Rusza III liga – będzie ciekawie | | targowek.info

Rusza III liga – będzie ciekawie

Mnóstwo rzeczy dzieje się w ostatnim czasie wokół GKP Targówek, ale to, co najważniejsze, zacznie się już w najbliższą sobotę.

Fragment meczu GKP Targówek - Start Otwock /fot. GKP
Fragment meczu GKP Targówek – Start Otwock w zeszłym sezonie /fot. GKP

Piłkarze z ul. Kołowej zaczynają nowy sezon III ligi w sobotę 10 sierpnia wyjazdowym meczem w Otwocku. W zeszłym sezonie wygraliśmy ze Startem Otwock dwa razy, więc rozpoczęcie ligi od zdobycia trzech punktów jest jak najbardziej realne.

Tym bardziej, że w meczu będzie mógł ostatecznie zagrać filar naszej obrony Artur Nowak, zawieszony po sparingu z Legią II, w którym złamał nos kapitanowi rywali Łukaszowi Bogusławskiemu. Po analizie zdarzenia (nazwanego przez trenera Legii „chuligańskim wybrykiem”) władze GKP postanowiły przywrócić zawodnika do gry i zamiast tego „tylko” ukarać go finansowo. Skąd ta zmiana? „Niesportowe zachowanie Nowaka było spowodowane zaczepkami słownymi gracza Legii Warszawa, który w tym spotkaniu w sposób agresywny reagował również na decyzję sędziego głównego” – tłumaczą na swojej stronie internetowej władze GKP.

Oprócz Artura Nowaka, w naszej drużynie pojawi się też mnóstwo nowych twarzy. Podczas wakacyjnej przerwy trener Krzysztof Krzywicki przetestował aż 25 nowych piłkarzy, z których aż 10 na stałe zasiliło skład GKP. Z ważniejszych transferów: na Targówek przenieśli się Patryk Burzyński (dotychczasowy pomocnik II-ligowej Olimpii Elbląg) oraz Rafał Wiśniowski (dotąd I-ligowy Dolcan Ząbki). Z ciekawostek: w składzie GKP znajdzie się aż pięciu młodych wychowanków uczniowskiego klubu Varsovia Warszawa – tego samego, w którym przed laty uczył się grać Robert Lewandowski (ale nie wysnuwajmy z tego zbyt daleko idących wniosków…)

Transparent (w nowej wersji) na płocie przy stadionie GKP Targówek / fot. targowek. info

Liczne transfery nie oznaczają końca kłopotów finansowych klubu – wojna z urzędem miasta jak trwała, tak trwa, a na płocie boiska wciąż powiewa oskarżający transparent (acz po interwencji burmistrza Antonika, rymowany transparent nie obraża już urzędników dzielnicy, a konkretnie tych miejskich…). Jednak z finansami GKP faktycznie nie może być aż tak źle, bo od 1 sierpnia wznowione zostały treningi grup młodzieżowych, zawieszone miesiąc wcześniej „w związku z tragiczną sytuacją finansową klubu”.

Sobotni mecz GKP gra na wyjeździe, ale pierwsze spotkanie nowego sezonu na ul. Kołowej odbędzie się już w najbliższą środę 14 sierpnia, gdy GKP podejmie u siebie MKS Kutno. Jednak kibice najbardziej czekają na inne spotkania. W wyniku reformy ligi tej jesieni na Targówku zagrają o punkty piłkarze Widzewa II Łódź (mecz 7 września) oraz Legii II Warszawa (mecz 19 października).

Mówiąc krótko: będzie się działo.

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Rusza III liga – będzie ciekawie

 • 9 sierpnia 2013 o godz. 12:42

  GKP nasz duma!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 9 sierpnia 2013 o godz. 12:45

  Zaraz pojawią się Lemingi atakujące GKP a broniące HGW więc dla wiersz:

  Hej, lemingu! Nie trać wiary!”
  – rzekł profesor bardzo stary.
  “Chcesz być sławny oraz wielki?
  Wpieprzaj szczaw i mirabelki!
  A jak przeżyć ci się uda,
  to zobaczysz inne cuda:
  z Amber Goldu złote sztaby.
  chłopów przerobionych w baby,
  dwa kasyna na cmentarzu,
  śluby gejów przy ołtarzu,
  za Madonnę zwrot kasiory,
  bezrobocia spadek spory,
  sprawną kolej ekspresową,
  sól drogową bardzo zdrową,
  dach zamknięty na stadionie,
  tunel, który w wodzie tonie,
  dla Małgosi suknie nowe
  za pieniądze PO składkowe,
  ze związkami cud debatę
  i niewinną S. Beatę
  oraz to, co się już zdarza
  – los z loterii do lekarza

 • 9 sierpnia 2013 o godz. 12:53

  No i znów poleje się wódeczność na trybunach, jak to wielokrotnie miałem okazję oglądać (przed awansem). Chyba, że w III.lidze jesteśmy cacy.w.w.

 • 9 sierpnia 2013 o godz. 13:01

  jaka duma? GKP żadną dumą. mafijny klub. a co do HGW to w kosmos ją i całe to po pis sld psl palikot i innych. Nie ma alternatywy. NIE MA

 • 9 sierpnia 2013 o godz. 13:08

  pije się dalej panie wwwtek gorzała leje się strumieniami ty tez piłeś bo wierz a w trzeciej lidze gramy już rok to zobacz ile straciles w piciu jak rok ciebie tu nie było trzymam kciuki za gkp targowek

 • 9 sierpnia 2013 o godz. 15:05

  GKP to druga siła w Warszawie!!!! Szacunek

 • 10 sierpnia 2013 o godz. 15:32

  To młody Nowak ciągle w GKP siedzi?

 • 10 sierpnia 2013 o godz. 22:21

  przegraliśmy 0:3. ale wstyd

 • 11 sierpnia 2013 o godz. 09:22

  Gra GKP w Otwocku wyglądała tragicznie, kopanie na oślep, brak pomysłu na grę, taktyczna klapa. GKP grało w piłkę może 15-20 minut później to już był anty-futbol. Szczerze byłem zażenowany że zespół który był murowanym faworytem tego spotkania zagrał taki „piach”.

  Miejmy nadzieję że nie są to oznaki kiepskiego przygotowania do sezonu tylko jednorazowy błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.