Kardynał Nycz w DK Zacisze | | targowek.info

Kardynał Nycz w DK Zacisze

Poprzednio się nie udało, ale teraz nic już nie powinno stanąć na przeszkodzie wizycie kardynała Kazimierza Nycza w Domu Kultury „Zacisze”.

kardynal_nycz_archidiecezja
Kard. Kazimierz Nycz /fot. Archidiecezja Warszawska

Raczej rzadko kardynałowie zaglądają do domów kultury, ale w tym roku metropolita warszawski wybiera się na Zacisze już po raz kolejny. Raz mu się nie udało – w lutym, zamiast na wielkopostne spotkanie na ul. Blokowej, kard. Nycz poleciał do Rzymu gdzie właśnie wtedy abdykował papież Benedykt XVI.

Tym razem nowy papież ma się świetnie i zaciszańskie spotkanie powinno się udać. W poniedziałek 30 września ks. kardynał Kazimierz Nycz osobiście wygłosi w DK „Zacisze” wykład pt. „Z Papieżem Franciszkiem w Brazylii. Refleksje po Światowym Dniu Młodzieży”.

Dodatkowo po wykładzie odbędzie się projekcja filmu „Był sobie dzieciak” w reżyserii Leszka Wosiewicza. Akcja filmu rozgrywa się w trakcie powstania warszawskiego. Marek (Rafał Fudalej) to młody poeta, niedoszły maturzysta, który musi dojrzeć i dorosnąć znacznie szybciej, niż gdyby sprawy szły zwykłym trybem. Pod wpływem fascynującej go kobiety (Magdalena Cielecka), staje przed wyborami i musi zdefiniować pojęcia takie jak lojalność, przynależność narodowa, wierność.

Wykład Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, 30 września, godz.11.00, DK „Zacisze”, ul. Blokowa 1, wstęp wolny

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Kardynał Nycz w DK Zacisze

 • 29 września 2013 o godz. 21:46

  Ciekawe jakie refleksje ma p Nycz po słowach papieża Franciszka:
  „Nie proście wiernych o pieniądze za sakramenty”

  Co łaska, ale nie mniej niż tysiącpińcet?

 • 30 września 2013 o godz. 08:59

  a dlaczego nie zaproszą ojca Tadeusza?

 • 30 września 2013 o godz. 10:03

  Po co piszecie o obłudnikach w kiecce? Jakie on ma refleksje na temat życia, jeśli nie wie, co to bieda, kłopoty szarego człowieka? Codziennie przejażdżka furą full wypas, obiad jak z bristolu, kima w pałacach? Przecież to są faryzeusze, złodzieje i kłamcy!
  A najśmieszniejsze, że na dokładkę jest antypolski, ogłupiający, drwiący z patriotyzmu filmik.

 • 3 października 2013 o godz. 12:52

  Były jakieś porady dotyczące turystyki na Dominikanie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.