Mecz podwyższonego ryzyka, bojkot kibiców GKP

26
Share

W sobotę na ul. Kołowej piłkarze z Targówka grają z Widzewem II Łódź. Spotkanie odbędzie się dopiero za kilka dni, ale napięcie już trwa.

fot.: GKP

Fot. GKP Targówek

Jak na razie w tym sezonie nasi III-ligowcy grają fatalnie (pięć meczy, pięć porażek, ostatnie miejsce w tabeli), ale ich mecze wciąż wzbudzają potężne emocje. Niestety, głównie pozaboiskowe.

Obecną przyczyną nerwów jest uznanie przez policję nadchodzącego spotkania GKP – Widzew II meczem podwyższonego ryzyka.

Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę że wielka część kibiców GKP równocześnie kibicuje Legii Warszawa, a „sympatycy” (tak to nazwijmy) tej drużyny od zawsze są na wojennej ścieżce z „sympatykami” piłkarzy z Łodzi. Zaś dodatkowo inni „sympatycy” Legii pokazali na co ich stać w niższych ligach, robiąc wielką zadymę podczas sierpniowego meczu Polonii Warszawa w Łomiankach…

W związku z decyzją policji władze GKP Targówek ogłosiły w poniedziałek nowe zasady organizacji spotkań podwyższonego ryzyka. Ich najważniejszym punktem jest konieczność podania imienia, nazwiska i numeru PESEL przy kupnie biletu na stadion. To z kolei bardzo nie spodobało się najzagorzalszej grupie kibiców z Targówka, którzy we wtorek ogłosili bojkot meczu z Widzewem.

Jak tłumaczą kibice w swoim oświadczeniu, nie chodzi nawet o sam fakt podawania danych, ale o to, że ich kopia ma zostać przekazana policji. Dlaczego uczciwi obywatele (bo oczywiście wszyscy za takich kibiców uważają) obawiają się przekazania swoich danych służbom pilnującym porządku i bezpieczeństwa, tego nie wyjaśniają.

Decyzja o bojkocie nie oznacza meczu przy zupełnie pustych trybunach, bo z pewnością część spokojniejszych kibiców nie będzie miała problemów z zarządzeniem policji, a może nawet z tego powodu na stadionie pojawią się osoby do tej pory omijające mecze szerokim łukiem. Jednak nie ma wątpliwości, że w sobotę na Kołowej będzie zdecydowanie ciszej niż zazwyczaj.

Co może wyjść na dobre… Biorąc pod uwagę jakie wyniki osiągnęli piłkarze GKP w tym sezonie przy pełnym kibicowskim dopingu, być może cisza i spokój na trybunach pozwolą im się lepiej skupić i wreszcie coś wygrać.

GKP Targówek Warszawa – Widzew II Łódź, 7 września 2013, stadion ul. Kołowa 18, początek meczu godz. 14:00

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx