Co jest nie tak z Trasą Toruńską?

6
Share

Czy remont najszybszej drogi w naszej dzielnicy jest prowadzony prawidłowo? Tylko w ostatni weekend na naszym odcinku S8 rozbiły się 4 tiry i 1 samochód osobowy. Sześć osób zostało rannych.

O tym, że na Trasie Toruńskiej będą korki, informowaliśmy w sobotę o świcie. I tak było – choć mieliśmy na myśli „tylko” kolejny etap nie mającego końca remontu arterii: zamknięcie części drogi w rejonie ul. Głębockiej. Lecz w tym samym czasie gdy nasz tekst pojawiał się na stronie targowek.info, w szklanym tunelu TT – w okolicach Marywilskiej, a więc tuż obok remontowanego odcinka – rozbijały się trzy wielkie tiry na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. Jedna osoba została ranna, usuwanie resztek rozbitych pojazdów trwało aż do popołudnia.

fot. Tvn Warszawa

fot. Tvn Warszawa

Spokój trwał tylko przez kilka godzin. Krótko po północy w nocy z soboty na niedzielę do strasznego wypadku doszło dokładnie na remontowanym odcinku przy Glębockiej. Na teoretycznie zamkniętym dla ruchu fragmencie trasy kolejny rozpędzony tir (znów zza zagranicy) wjechał w tył samochodu osobowego, którym podróżowała pięcioosobowa rodzina. Jak informuje Tvn Warszawa cała piątka, w tym troje dzieci, trafiła do szpitala.

O ile w pierwszym wypadku większa część winy leży zapewne po stronie cudzoziemskich kierowców ciężarówek, to w drugim sprawa nie jest taka oczywista. Na razie możemy się tylko domyślać, jak doszło to tego wypadku, ale wszystko wskazuje na to, że drogowcy fatalnie oznakowali remontowany odcinek. Samochód osobowy bez problemu wjechał w zamknięty obszar, a gdy w końcu jego kierowca zorientował się, że coś jest nie tak i zaczął hamować, wjechał w niego tir, który prawdopodobnie także nie zauważył zamkniętego odcinka.

Dlaczego aż dwa samochody nie zauważyły, że droga jest zamknięta? Czy na pewno remont był prawidłowo oznakowany? Czy w ogóle był jakoś oznakowany? Sprawę badają policja i inspekcja transportu drogowego. Mamy nadzieję, że coś wybadają…

Trasa Toruńska / fot. eInwestycje

Trasa Toruńska ciągle w remoncie / fot. eInwestycje

Trasa Toruńska jest przebudowywana do parametrów drogi ekspresowej S8 przez firmę J&P – AVAX S.A., na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Remont rozpoczęto we wrześniu 2009 roku i planowo miał się zakończyć… w kwietniu 2012 roku.

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx