Teren po zakładach tłuszczowych na sprzedaż? No prawie

16
Share

Na płocie dawnych zakładów tłuszczowych pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży działki. Ale w najbliższym czasie nic się tu nie zmieni. 

 

Ogłoszenie na płocie dawnych "zetpetów"

Ogłoszenie na płocie dawnych „zetpetów”

Na razie ogromna (ponad 8 ha) działka wzdłuż Radzymińskiej to wielkie gruzowisko z kominem w środku. Wyburzanie zaczęło się rok temu i miało zająć właśnie rok. Niedawno na płocie pojawiło się ogłoszenie firmy Colliers International Poland specjalizującej się w pośredniczeniu w handlu nieruchomościami. Jest numer telefonu i informacja, że działka jest na sprzedaż.

Do transakcji jednak szybko nie dojdzie. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, na razie obecny właściciel działki (Zakłady Tłuszczowe Kruszwica) nie wystąpił o zmianę przeznaczenia terenu. Najpierw chce zorientować się kto w ogóle może być nią zainteresowany. W dokumentach miasta działka ma przeznaczenie pod przemysł. Trzeba je zmienić, jeszcze nie wiadomo, na jakie. W grę wchodzi albo usługi i handel (galeria handlowa?) albo osiedle mieszkaniowe. Chyba że ktoś będzie miał jeszcze jakiś inny pomysł. Przy okazji Kruszwica chce zorientować się, ile może na tej działce zarobić.

Z punktu widzenia mieszkańców oczywiście najfajniejszy jest pomysł stworzenia przy Radzymińskiej Centrum Cywilizacji, czyli połączonych muzeów techniki i kolejnictwa. Ale coś mamy obawy czy urzędnicy odpowiedzialni za miasto myślą tak samo…

Więcej o pomyśle Centrum Cywilizacji przeczytacie tutaj

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx