Nowe podwodne punkty Targówka, Bródna i Zacisza

1
Share

Weekendowa burza zaktualizowała nam mapę terenów zalewowych dzielnicy.

 

Wydawało się, że mapa jest już kompletna, ale nic z tego. Po burzy w nocy z piątku na sobotę znów niektóre ulice schowały się pod wodą. Aktualizujemy oczywiście z waszą pomocą. Michał pisze:
Chciałbym zgłosić do mapy zalewanych miejsc chodnik i placyk przed blokiem Węgrowska 4 – pomiędzy blokiem, a ul. Pratulińską. Woda potrafi tam stać nawet kilka dni od ustania opadów, a w czasie mokrej pogody nie da się przejść suchą stopą z bloku w stronę kościoła, ul. Pratulińskiej i Tykocińskiej (m. in. na parking).
Z kolei Pavel na Facebooku dorzuca miejsce z nowych osiedli w pobliżu Łodygowej:
Koniecznie dodajcie zalaną ul. Konarową (ta między blokami osiedla Zacisze na ulicy Wyspowej). Po każdej ulewie, za każdym razem spływa do nas woda z całej Łodygowej, a studzienki nie wyrabiają.

My sami  trafiliśmy na okazałe rozlewisko przy Trasie Toruńskiej. To o tyle niepokojące, że po modernizacji TT chyba jakieś odwodnienie powinno działać? Tymczasem kałuża stała jeszcze w niedzielę, a więc prawie dwie doby po burzy.

Kałuża w pobliżu Trasy Toruńskiej zalewa chodnik i wdziera się na ścieżkę rowerową / fot. targowek.info

Kałuża w pobliżu Trasy Toruńskiej zalewa chodnik i wdziera się na ścieżkę rowerową / fot. targowek.info

Na koniec zdjęcia od Dariusza. Wprawdzie nie pochodzą z ostatniej burzy, ale pokazują z jakimi kłopotami borykają się mieszkańcy wschodniej części Zacisza.

W załączeniu materiał zdjęciowy potwierdzający istnienie problemu podtopień także na rogu ul. Perłowej i ul. Malachitowej. Uprzejmie proszę o uzupełnienie mapy także o tę lokalizację.
Zalana piwnica widoczna na zdjęciach, to piwnica naszego domu przy ul. Perłowej.

 

 

Nasza mapa po aktualizacji (stan na 11.08.2013) wygląda tak: 

 


View Zalany Targówek – tu zbiera się woda in a larger map

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx