Nowa inwestycja przy Galerii Rembielińska | | targowek.info

Nowa inwestycja przy Galerii Rembielińska

Najpierw zniknęły parkingi, później pojawił się płot, teraz wreszcie wiadomo co tu powstanie. Na przeciwko galerii zaczęła się budowa dwóch budynków, w tym jednego 9-kondygnacyjnego. 

 

Nap_płot
Płot pojawił się kilka dni temu / fot. targowek.info

Mowa oczywiście o działce na rogu Rembielińskiej i Poborzańskiej. Od ulicy przez lata znajdował się tu parking strzeżony, dalej jest ulubiony zagajnik lokalnych amatorów taniego wina. O zamknięciu parkingu pisaliśmy już zimą, ale inwestor długo trzymał plany w tajemnicy. Pognaliśmy na miejsce, gdy kilka dni temu pojawił się nowy płot, ale i wtedy wciąż nie było tablicy informacyjnej budowy. Dopiero teraz do szczegółów inwestycji dogrzebał się nasz czytelnik Paweł.

Deweloperem jest firma Napollo należąca do NAP Invest Group. Do tej pory w Warszawie dała się poznać jedynie jedną inwestycją przy ul. Niemcewicza na Ochocie, stawia też dwa domy w Lublinie. Teraz chce rozwinąć skrzydła na Bródnie.

Powstaną tu dwa budynki mieszkalne z ogrodem w środku i z lokalami usługowymi w parterach. Budynek od ulicy Rembielińskiej będzie miał 9 kondygnacji wraz z antresolą, która jest częścią mieszkań dwupoziomowych. Z kolei budynek w głębi działki będzie niższy – 6 kondygnacji. Łącznie w inwestycji powstanie 61 mieszkań od 30 do ponad 100 mkw., od jedno – do pięciopokojowych. Najwięcej będzie kawalerek i lokali dwupokojowych.

Deweloper tradycyjnie wabi klientów na metro, pisząc że stacja projektowana jest 200 metrów stąd – na rogu Rembielińskiej z Kondratowicza (choć radni Białołęki chcieliby, żeby była gdzie indziej). Atutem jest też na pewno Park Bródnowski, który będzie widoczny z okien niektórych mieszkań.

Inwestor rozpisuje się też o elewacji budynku, której „podział będzie klasyczny. Kompozycja ‚rozbieganych’ prostokątów koloru i pionowych okien podkreśla wybrane płaszczyzny elewacji, przede wszystkim od strony wewnętrznego ogrodu oraz ul. Rembielińskiej. Dla równowagi, pozostałe elewacje są spokojne i dominuje w nich biel”.

Jak to będzie wyglądało możecie zobaczyć na wizualizacjach, a tak naprawdę i tak przekonamy się dopiero po zakończeniu prac.

materiały inwestora
materiały inwestora
materiały inwestora

 

materiały inwestora

 

materiały inwestora

 

materiały inwestora

A ciekawi jesteście, co w tym miejscu planowano w latach 60-tych? Odpowiedź oczywiście na targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Nowa inwestycja przy Galerii Rembielińska

 • 6 września 2013 o godz. 07:10

  „zagajnik lokalnych amatorów taniego wina” – to to akurat gruba przesada redakcji:)

  Pionowe okna w inwestycji to raczej dramat , a nie atut.

 • 6 września 2013 o godz. 07:52

  Słabe, zresztą chyba coś stało o inwestycji w okolicy kilka dobrych miesięcy temu.
  Myślę, że największym atutem są jednak tramwaje. Wiem szumią. Ale Wincentego i Kondratowicza są jeszcze głośniejsze i to w nocy, w końcu są tranzytem dla wwl i etc.
  O metrze proponuję zapomnieć, chyba, że jako 5 linia łącząca 2 z 5, (od marymontu do ratusza targówka) za dwadzieścia kilka lat …

 • 6 września 2013 o godz. 08:25

  Ten portal niedługo osiągnie dna.

  Jaka NOWA SUPER INWESTYCJA? Kolejne osiedla dla przyjezdnych i ludzi z kredytem do końća życia. Kolejny sklep H&M, Rossmann i inne. Kolejne 100 samochodów na drodze. To ja ta inwestycja? Nic oprocz bloków się tu nie buduje.

 • 6 września 2013 o godz. 08:25

  p.s. co do metra to tylko przyjezdne lemingi uwierzyły, że kupią mieszkanie , bo metro będzie :D HAHAAAHAH

 • 6 września 2013 o godz. 08:29

  obejrzałam plany mieszkań, bardzo brzydkie, niefunkcjonalne i z aneksami kuchennymi, a szkoda bo miejsce całkiem, całkiem…

 • 6 września 2013 o godz. 14:02

  Tylko 9 pieter? Poza tym zobaczcie jaki tam jest niepotrzebny pas zieleni przed – chodnikiem – powinien byc parking(w okolicy brakuje), zrobili minimum.

  Natomiast reszta jest tez pozbawiona sensu funkcjonalnego – jeden niski drugi wysoki budynek? Albo postawic dwa wysokie(bo np. chca sprzedac duzo mieszkan) i ogrody na dachach, albo jeden ultrawysoki. Jak sie nie ma gotowki to sie nie buduje.

  Tak na marginesie – PGNIG czy cos wymienia… ogrodzenia w stacjach „gazowych”(sprawne). Ciekawe po co – widocznie za duzo zarabia na klientach…

 • 6 września 2013 o godz. 14:13

  tak na marginesie, choc wogole nie pije wina, alkoholu, tym bardziej taniego :-), to bardzo lubie ten zagajnik w okolicy, mijajac po drodze do parku – jest calkiem ladny…

 • 6 września 2013 o godz. 15:39

  > EAASDDSFDFdf „Poza tym zobaczcie jaki tam jest niepotrzebny pas zieleni przed – chodnikiem – powinien byc parking(w okolicy brakuje), zrobili minimum.”

  Zieleń musi być. Takie są warunki techniczne, że nie można wszystkiego zabetonować na parking. Zresztą dobrze, bo od ilości aut aż się zbiera na wymioty.

 • 6 września 2013 o godz. 17:41

  @Anonim uwierz mi, ze ja jestem ostatnio osoba ktora by wszystko zabetonowala. Ale ten pas przed chodnikiem(zobacz na zdjeciach) od strony jezdni jest zbedny(jest zielen za nim i przed drugim chodnikiem) – chyba, ze nagle Targowek zacznie budowac publicznie dostepne parkingi podziemne(idealne rozwiazanie, bo samochod nie zagraca, a wlasciciel nie ma sniegu na dachu, wszyscy sa zadowoleni, a nad mozna zrobic park).

 • 9 września 2013 o godz. 12:29

  pionowe okna sa fantasyczne. bzdury pisze ich krytyk.

  najfajniejszy jest kontekst na wizualizacji i brak bloków. Fajnie, ze w koncu chca te slamsy zburzyc i wybudowac cos dla przyjezdnych bogaczy.

 • 2 października 2013 o godz. 12:12

  Jacy „amatorzy taniego wina”??? Chodzę tam codziennie z psem na spacer i po pozostawionych butelkach i puszkach można z całą pewnością stwierdzić, że pija się tam głównie piwo, ewentualnie w niewielkiej ilości wódkę w małych butelkach, wino sporadycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.