Rada dzielnicy Targówek poparła skwer im. Grzegorza Ciechowskiego! | | targowek.info

Rada dzielnicy Targówek poparła skwer im. Grzegorza Ciechowskiego!

To był przedostatni krok przed oficjalnym nadaniem nazwy nowemu skwerowi w naszej dzielnicy. Ostatni krok już wkrótce.

Program wczorajszego posiedzenia rady dzielnicy Targówek nie był zbyt napięty. Ale wśród zaledwie trzech głównych punktów obrad znalazł się ten, który interesuje nas szczególnie: głosowanie nad opinią w sprawie nadania nazwy nowemu skwerowi nad kanałkiem Bródnowskim przy ul. Kondratowicza.

Kto jeszcze nie wie, o co chodzi, wszystkie informacje znajdzie tutaj.

skwer_gc_upal
„Skwer Grzegorza Ciechowskiego” jest już otwarty i cieszy się wielką popularnością / fot. targowek.info

 

Radni nie byli jednogłośni, ale zdecydowana większość podjęła oficjalną decyzję: stosunkiem głosów 12:4 rada dzielnicy zaopiniowała pozytywnie zaproponowaną przez nasz portal (i popartą podpisami przez pół tysiąca mieszkańców Warszawy) propozycję nazwania skweru imieniem Grzegorza Ciechowskiego, genialnego muzyka, lidera „Republiki” i w ostatnich latach życia mieszkańca Targówka.

Za byli głównie (choć nie tylko) radni PO, przeciw słynny radny PiS Miłosz Stanisławski, szara eminencja dzielnicy niezależny radny Zbigniew Poczesny, oraz dwie radne, nazwijmy to, starszego pokolenia, panie Anna Moczulska i Danuta Winnicka.

Teraz w długiej urzędniczej procedurze nadania nazwy został już tylko jeden ostatni etap: ostatecznie i decydujące głosowanie, które musi przeprowadzić Rada Warszawy. Początkowo miało się ono odbyć już jutro, 29 sierpnia, ale w ostatniej chwili „spadło” z porządku obrad (stołeczni radni chcą poczekać na formalne pismo z opinią dzielnicy – a to trwa). Najprawdopodobniej więc do oficjalnego głosowania nad nazwą skweru nad kanałkiem na Targówku dojdzie na kolejnym posiedzeniu Rady Warszawy za około miesiąc. Nie chcemy zapeszać, ale to może się udać :)

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “Rada dzielnicy Targówek poparła skwer im. Grzegorza Ciechowskiego!

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 07:09

  A dlaczego, na skwerze pojawił się zakaz kąpieli? Czy te dzieciaki chlapiące się w wodzie w upalne dni komuś przeszkadzały?

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 10:19

  Gratuluję inicjatorom akcji. :)

  Co do zakazu kąpieli, to ZAPEWNE powód jest prozaiczny i podobny, jak w przypadku ogromnej większości obiektów tego typu w Warszawie. Woda płynie tu w obiegu zamkniętym, a przez to bardzo łatwo o jej zanieczyszczenie, np. przez zwierzęta. Stąd zakaz.

  Zdarza się, że niefrasobliwi mieszkańcy korzystają z takiej wody, żeby ugasić pragnienie, co jest już bardzo ryzykowne.

  Pozdrawiam

  Krzysiek Miszewski

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 10:20

  Panie Krzysztofie, kiedy wybudujecie ludziom na Zaciszu porządne ulice???

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 10:29

  ZADBAJCIE LEPIEJ O PARK WIECHA NIEROBY!! A nie kolejny przeket pójdzie przy tym skwerku

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 10:52

  Fajnie, że komuś chce się robić coś dla miejsca w którym żyje…

  A nie tylko kwękać i narzekać że brudno, że trudno, że śmierdzi… (JAN)

  TARGÓWEK.INFO na prezydenta!

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 11:07

  >MJ. Lobbowanie za nadaniem nazwy skwerowi to nie jest taka wielka robota. Dlaczego im. Ciechowskiego? Przecież on nie był związany z Zaciszem. Wyprowadził się stąd krótko przed śmiercią.

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 11:29

  QWERTY – prawda, Zacisze wymaga szczególnej uwagi odnośnie budowy dróg. Wybudowanych lub wyremontowanych jest ciągle za mało, a część z tych, które „dają radę” jest zalewana podczas większych opadów. Buduje się znacznie mniej, niż mieszkańcy Zacisza oczekują.

  Ale przez ostatnie kilka lat udało się zrobić kilka rzeczy. Wspólnie ze znajomymi zrobiliśmy mapkę z oznaczeniem miejsc, w których od 2012 zrobiono remonty lub wybudowano ulice. Link do Facebooka poniżej:

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=232778276873438&set=a.224389774378955.1073741827.224379987713267&type=1&theater

  Dołożymy dużych starań, aby w najbliższych latach postępy były przynajmniej takie, jak w niedalekiej przeszłości. Jeśli chodzi o kolejność zajmowania się ulicami, to Rada jest w kontakcie m.in. z radami osiedli i na podstawie wniosków mieszkańców ustalamy priorytety.

  Pozdrawiam

  Krzysiek Miszewski

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 12:05

  Tak troszeczkę sprzeciwu wobec manipulacji targowek.to
  1)Pan Poczesny i Pani Winnicka zostali wybrani z list PO, więc 50% głosujących przeciwko to radni wybrani przez wyborców PO.
  2)”oraz dwie radne, nazwijmy to, starszego pokolenia” – po co ta stygmatyzacja? Stary to znaczy zły? Są starsze, to dlatego głosowały przeciwko? Gdyby były młode, to by były cool i głosowali jak się targowek.to podoba?
  3.”szara eminencja dzielnicy niezależny radny Zbigniew Poczesny” Szara eminencja to : «osoba mająca wpływ na ważne decyzje lub kierująca czymś z ukrycia, nie zajmując oficjalnie wysokiego stanowiska» Poczesny nie zajmuje oficjalnie wysokiego stanowiska? Z jakiego ukrycia Poczesny działa? Może targowek.to wyjaśni?
  4. Pan Krzysztof Miszewski (Krzysiek, Krzyś) się tu pojawił. Może nam Pan wytłumaczy jak doszło do podziału w PO na Targówku i jak straciliście większość? Jak walka młodych ze starymi o stanowiska przebiegała?

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 12:08

  Oczywiscie w tekscie powyzej powinno byc do 2012 roku. :-)

  Krzysiek Miszewski

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 12:56

  Super!!! Wiwat miezkańcy, jednak można wziąźć sprawy we własne ręcę. Ciechowski wygrał z urządniczym absurdem pt. skwwer „Przy wodospadzie”. Teraz kolejny ruch? Budżet partycypacyjny!!!

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 13:37

  a jak głosowała p Prof Pieńkowska (

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 14:15

  @ dajcie jakąś nazwę bez nazwisk: A dlaczego nie? Był konkurs na nazwę nikt się nie zgłosił. Targówek.info wymyślił taką, znalazł poparcie, potrafił pochodzić za tą sprawą to będzie Ciechowskiego. Chcesz żeby skwerek po drugiej stronie nazwać jak Ci się podoba – weź zorganizuj się, zorganizuj znajomych, zaraź innych swoim pomysłem, złóż odpowiednie wnioski, chodź za tym i pilnuj, żeby szara eminencja nie wrzuciła swoich pomysłów.. Jak ci się uda to będzie fajna nazwa bo „Przy Kotwicy” jakoś słabo brzmi… Wszystko w twoich rękach. Więc jak ktoś ruszył d…ę i zrobił coś fajnego to nie krytykuj tylko naśladuj. Czuwaj!!!

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 14:21

  zlikwidować targówek.info. Lobbują i mają władzę. Wtyki w SM Bródno

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 14:29

  Wiwat Targówek.info za inicjatywę. Zlikwidować SM Bródno, wprowadzić obowiązkowe badania psychiatryczne dla kandydatów na radnych!!!

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 14:30

  Radni ……….. do śmieci przejadają diety i głosują rzeczy już załatwione przez obywateli chyba nie bylo tak licznej grupy oponującej jeszcze jakies nazwy ? d*** sadzają głosuja za czymś oczywistym i tyle czasu to zajmuje yyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 15:03

  Dla mnie niech nazywa sie jak chce… jest to fajne miejsce na wypoczynek z dziećmi w bardzo upalny dzień, oby więcej takich miejsc powstało na Targówku. Pozostał jeszcze problem części mieszkańców zajmujących teren przy kanałku. Proponuje zapytać ich dlaczego nie chcą oddać ziemi, która do nich nie należy. Przecież dalej pasaż przy kanałku robi sie przepiękny…

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 15:21

  >MJ. Po prostu sukces. Nadanie nazwy. Trzeba ludzi czymś zająć, bo po co mówić o metrze na Targówek, o moście Krasińskiego, o innych udogodnieniach komunikacyjnych? Wow! Co za inicjatywa! Nadanie nazwy imieniem kogoś, kto w ogóle nie był związany z dzielnicą. Dość kontrowersyjne. Ale już dobra – Polacy nic się nie stało. Osobiście wolałem posadzić na Zaciszu kilka drzew i krzewów. Nikt mi nie finansuje opiniotwórczego portalu, cobym lobbował za jakimiś pseudoinicjatywami :-)

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 17:45

  Drzewa i krzewy to posadź sobie w donicach na balkonie słoju jeden,ha,ha,ha

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 21:59

  >jakitaki. Może Pan ma talent redakcyjny, może Pan swobodnie i trafnie operuje językiem polskim… Nie zmienia to jednak faktu, że jest Pan po prostu głupi. Bez urazy, to tylko dramat.

 • 3 września 2013 o godz. 11:57

  ZABRALI DRZEWA I KRZEWY MIESZKANCOM DZIALEK PRZY KANALE I GMINA CHWALI SIE JAKA ROSLINOSC POSADZILA .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.