Nowy mostek na Kanale Bródnowskim

5
Share

Nowa przeprawa to pierwszy w dzielnicy most niskowodny…, czyli zawieszony tuż nad lustrem wody. A tak serio, to nie chodzi o kładkę na zdjęciu. To tylko konstrukcja tymczasowa potrzebna robotnikom budującym nowy, porządny most.

 

Nowe przejście powstaje na przedłużeniu ul. Porannej, którą połączy z ul. Samarytanka. Będzie to przeprawa pieszo-rowerowa i będzie wyglądała, tak jak wszystkie nowe mostki na kanałku. Na razie na miejscu jest koparka, która zaczęła kopać skarpę pod fundamenty. Jest też tymczasowy mostek techniczny i dwie betonowe płyty na dnie kanałku.

To kolejny już mostek, który powstanie w dzielnicy w tym roku. Jeden stanął przy Bohuszewiczówny, drugi przy Drewnowskiego. Cieszymy się ze wszystkich, choć kolejność ich budowania jest trochę bez sensu.Mostek przy przedszkolu przy ul. Sternhela jest gotowy, ale długo nie będzie można z niego korzystać, bo prowadzi dokładnie na plac budowy przedszkola. Wejście jest zagrodzone. Można przecież było zostawić ten mostek na koniec i zbudować inny, przez który można by było chodzić od razu.

Kilka lokalizacji jeszcze zostało. Kładki, które powstaną w ramach rewitalizacji kanału, zaznaczyliśmy na mapie:

 

Na kanałem w ogóle sporo się dzieje. Widać już kształt i kawałek nawierzchni z kostki brukowej ulicy Nad Strugą. Do niedawna mieszkańcy brodzili tędy w błocie lub przebijali się przez chmury kurzu.

Nad Strugą

Budowa ul. Nad Strugą / fot. targowek.info

Nad Strugą2

Ulica powstaje od razu z progami spowalniającymi / fot. targowek.info

Po drugiej stronie kanału powstaje promenada z kostki. Położono już nawierzchnię na odcinku od Rolanda mniej więcej do ul. Wojskowej. Nie ma jeszcze ławek, koszy na śmieci, wstęp jest zabroniony. Ale mieszkańcy Zacisza i tak korzystają już z nowego miejsca spacerowego.

Widok na promenadę z ul. Rolanda / fot. targowek.info

Widok na promenadę z ul. Rolanda / fot. targowek.info

Taka sama promenada powstaje też w drugą stronę od Rolanda w kierunku ul. Przy Wodzie i dalej do nowego Skweru Ciechowskiego. Ten odcinek jest jeszcze rozkopany.

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx