Będzie parking przy Suwalskiej? Burmistrz kontra burmistrz

26
Share

Nowy parking pewnie by się przydał, ale czy akurat w miejscu kilkudziesięcioletnich drzew? Spółdzielnia planuje je wyciąć. A co zrobi burmistrz, który jedną nogą jest w spółdzielni, a drugą w ratuszu? 

 

Skwer przy Suwalskiej 5 / fot. targowek.info

Skwer przy Suwalskiej 5 / fot. targowek.info

Podobny problem wraca w naszej dzielnicy coraz częściej: spółdzielnie mieszkaniowe orientują się, że między blokami jest jeszcze trochę miejsca, które można by zabudować. W końcu na nowych osiedlach deweloperskich mieszkańcy zaglądają sobie w okna, to dlaczego na starych mają mieć między budynkami zieleń? Dlatego SM Praga wciska nowe bloki między starymi, podobnie robi SM Bródno, która teraz wymyśliła jeszcze parking.

Wiadomość o planowaniu takiej budowy obiegła mieszkańców Suwalskiej 3, 5 i Toruńskiej 70a. Ujął się za nimi radny Miłosz Stanisławski (PiS), który dopytuje w interpelacji do burmistrza o szczegóły tej inwestycji. Po schowaniu Trasy Toruńskiej w tunelu, w tej części osiedla jest bardzo cicho. Jest też zielono, mieszka tu sporo starszych osób. Według interpelacji radnego, nikt nie pytał ich o zdanie, dostali tylko pismo, że parking powstanie.

fot. targowek.info

fot. targowek.info

Na podwórku faktycznie jest bardzo miły skwer ze starymi drzewami. – Gdzie będziemy odpoczywać? Gdzie dzieci będą się bawić, jak zlikwidują piaskownicę? – mówiły starsze panie, które spotkaliśmy na ławce pod blokiem. Dodały też, że po pierwszych protestach mieszkańców budowa jest w zawieszeniu, ale niepewność została.

Sprawa ma jeszcze jeden ciekawy aspekt. Mieszkańcy zbierają podpisy pod protestem, który zaadresują pewnie do burmistrza dzielnicy, Sławomira Antonika. Tymczasem ten cały czas jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno, która chce budować parking. Ma zatem przed sobą spory dylemat: Czy stanąć po stronie spółdzielni i jej wielomilionowych interesów czy dbać o dobro mieszkańców, którzy pośrednio wybrali go na burmistrza (wybrali partie, które delegują burmistrza).

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx