Rusza III liga – będzie ciekawie

9
Share

Mnóstwo rzeczy dzieje się w ostatnim czasie wokół GKP Targówek, ale to, co najważniejsze, zacznie się już w najbliższą sobotę.

Fragment meczu GKP Targówek - Start Otwock /fot. GKP

Fragment meczu GKP Targówek – Start Otwock w zeszłym sezonie /fot. GKP

Piłkarze z ul. Kołowej zaczynają nowy sezon III ligi w sobotę 10 sierpnia wyjazdowym meczem w Otwocku. W zeszłym sezonie wygraliśmy ze Startem Otwock dwa razy, więc rozpoczęcie ligi od zdobycia trzech punktów jest jak najbardziej realne.

Tym bardziej, że w meczu będzie mógł ostatecznie zagrać filar naszej obrony Artur Nowak, zawieszony po sparingu z Legią II, w którym złamał nos kapitanowi rywali Łukaszowi Bogusławskiemu. Po analizie zdarzenia (nazwanego przez trenera Legii „chuligańskim wybrykiem”) władze GKP postanowiły przywrócić zawodnika do gry i zamiast tego „tylko” ukarać go finansowo. Skąd ta zmiana? „Niesportowe zachowanie Nowaka było spowodowane zaczepkami słownymi gracza Legii Warszawa, który w tym spotkaniu w sposób agresywny reagował również na decyzję sędziego głównego” – tłumaczą na swojej stronie internetowej władze GKP.

Oprócz Artura Nowaka, w naszej drużynie pojawi się też mnóstwo nowych twarzy. Podczas wakacyjnej przerwy trener Krzysztof Krzywicki przetestował aż 25 nowych piłkarzy, z których aż 10 na stałe zasiliło skład GKP. Z ważniejszych transferów: na Targówek przenieśli się Patryk Burzyński (dotychczasowy pomocnik II-ligowej Olimpii Elbląg) oraz Rafał Wiśniowski (dotąd I-ligowy Dolcan Ząbki). Z ciekawostek: w składzie GKP znajdzie się aż pięciu młodych wychowanków uczniowskiego klubu Varsovia Warszawa – tego samego, w którym przed laty uczył się grać Robert Lewandowski (ale nie wysnuwajmy z tego zbyt daleko idących wniosków…)

Transparent (w nowej wersji) na płocie przy stadionie GKP Targówek / fot. targowek. info

Liczne transfery nie oznaczają końca kłopotów finansowych klubu – wojna z urzędem miasta jak trwała, tak trwa, a na płocie boiska wciąż powiewa oskarżający transparent (acz po interwencji burmistrza Antonika, rymowany transparent nie obraża już urzędników dzielnicy, a konkretnie tych miejskich…). Jednak z finansami GKP faktycznie nie może być aż tak źle, bo od 1 sierpnia wznowione zostały treningi grup młodzieżowych, zawieszone miesiąc wcześniej „w związku z tragiczną sytuacją finansową klubu”.

Sobotni mecz GKP gra na wyjeździe, ale pierwsze spotkanie nowego sezonu na ul. Kołowej odbędzie się już w najbliższą środę 14 sierpnia, gdy GKP podejmie u siebie MKS Kutno. Jednak kibice najbardziej czekają na inne spotkania. W wyniku reformy ligi tej jesieni na Targówku zagrają o punkty piłkarze Widzewa II Łódź (mecz 7 września) oraz Legii II Warszawa (mecz 19 października).

Mówiąc krótko: będzie się działo.

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx