Gdzie staną siłownie na Targówku? Trwa głosowanie!

37
Share

Ratusz wytypował w naszej dzielnicy dziewięć miejsc, w których mogą stanąć siłownie na świeżym powietrzu – ostatecznego wyboru sześciu miejscówek dokonają mieszkańcy. Wy też możecie zagłosować, właśnie w tej chwili.

O planie zbudowania w całej Warszawie 100 plenerowych siłowni – z których 6 stanie w dzielnicy Targówek – pisaliśmy już dwa miesiące temu. Miejski projekt powoli się finalizuje. Wiadomo już, że wszystkie punkty postawi doświadczona w tej branży firma Herkules z Chrzanowa. Zaś na stronie www.wdobrejkondycji.waw.pl właśnie rozpoczęło się głosowanie nad ostatecznymi lokalizacjami siłowni. W naszej dzielnicy na podstawie wielu kryteriów (m.in. prawo do dysponowania terenem, wielkość terenu, dostępność komunikacyjna) urzędnicy zaproponowali 9 miejsc:

fot. wdobrejkondycji.waw.pl

fot. wdobrejkondycji.waw.pl

* przy ul. św. Wincentego, obok urzędu dzielnicy
* przy ul. Kondratowicza, obok Lasku Bródnowskiego
* w Parku Bródnowskim
* w Parku Wiecha, okolice ul. Prałatowskiej
* w pobliżu skrzyżowania Suwalskiej i Turmonckiej
* obok szkoły podstawowej nr 275 przy ul. Hieronima 2
* obok szkoły podstawowej nr 298 przy ul. Krakusa 2
* przy ul. Łodygowej, obok Wolińskiej
* obok osiedla Wilno, przy ul. Bukowieckiej

Rozmieszczenie siłowni może nieco dziwić – aż sześć propozycji dotyczy Bródna, a niewiele mniejszy Targówek (Mieszkaniowy) ma szansę tylko na jedną miejscówkę. Znów dopieszczane jest osiedle Wilno, zaś poza tą lokalizacją mieszkańcy Elsnerowa i Targówka Przemysłowego nie mają na co liczyć. Ale tak czy siak ostateczną decyzję o lokalizacji siłowni podejmiecie wy. Na tej stronie.

Internetowe głosowanie będzie trwało do 10 października, a siłownie w zwycięskich sześciu miejscach zaczną powstawać w okolicach listopada. Tak, wiemy że ten pierwszy termin dziwnie się zbiega z referendum w sprawie odwołania prezydent miasta, a ten drugi oznacza, że świeżo zbudowane obiekty będą bezużytecznie niszczały przez pół jesieni i całą zimę – ale za to już od wiosny…

silowniaherkules_czestochowa

Plenerowa siłownia postawiona przez firmę Herkules w Częstochowie. W Warszawie będą podobne / fot. czestochowa.pl

37
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx