz. 13:55

  srodmiescie jest betonowe wszedzie jest daleko jedynie Pola Mokotowsie sa taim zielonym miejscem w samym centrum \plac Jazdy Polskiej\tam taka silpwnia by sie przydala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.