Zimne piwo z kija na Zaciszu. Różne rodzaje | | targowek.info

Zimne piwo z kija na Zaciszu. Różne rodzaje

Już myśleliśmy, że w naszej dzielnicy otworzył się pierwszy prawdziwy pub, ale to nie to samo. Przy Radzymińskiej leją z kija zimne, oryginalne piwa, ale pić nie można.  Nowe miejsce nazywa się Chmiel i Słód

O nowym miejscu dał nam znać czytelnik Marcin. „Przy Radzymińskiej zaczęło działać miejsce, w którym można dostać świeże litewskie piwa z beczki.” W całej Warszawie coraz bardziej popularne są puby z wieloma rodzajami piw z nalewaka, więc może jakiś powstał i u nas?

Nie do końca. Sklep przy Radzymińskiej 208 nazywa się Chmiel i Słód i… to faktycznie sklep, choć mają tu aż osiem kranów do rozlewania piwa z beczki. Złocisty trunek nalewany jest do plastikowych butelek na wynos. Nie ma konsumpcji na miejscu. Ciekawy pomysł, choć jeszcze nie wiadomo czy się przyjmie w polskich realiach. Firma zaczynała w Legionowie, teraz ma już sklepy na Białołęce, Nowodworach i od ponad miesiąca także na Zaciszu.

Można tu kupić piwo z beczki z litewskiego browaru Rinkuškiai. Jest aż osiem rodzajów, w tym porter, korzenne, pszeniczne i inne – obsługa może doradzić i powiedzieć kilka słów o każdym. Piwo nalewane jest do plastikowych butelek, za które płacimy oddzielnie. Są trzy rozmiary: 1 l., 1,5 l. lub 2 l. Ceny zaczynają się od 7.99 za litr, do tego butelka za niecałą złotówkę. To drożej niż za tradycyjne piwo w sklepie, ale taniej niż w pubie, a trunek ciekawszy.  Jeśli komuś nie zależy na zimnym piwie z nalewaka, to ma do dyspozycji całą lodówkę z piwem butelkowanym. Nie znajdziecie tu marek znanych z supermarketów. Dominują browary ze wschodu, wybór jest całkiem spory.

Tak wygląda sklep z zewnątrz. To budynek tuż za Kościeliską jadąc z centrum
Sklep z zewnątrz

 

Barmanka? Ekspedientka? Nie wiemy jak nazwać panią, która nalewa piwo w sklepie
Barmanka? Ekspedientka? Nie wiemy jak nazwać panią, która nalewa piwo w sklepie

 

Lodówka z piwami
Lodówka z piwami
Rozmiary dostępnych butelek
Rozmiary dostępnych butelek

zdjęcia targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Zimne piwo z kija na Zaciszu. Różne rodzaje

 • 20 sierpnia 2013 o godz. 22:15

  Próbowałem i gorąco POLECAM. Piwo pyszne, nie to co kooperacyjne popłuczyny

 • 21 sierpnia 2013 o godz. 16:58

  Na Berensona na Białołęce też jest ale tam pustki.

 • 22 sierpnia 2013 o godz. 22:59

  Pijmy i wspierajmy polskich przedsiębiorców,a nie koncerny. Później sie wszyscy sie dziwią,że nie ma tego ,czy tamtego. Jak najbardziej jestem za i jak już mam sie napić piwa,to takiego dobrego. Polecam! A jak ktoś sie mota w smakach, to na pewno nie zostanie sam z tym problemem, bo doradztwo jest jak najbardziej fachowe,poza tym można spróbować :)

 • 23 sierpnia 2013 o godz. 00:10

  dobre piwko, szkoda, że nie ma stolików, ale to w niczym nie przeszkadza, żeby zabrać je ze sobą do domku i napić się ze znajomymi :) polecam :)

 • 26 sierpnia 2013 o godz. 23:35

  Piwo w plastyku ? Ech, ludkowie. Piwo tylko ze szklanych butelek. Nie ma to jak „Bernard – svetly leżak” z Humpolca (w butelkach patentowych). W Realu po 8,50 PLN, w czeskim Jesenniku po około 4 PLN wychodzi. A z litewskich to tylko kwas chlebowy (w szklanych ciemnych butelkach). Szkoda, że po 5 PLN za butelkę 0,5 litra bo jest pycha. Ale ukraiński w plastyku (i z konserwantami) się nie umywa. Pozdrawiam.

 • 27 września 2013 o godz. 23:45

  okolo 4pln za piwo przelane do plastiku….. Polish Buzzines bo biznesem tego nazwac nie mozna.

 • 29 września 2013 o godz. 20:27

  Byłem, kupiłem, wypiłem i z całą odpowiedzialnością napiszę, że d.. nie urywa.

 • 11 listopada 2013 o godz. 12:21

  i po ptokach. wlasnie zlikwidowali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.