Śmieci z Targówka odbierze MPO

12
Share

Wczoraj stołeczny ratusz rozstrzygnął przetarg na odbiór śmieci w mieście po „śmieciowej rewolucji”. Od lutego 2014 roku w naszej dzielnicy, tak jak w większej części Warszawy, odpady będzie zbierać Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

fot. MPO

fot. MPO

W postępowaniu Warszawę podzielono na 9 części (my do jednego „worka” trafiliśmy razem z Białołęką). W jednym rejonie wygrała firma Sita, w trzech Lekaro, zaś w pięciu (czyli we wszystkich, do których startowało) Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Także u nas.

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z dzielnic Białołęka i Targówek przez trzy lata MPO wyceniło na prawie 115,8 mln zł. Cena była jedynym kryterium które decydowało o wyborze oferty.

Firma zacznie zbierać wszystkie nasze śmieci od 1 lutego 2014 r. Do tego czasu obowiązują obecne, tymczasowe zasady. Miasto zapewnia, że mimo kolejnej zmiany zasad opłaty za wywóz śmieci nie wzrosną – przeciwnie, teraz zostaną ponownie przeliczone i być może nawet zmaleją. Choć to okaże się dopiero po referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy, więc jeszcze byśmy się nie cieszyli…

Firmom uczestniczącym w postępowaniu przysługuje prawo do odwołania w ciągu 10 dni. Z pewnością skorzysta z niego firma Byś, która w przetargu poległa z kretesem, więc w sumie w sprawie śmieci wciąż nic nie jest pewne.

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx