Rada dzielnicy Targówek poparła skwer im. Grzegorza Ciechowskiego!

20
Share

To był przedostatni krok przed oficjalnym nadaniem nazwy nowemu skwerowi w naszej dzielnicy. Ostatni krok już wkrótce.

Program wczorajszego posiedzenia rady dzielnicy Targówek nie był zbyt napięty. Ale wśród zaledwie trzech głównych punktów obrad znalazł się ten, który interesuje nas szczególnie: głosowanie nad opinią w sprawie nadania nazwy nowemu skwerowi nad kanałkiem Bródnowskim przy ul. Kondratowicza.

Kto jeszcze nie wie, o co chodzi, wszystkie informacje znajdzie tutaj.

skwer_gc_upal

„Skwer Grzegorza Ciechowskiego” jest już otwarty i cieszy się wielką popularnością / fot. targowek.info

 

Radni nie byli jednogłośni, ale zdecydowana większość podjęła oficjalną decyzję: stosunkiem głosów 12:4 rada dzielnicy zaopiniowała pozytywnie zaproponowaną przez nasz portal (i popartą podpisami przez pół tysiąca mieszkańców Warszawy) propozycję nazwania skweru imieniem Grzegorza Ciechowskiego, genialnego muzyka, lidera „Republiki” i w ostatnich latach życia mieszkańca Targówka.

Za byli głównie (choć nie tylko) radni PO, przeciw słynny radny PiS Miłosz Stanisławski, szara eminencja dzielnicy niezależny radny Zbigniew Poczesny, oraz dwie radne, nazwijmy to, starszego pokolenia, panie Anna Moczulska i Danuta Winnicka.

Teraz w długiej urzędniczej procedurze nadania nazwy został już tylko jeden ostatni etap: ostatecznie i decydujące głosowanie, które musi przeprowadzić Rada Warszawy. Początkowo miało się ono odbyć już jutro, 29 sierpnia, ale w ostatniej chwili „spadło” z porządku obrad (stołeczni radni chcą poczekać na formalne pismo z opinią dzielnicy – a to trwa). Najprawdopodobniej więc do oficjalnego głosowania nad nazwą skweru nad kanałkiem na Targówku dojdzie na kolejnym posiedzeniu Rady Warszawy za około miesiąc. Nie chcemy zapeszać, ale to może się udać :)

 

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx