Co za weekend! Mnóstwo wydarzeń w całej dzielnicy

4
Share

Dni otwarte w domach kultury, seanse filmowe, trening biegowy, gra miejska, gondola wenecka, złoty autobus, no i oczywiście A N I O Ł – to wszystko i jeszcze więcej już w najbliższą sobotę oraz niedzielę zupełnie za darmo. Lubimy to!

 

W ten weekend nie powinniście się nudzić. Pogoda zapowiada się ładna, a na Targówku będzie mnóstwo bezpłatnych wydarzeń – dużych i malutkich, ale zawsze ciekawych. Do rzeczy:

SOBOTA 7 WRZEŚNIA

BiegamBoLubię

W ramach ogólnopolskiej akcji pt. „BiegamBoLubię” bezpłatny trening biegowy prowadzony przez wykwalifikowanych trenerów lekkiej atletyki odbędzie się w sobotę w godz. 9:30-10:30 na stadionie OSiR Targówek (przy ul. Łabiszyńskiej 20). Program zajęć jest dostosowany do uczestników i nastawiony na osoby o różnym poziomie zaawansowania, ale głównie na osoby początkujące.

Kino na B(l)oku

Kino na b(loku) - tak było w 2012 roku. W tym roku będzie cieplej :)

Kino na b(loku) w 2012 roku / fot. KnB

Trzecia edycja niezwykłego projektu filmowego zacznie się inaczej niż do tej pory – nie od seansu niemego kina na ścianie kamienicy, ale od pokazu reportaży o Bródnie, które będą wyświetlane na klatce schodowej w bloku przy ul. Krasnobrodzkiej 13. Początek w sobotę o godz. 20. Więcej informacji o tegorocznym „Kinie na b(l)oku”, razem z pełnym repertuarem na cały wrzesień, znajduje się tutaj.

Unimed

Bepłatne konsultacje fizjoterapeutyczne (fizykoterapia, kinezyterapia, masaże) oferuje w sobotę w godz. 9-14 przychodnia „Unimed” (ul. Barkocińska 6).

 

NIEDZIELA 8 WRZEŚNIA

Odsłonięcie rzeźby Anioła

Rzeźba Anioła jeszcze przed złoceniem /fot. Muzeum sztuki Nowoczesnej

Rzeźba Anioła jeszcze przed złoceniem /fot. MSN

Nowy element (tzw. Rozdział V) w Parku Rzeźby w Parku Bródnowskim zostanie odsłonięty w niedzielę o godzinie 16. 3-metrowa pozłacana rzeźba Anioła Stróża z wielkimi skrzydłami (autorstwa Romana Stańczaka) już budzi kontrowersje, zarówno swoimi rozmiarami, jak i religijnymi powiązaniami. Odsłonięciu pracy towarzyszy kilka innych wydarzeń: m.in. od godz. 11 do 18 po stawie w środku parku będzie pływała gondola Pawła Althamera, zaś przez cały dzień między Toguną w Parku Bródnowskim a centrum Warszawy będzie kursował, także althamerowski, Złoty Autobus.

Bajki Bródnowskie

Oprócz odsłonięcia rzeźby, Muzeum Sztuki Nowoczesnej organizuje też w Parku Rzeźby grę miejską dla dzieci i dorosłych tropem Koziołka Matołka. Uwaga, zbiórka planowana jest przed siedzibą muzeum przy ul. Emilii Plater 51 w niedzielę o godz. 12, dopiero potem uczestnicy przejadą komunikacją miejską do Parku Bródnowskiego. Zapisy obowiązkowe pod tym mejlem.

DK Świt

Bródnowski dom kultury „Świt” (ul. Wysockiego 11) organizuje w niedzielę w godz. 10 – 14 dni otwarte. Będą zajęcia pokazowe i oczywiście możliwość zapisów. Artystyczno-edukacyjna oferta „Świtu” na sezon 2013/2014 jest g i g a n t y c z n a, przeznaczona zarówno dla dzieci (od 0 do 15 lat), jak i młodzieży oraz dorosłych. Szczegółowa rozpiska wszystkich proponowanych zajęć (już ciut płatnych) znajduje się tutaj.

Dom Kultury Zacisze /  fot. Targowek.to

Dom Kultury Zacisze / fot. targowek.info

DK Zacisze

Dzień otwarty (a w zasadzie godziny otwarte – tylko w niedzielę od godz. 16 do 18) ma też pod szyldem „Otwarta Niedziela Artystyczna” dom kultury „Zacisze” (ul. Blokowa 1). Będą oczywiście zajęcia pokazowe, spotkania z instruktorami i zapisy. Szczegóły równie olbrzymiej (acz odpłatnej) oferty domu kultury na Zaciszu dla dzieci, młodzieży i dorosłych są tutaj.

Eksperci dla przedsiębiorców

Także w Parku Bródnowskim w niedzielę w godz. 12-15 odbędą się bezpłatne porady dla osób chcących założyć lub już prowadzących własną działalność gospodarczą. Eksperci z fundacji „Twoja Inicjatywa” będą udzielać informacji m.in. w zakresie założenia i rejestracji nowej działalności gospodarczej, podatków, pomocy w uzyskaniu unijnych środków, kadr i płac itp.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O WYDARZENIACH KULTURALNYCH NA TARGÓWKU
(repertury teatrów, kin, domów kultury, wydarzenia sportowe)
ZNAJDZIECIE W NASZEJ SEKCJI „CO GDZIE I KIEDY”

baner_kultura

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx