Jutro otwarcie żłobka na Chodeckiej

2
Share

128 maluchów – wybranych wg nietypowych zasad – będzie miało opiekę w ślicznej nowej placówce na Bródnie.

Żłobek nr 47 przy ul. Chodeckiej 2 / fot. UM Warszawa

Żłobek nr 47 przy ul. Chodeckiej 2 / fot. UM Warszawa

Żłobek nr 47 na ul. Chodeckiej 2 zostanie uroczyście otwarty jutro, 2 września, o godz. 10. Dzięki niemu liczba publicznych żłobków w naszej dzielnicy spektakularnie wzrośnie aż o 25 procent (pozostałe trzy żłobki znajdują się przy ul. Chodeckiej 3, ul. Tokarza 4 oraz ul. Wejherowskiej 1).

Placówka powstała w wyremontowanym za 3,2 mln złotych dawnym budynku Ośrodka Pomocy Społecznej, który przeniósł się do wyremontowanego za znacznie więcej milionów komunalnego mrówkowca przy ul. św. Wincentego 87. Co ciekawe, żłobek w tym samym miejscu już kiedyś istniał – został jednak zlikwidowany przez samorząd na początku lat 90. XX wieku i zastąpiony właśnie OPS.

Teraz historia zatoczyła koło, a 128 małych dzieci (w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia, podzielonych na cztery grupy) zostało do niego wybranych podczas sierpniowej rekrutacji wg nowatorskich (i bardzo rozsądnych) zasad sponsorowanego przez Unię Europejską projektu „Mama i tata wracają do pracy, a ja idę do żłobka”. W skrócie oznaczał on, że pierwszeństwo w przyjęciu do żłobka miały… nie, nie dzieci samotnych (ani kłamiących, że są samotne) matek, ale dzieci rodziców powracających na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka.

Dzieci pójdą do żłobka jutro, ale już w czerwcu odwiedziła go „z gospodarską wizytą” prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dzięki temu wnętrze nowego żłobka możemy zobaczyć już teraz. I jak wam się podoba (pytamy o żłobek, nie o panią prezydent…)?

 zdjęcia: UM Warszawa

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx