Chaos na Trasie Toruńskiej

12
Share

Sypią się kolejne wiadukty, 10 linii autobusowych zmienia trasy, drogowcy znów zamykają główny pas ruchu, a TIR–ów jest coraz więcej. Dla własnego dobra omijajcie naszą „autostradę” w ten weekend – a najlepiej zawsze.

Nie jesteśmy pewni czy sytuację na Trasie Toruńskiej, czyli targówkowskim odcinku S8, nazwać bałaganem, burdelem, czy bajzlem. W sumie wychodzi na to samo. Oto garść najnowszych utrudnień na tej supernowczesnej, kosztującej miliardy złotych arterii.

Zamknięty zjazd z Centrum w stronę Marywilskiej

Dla miejskich autobusów i pojazdów powyżej 3,5 tony – na szczęście na razie samochody osobową mogą tam jeszcze jeździć.

To byłby w zasadzie problem Białołęki, gdyby nie fakt, że wiadukt na Marywilską sypie się i wymaga pilnego remontu dokładnie tak samo jak jego sąsiad, zamknięty dwa tygodnie temu zjazd z TT w stronę Bródna. Tyle tylko, że owe dwa tygodnie temu ZTM skierował autobusy jadące w stronę Bródna na skomplikowaną pętelkę prowadzącą właśnie przez wiadukt na Marywilską. Ponieważ teraz na nim też zakazują ruchu ciężkich pojazdów, to od soboty 14 września komunikacja miejska w tym rejonie będzie zmieniona dużo drastyczniej:

104
Skierowanie linii na trasę objazdową w obu kierunkach:
BRZEZINY – … – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – BOLESŁAWICKA 03 – Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – … – BRZEZINY

112
Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca CH MARKI:
KAROLIN – … – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza – … – CH MARKI

114
Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE:
MŁOCINY-UKSW – … – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Bartnicza – … – BRÓDNO-PODGRODZIE

118
Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE:
METRO POLITECHNIKA – … – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO-PODGRODZIE

134
Skierowanie linii na trasę objazdową w obu kierunkach:
OLESIN – … – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – BOLESŁAWICKA 03 – Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – … – OLESIN

145
Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca WIATRACZNA:
ŻERAŃ FSO – Toruńska – zawrotka na skrzyżowaniu z ul. Łabiszyńską – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – … – WIATRACZNA

156
Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca DW. WSCHODNI (KIJOWSKA):
METRO MŁOCINY – … – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza – … – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA)

414

Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE:
SZCZĘŚLIWICE – … – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Bartnicza – … – BRÓDNO-PODGRODZIE

732
Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca MARKI (PUSTELNIK):
ŻERAŃ FSO – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – … – MARKI (PUSTELNIK)

N02
Skierowanie linii od nocy 14/15.09.2013 r. na trasę objazdową tylko w kierunku krańca MARYSIN:
METRO MŁOCINY – … – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – … – MARYSIN

Wszystkie zmienione linie będą kursować na podstawie specjalnego rozkładu jazdy (w domyśle: kompletnie nieregularnie). Zmiany ZTM wprowadza do odwołania – wstępnie na ok. 1 miesiąc.

 

Zamknięte główne jezdnie TT w rejonie Głębockiej

Takie kłopoty budowlańcy robią w tym miejscu co któryś weekend już od dłuższego czasu. Niekiedy kończy to się groźnymi wypadkami. W ten weekend (14 i 15 września) znów zamknięte dla ruchu będą główne jezdnie Trasy Toruńskiej w rejonie wiaduktu przy ul. Głębockiej. Ruch zostanie skierowany na jezdnie serwisowe:

* w sobotę, 14 września od godz. 7.00 do godz. 20.00 zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia trasy głównej S8 w rejonie węzła Głębocka (w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego). Kierowcy będą poruszali się po równoległej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej.

* w niedzielę, 15 września od godz. 7.00 do godz. 20.00 zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia trasy głównej S8 w rejonie węzła Głębocka (w kierunku Marek). Kierowcy będą poruszali się po równoległej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej.

 

TIR-y łamią zakaz ruchu po Trasie Toruńskiej

W Warszawie od siedmiu lat obowiązuje zakaz wjazdu dla wielkich ciężarówek w godz. 7-10 i 16-20. Ale „Gazeta Stołeczna” naliczyła w środę przed godz. 17 aż 23 wielkie ciężarówki pędzące Trasą – w ciągu pięciu minut!

Jak informuje gazeta, wg. obserwacji Zarządu Dróg Miejskich – co mieszkańcy Bródna wiedzą od dawna – odkąd w zeszłym roku do Warszawy doprowadzono autostradę, znacznie wzrósł tranzyt tirów w kierunku wschodniej granicy. Teraz zaś, gdy od sierpnia czynny jest też spory fragment miejskiej obwodnicy między Bemowem a Okęciem, większość ciężarówek przeniosła się tam z al. Prymasa Tysiąclecia na Woli. Cały ten ruch zmierza do mostu Grota–Roweckiego i dalej Trasą Toruńską w kierunku Marek (cały artykuł o TIR-ach na naszej „autostradzie” przeczytacie na stronie gazeta.pl).

Nieoczekiwanie poprawą sytuacji może okazać się… planowany wkrótce niezwykle uciążliwy remont mostu Grota. Miasto chciałoby, żeby na czas tego remontu całkowicie zamknąć Trasę AK i Toruńską dla ciężarówek. O ile tylko ktoś będzie ten zakaz ruchu TIR–ów egzekwował.

trasa_torunska

Na Trasie Toruńskiej jak zwykle bałagan /fot. targowek.info

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx