Akademia Hejmo dla dzieci i rodziców | | targowek.info

Akademia Hejmo dla dzieci i rodziców

Kilka dni temu działalność na Targówku zainicjowało nietypowe, innowacyjne miejsce – Akademia Twórczego Rozwoju „Hejmo”, która mieści się tuż przy Urzędzie Dzielnicy na ul. Kondratowicza 18 (lokal nad pizzerią Bella Napoli).

Piotr Piasecki, właściciel Akademii oraz zaangażowany tata 3,5-letniego Mikołajka mówi, iż Hejmo jest nastawione głównie na warsztaty kulinarne dla dzieci.

„Zajęcia odbywają się w prawdziwej, bezpiecznej, ślicznej i – co najważniejsze – przystosowanej dla dzieci kuchni, co niewątpliwie wyróżnia nas na tle rosnącej konkurencji”

– mówi Piotr Piasecki.

Ponadto warsztaty są prowadzone przez wyspecjalizowaną i kompetentną kadrę, m.in panią Urszulę Szegda-Tomczyk, na codzień nauczycielkę wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, a w wolnych chwilach autorkę bloga kulinarnego smak-europy.pl.

Akademia Twórczego Rozwoju „Hejmo”
Akademia Twórczego Rozwoju „Hejmo”

Warsztaty kulinarne dla dzieci to okazja do poznania nowych smaków, zapachów, przepisów przygotowywanych na bazie naturalnych składników oraz kultur (nie tylko kulinarnych) innych części świata. Używane w Akademii składniki są codziennie świeże, przywożone bezpośrednio od pana Eko-Rolnika, a wiele rzeczy, np. makarony czy chleb, jest robione tuż przed zajęciami lub w ich trakcie.

Mali kucharze sami mieszają, ugniatają, wałkują i wypiekają pyszności, po czym w bezpieczny sposób mogą obserwować swoje dzieła jak nabierają pożądanych kształtów. Zajęcia uzupełnione są o zabawy i animacje dostosowane do wieku uczestników. Dodatkowo w Akademi Hejmo jest salka zabaw dla dzieci, w której każde dziecko, w ramach oderwania się od zajęć, będzie mogło sympatycznie spędzić czas wśród wielu wspaniałych zabawek.

Ponadto w Akademii będą prowadzone zajęcia:
* warsztaty kulinarne dla rodziców ze wsparciem dietetyka dziecięcego
* nauka i zabawa z niebanalnymi, aczkolwiek przyszłościowymi językami
* weekendowe teatrzyki
* warsztaty teatralne, dubbingowe
* nauka robienia orgiami, warsztaty plastyczne, muzyczne
* „raczkujące poranki” – codziennie inna tematyka
* warsztaty dla Małych Inżynierów
* „Manufaktura Wnętrza Osobistego” – spotkania dla mam ze wsparciem psychologa/seksuologa i stylistą/wizażystą jednocześnie
* „HejTATA” – zajęcia pogłębiające więź między dziećmi a zaangażowanymi ojcami
… oraz wiele więcej!

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie www.hejmo-akademia.pl lub na facebooku www.facebook.pl/hejmoakademia

Akademia Twórczego Rozwoju „Hejmo”
Akademia Twórczego Rozwoju „Hejmo”
PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Akademia Hejmo dla dzieci i rodziców

 • 28 września 2013 o godz. 20:40

  Co to jest eko-rolnik? Rolnik z dyplomem ekologa(ekologia to nauka o srodowisku)?

  Ciekawe, czy dzieci beda uczone rzeczywiscie zgodnie z natura, jak to jest np. we wloskich rodzinach na wsi, gdzie od malego uczy sie dzieci podzynania gardel owcom i oprawiania zwierzat.

  Jak ktos uwaza, ze to brutalne to niech wie, ze zywnosci w pelni sztucznej jeszcze za bardzo nie ma, a rosliny tez cierpia(onie nie uciekna, nie sa z opowiadan Tolkiena).

  Odpowiednikiem kombajnu jest polowanie z cekaemem…

 • 29 września 2013 o godz. 18:51

  @ jkhgffhjkl co ty bredzisz?

 • 29 września 2013 o godz. 21:35

  QWERTY to taki forumowy troll tutaj. Kazda inicjatywa na ktorej moze zarobic bedzie przez niego oklaskiwana…

  @QWERTY wytlumacze Ci moze jak gimnazjaliscie – ekologia jest nauka o srodowisku, jak ktos wyciaga pieniadze od rodzicow i wymysla eko-rolnika to nie wiadomo czy sie smiac czy plakac…

  Dzieci nalezy uczyc gotowania i przygotowywania zdrowego jedzenia, tak robia np. we Wloszech gdzie cala rodzina uczestniczy w przygotowaniach. Dlatego tez kuchnia wloska jest dosc smaczna i zdrowa generalnie.

  Ale tutaj dzieciaki niewiele sie dowiedza… Bo czego? O wymyslonym ekorolniku?

  Przygotowanie miesa do jedzenia nie polega tylko na zakupie przez „niewidzialne duchy” jedzenia od „ekorolnika”.

  Zeby nauczyc dzieci skad bierze sie jedzenie, poza polowaniem na celofan w Biedronce QWERTY trzeba zwierze zabic. Podobnie jak zabija sie rosliny…

 • 30 września 2013 o godz. 07:24

  Trollowy to jest twój login.
  Mam nadzieję, że ty dzieci nie uczysz niczego, bo jak zobaczą jak piszesz… Nauczyli cię używać polskich znaków???

  „Zeby nauczyc dzieci skad bierze sie jedzenie, poza polowaniem na celofan w Biedronce QWERTY trzeba zwierze zabic. Podobnie jak zabija sie rosliny…”

  Zabijanie roślin??? Buahahaha :D:D Tego to jeszcze nie było :)
  Zmień dilera ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.