Tłum gwiazd w Rampie

1
Share

Majewska, Frąckowiak, Santor, Starostecka, Bajor, Daukszewicz, Wodecki i to jeszcze nie wszyscy! Dziś wieczorem na Targówku wystąpią największe sławy polskiej muzyki popularnej – i to w szczytnym celu.

fot. alicjamajewska.com.pl

Alicja Majewska /fot. alicjamajewska.com.pl

Pełen gwiazd koncert zorganizowała Alicja Majewska (która oprócz tego, że jest słynną piosenkarką, to mieszka w naszej dzielnicy – tutaj przeczytacie z nią nasz wywiad).

Panią Alicję poruszyła historia Mariusza Łapińskiego, 38-letniego informatyka, dotkniętego ciężką chorobą neurologiczną uniemożliwiającą mu dotąd normalne funkcjonowanie. Choroba wywołała poważne zburzenia mowy i tzw. ruchy mimowolne. Szansą na zmniejszenie lub nawet likwidację tych ułomności jest wszczepienie ultranowoczesnego stymulatora mózgu – jednak koszt tego urządzenia wynosi ponad 70 tysięcy złotych.

Akcja zbierania tych pieniędzy trwa już jakiś czas i na koncie Mariusza Łapińskiego jest już ponad 53 tys. zł. Jest wielka szansa, że brakujące 17 tys. uda się uzbierać właśnie podczas koncertu w Teatrze Rampa na Targówku.

Dlatego dziś wieczorem oprócz Alicji Majewskiej zaśpiewają: Halina Frąckowiak, Irena Santor, Elżbieta Starostecka, Michał Bajor, Krzysztof Daukszewicz, Zbigniew Wodecki, a także Łukasz Zagrobelny, Dorota Osińska (znana m.in. z programu „Voice of Poland”) i inni. Dodatkowo przy fortepianie zasiądzie jeden z najznakomitszych polskich kompozytorów Włodzimierz Korcz.

Tytuł koncertu – ”Nauczmy się żyć obok siebie” jest równocześnie cytatem z piosenki Zbigniewa Wodeckiego:

 

Z tego co wiemy, biletów na ten charytatywny koncert już nie ma (chyba że trafią się jakieś zwroty), ale pomóc Mariuszowi Łapińskiemu można także bezpośrednio – szczegóły na jego stronie polkule.pl

„Nauczmy się żyć obok siebie” – koncert charytatywny, Teatr „Rampa” na Targówku, ul. Kołowa 20, 30.09.2013 r., godz. 19:00

 

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx