Jakie obietnice PO zostały spełnione? | | targowek.info

Jakie obietnice PO zostały spełnione?

Co z Trasą Świętokrzyską, Nowotrocką, pływalnią na Targówku i innymi obietnicami? Dzielnicowy radny włącza się do kampanii wyborczej przed referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy i mówi „sprawdzam”.

W zasadzie słynny radny PiS Miłosz Stanisławski nie zrobił niczego odkrywczego. Po prostu zajrzał do programu samorządowego Platformy Obywatelskiej na lata 2006-2010, między innymi dzięki któremu Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrała pierwsze stołeczne wybory prezydenckie, i wypisał z niego 19 ówczesnych postulatów wyborczych PO – z pytaniem o obecną ocenę ich wykonania / stopnia zaawansowania.

Radny Miłosz Stanisławski /fot. UD Targówek

Biorąc pod uwagę fakt, iż Platforma Obywatelska sprawowała władzę w Dzielnicy Targówek w latach 2006-2013, a więc aż przez 7 lat, podczas gdy Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz w tym samym czasie rządziła Miastem Stołecznym Warszawa uzasadnionym wydaje się, aby powiedzieć „sprawdzam” i obiektywnie ocenić, jak wygląda realizacji postulatów i obietnic wyborczych Pani Prezydent

– pisze w oficjalnej interpelacji skierowanej do burmistrza Targówka radny Stanisławski.

Posunięcie sprytne, bo program powstawał w czasie boomu ekonomicznego i nie przewidział pojawienia się kryzysu, podczas którego z braku pieniędzy zdecydowana większość pomysłów legła w gruzach. Ale z drugiej strony zawsze można się zastanowić, dlaczego kryzys na Targówku okazał się znacznie cięższy niż w innych dzielnicach Warszawy…

Oto obietnice wyborcze PO sprzed siedmiu lat, o których realizację pyta pan radny:

1. Budowa łącznika z Grochowem poprzez przedłużenie ul. Wiatracznej do ul. Rzecznej na Targówku Przemysłowym i dalej połączenie Zacisza z Bródnem przez budowę ul. Nowotrockiej
2. Budowa drugiej nitki ul. św. Wincentego
3. Przyspieszenie prac nad budową Obwodnicy Centrum oraz Trasą Olszynki Grochowskiej
4. Budowa ronda na skrzyżowaniu Św. Wincentego – Budowlana – Gilarska
5. Ograniczenie ciężkiego ruchu samochodowego na uliczkach osiedlowych
6. Uruchomienie pospiesznej linii autobusowej z Bródna do Centrum Warszawy
7. Budowa dzielnicowego parkingu „Parkuj i Jedź” w rejonie planowanej stacji metra „Rembielińska”
8. Rewitalizacja ul. Kondratowicza i Łabiszyńska
9. Stworzenie eleganckiego ciągu spacerowo-kawiarniano-handlowego łączącego KS Polonez przez Park Bródnowski z Parkiem Leśnym Bródno

przedszkole-sternhela-03_1
Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisuje akt erekcyjny przedszkola na Zaciszu /fot. UD Targówek

10. Budowa przedszkola i liceum ogólnokształcącego na Zaciszu
11. Budowa ośrodka zdrowia na Zaciszu w kompleksie DK Zacisze
12. Modernizacja zaplecza i rozbudowa stadionu przy ul. Blokowej
13. Budowa krytej pływalni na Targówku Mieszkaniowym oraz odkrytej w Parku Bródnowskim, działającej zimą jako lodowisko
14. Budowa parku dla rolkarzy
15. Lepsze wykorzystanie istniejących placówek kulturalnych
16. Nawiązanie współpracy z artystami mieszkającymi w dzielnicy w celu zaangażowania ich do projektów kulturalnych
17. Zorganizowanie wystaw poświęconych historii dzielnicy
18. Zainstalowanie monitoringu w newralgicznych i najniebezpieczniejszych punktach dzielnicy
19. Budowa posterunku policji na Zaciszu (w kompleksie domu kultury)

Szczegółowe opisy stanu realizacji poszczególnych punktów będą pisali urzędnicy burmistrza Sławomira Antonika (na marginesie, obecnego koalicjanta radnego Stanisławskiego, w ramach rządzącej od wiosny Targówkiem koalicji PiS-Spółdzielnia Bródno) i pewnie wyrobią się z odpowiedzią dopiero tuż przed referendum.

Kto nie chce tyle czekać, o tematach poruszonych przez pana radnego już dziś sporo może przeczytać na stronie targowek.info.

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Jakie obietnice PO zostały spełnione?

 • 19 września 2013 o godz. 08:28

  Może Pan Radny zainteresuje się Edukacją w naszej dzielnicy?!!!!!
  Zwiększaniem ilości dzieci w oddziałach przedszkolnych przy jednoczesnym obcinaniu etatów.
  Może nam – Rodzicom – pomoże w wywalczeniu zajęć dodatkowych w publicznych przedszkolach. MOŻNA TO ZROBIĆ!!!! przy odrobinie dobrej woli ze strony urzędników z Biura Edukacji.

 • 19 września 2013 o godz. 09:07

  Dobrze, że Miłosz się tym zajął. Zastanawia mnie zainteresowanie portalu akurat tą interpelacją? Czy inni radni nie piszą równie ciekawych interpelacji?

 • 19 września 2013 o godz. 09:29

  Popieram w 100% komentarz WUJOTa!

 • 19 września 2013 o godz. 11:42

  Do listy należy dodać jeszcze remont ul. Łodygowej bo jest w takim stanie, że plomby same wypadają na tych dołach i koleinch.

 • 19 września 2013 o godz. 13:26

  Ale przecież teraz PIS jest u władzy na Targówku i poprawy nie widać :P

 • 19 września 2013 o godz. 14:37

  Miłośniczko, Pis nie rządzi, a współrządzi, Burmistrz też nie jest z Pisu. Jednak nie myślę, by warto było z tobą dyskutować, jeżeli po kilkunastu tygodniach od zmian koalicji rządzącej na Targówku oczekujesz widocznej poprawy życia. Budżet i inwestycje to nie ulotka z Tesco, zmieniana co tydzień.
  PO straciło większość na Targówku bo młodzi z PO na chama forsowali swoich znajomych, niedoświadczonych i z innych dzielnic. Kilku radnych PO nie chciało w tym cwaniactwie uczestniczyć i opuściło partię. Zachowali się uczciwie.

 • 19 września 2013 o godz. 14:45

  PO= dno. HGW to morderca Targówka

 • 19 września 2013 o godz. 14:49

  A może ktoś się zainteresuje kampanią wyborczą SM Bródno? Wczoraj odbyło się spotkanie Pana Burmistrza i Przewodniczącego Rady Nadzorczej SM Bródno z mieszkańcami – oczywiście w Urzędzie. Ile było osób? 8!!!! Takie poparcie ma SM Bródno na Targówku. Tylko pogratulować!!!

 • 19 września 2013 o godz. 15:19

  Z przedstawionej listy nic nie zostało zrealizowane. Targówczanie są potrzebni przed wyborami a potem hulaj dusza.

 • 19 września 2013 o godz. 17:09

  Tak na marginesie nie widzę tu modernizacji Łodygowej..

 • 19 września 2013 o godz. 17:41

  Moim zdaniem za niezrealizowanie i fatalna polityke miejska trzeba ja odwolac. Nie oznacza to, ze ktos z PO czy innej partii nie bedzie dobrze rzadzil. Jesli sie to odwolanie nie uda to po referendum obudzimy sie bez autobusow(porownajcie sobie liczbe linii do centrum, a obecnie), mozliwe, ze nawet bez czesci Lasu Brodnowskiego(zamierza ingerowac w tereny Natura 2000 w centrum, chocby w okolicach portu praskiego, wiec dlaczego mialaby nie ruszyc lasu?). Bez metra lub z bardzo symbolicznym(dlaczego wciaz nie ma 100% decyzji, ze idzie na Targowek w calosci, choc przed jej kadencja bylo to niemal pewne). Zapomnimy tez o modernizacji ulic albo beda takie kwiatki jak ze zjazdem na Targowek, gdzie autobusy nie moga jezdzic, choc trasa w zasadzie nie oddana. Po prostu jej urzednicy zapewne w wiekszosci Targowek kojarza mniej niz ona Plock, czy Lazurowe Wybrzeze…

 • 20 września 2013 o godz. 08:34

  PIS na Targówku rządi a ani metra nie widać ani tego cudacznego pomysłu z parkingiem koło metra tez nie ma.To jest plan PIS by cmentarz zmniejszyć a ulicę przed nim poszerzyć? Brudno to część gminy Targówek. Na Targówku mało się zmienia.Warto zauważyć, że to akurat skutek kryzysu. Dobrze,że końszy się w przyspieszonym tempie przeciągające się inwestycje. B.Klimkiewicz.

 • 20 września 2013 o godz. 13:33

  „Brudno” nie jest czescia gminy Targowek. Metro i jego budowa jest zatwierdzana przez prezydent oraz rade miasta, w ktorej dominuje PO, a to za jej rzadow jest glownie opoznienie, wg. bodajze jej planow to po 2012 roku miala zaraz zostac zbudowana cala 2 linia. O planach zmniejszenia cmentarza nikt chyba nie mowil, pewnie chodzilo o dodanie pasow kosztem zbyt szerokich chodnikow/parkingow oraz rezerwy po srodku.

 • 20 września 2013 o godz. 15:18

  A oto co zrealizowało SM Bródno razem z PiS na Targówku:
  1) Powołali okiestrę kameralną(roczny koszt utrzymania 100 tys. zł)
  2) Kupili nuty dla orkiestry, które można wyporzyć w bibliotece, (koszt 100 tys. zł)
  3) Wypłacili kilka milionów złotych „odszkodowań” SM Bródno
  4) obcieli dotacje dla domów kultury i bibliotek
  5) Wydali za pieniądze podatników bajki rzecznika prasowego urzędu

  Ciekawe dlaczego Pan radny o te rzeczy nie pyta?

 • 20 września 2013 o godz. 15:34

  @Ewa najpierw trzeba rozliczyc HGW(zbliza sie referendum), na odwolanie za orkiestre kameralna i przesadne wydatki na NGO, w tym pomysly w rodzaju zlotych aniolow z kieszeni polskich podatnikow przyjdzie czas….

 • 20 września 2013 o godz. 23:23

  Ewa, mogłabyś podać rok tych pięciu wydarzeń? Bo o ile mi wiadomo miały one miejsce w latach kiedy PO rządziło!!!!!

 • 21 września 2013 o godz. 19:37

  @ZAC – No co ty, przecież tam rządzą ciągle ci sami ludzie Poczesny z Antonikiem, niezależnie czy firmuje ich PO czy PiS. Wszyscy akceptują patologie tego duetu niezależnie od barw partyjnych. Co do grzechów PiS zobacz sobie kto i na jakich warunkach dostał budynek komunalny pod gimnazjum „Wyspa JPII” – szczyt obłudy tego PiS-u!!! A ponoć radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na majątki miasta, ale ich żony już tak. Dla mnie całe towarzystwo to kryminał.

 • 22 września 2013 o godz. 19:10

  Ewa piszesz „A oto co zrealizowało SM Bródno razem z PiS na Targówku” mając na myśli „przecież tam rządzą ciągle ci sami ludzie Poczesny z Antonikiem”. Czyli według ciebie Poczesny to PiS????? Poczesny, radny wybrany z listy PO, przewodniczący z ramienia PO??? Poczesny, który nigdy nie był i nie jest członkiem PiSu???? Kto jeszcze dla ciebie jest z Pisu? Tusk? Palikot? Tomasz Lis?

 • 23 września 2013 o godz. 00:20

  @ZAC OK, ale przyznasz, że PiS firmuje władzę sitwy, a miało walczyć z układami

 • 24 września 2013 o godz. 07:17

  @EWA. Łatwo oskarżać. Jeżeli jest tak jak piszesz to czy mając dowody że „…całe towarzystwo to kryminał” zgłosiłaś popełnienie przestępstwa do prokuratury? Bo aby tak oceniać to trzeba mieć podstawę i to „mocną”.
  Nie jestem zwolennikiem obecnej władzy, ale 18 września było spotkanie z władzami naszej dzielnicy i ile było osób? – Garstka, a tutaj na forum wszyscy się mądrzą jak to by wszystko lepiej zrobili. To zróbcie!!!! Proszę nie piszcie tylko, że byliście w pracy i że coś tam.
  Mnie się nie podoba że moje dzieci pozbawione są zajęć dodatkowych w przedszkolu, w związku z tą sprawą idziemy z kilkunastoma rodzicami z innych przedszkoli i dyrektorami tychże na dzisiejsze spotkanie z burmistrzem i mamy rozwiązania pseudopatowej sytuacji.

 • 24 września 2013 o godz. 08:10

  Ludzie,

  głosujcie jak chcecie i na kogo chcecie i przeciw komu chcecie.
  ale
  ale
  ale,
  nie dajcie się nabrać i nie głosujcie na partię Palikotasa – przecież to oderwany członek Tuska!

 • 4 października 2013 o godz. 20:08

  No i ciekawe, czy będzie jakaś odpowiedź na to zapytanie… A referendum tuż tuż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.