Zbudowali nową ulicę. Tylko jak do niej dojechać?

2
Share

Uliczka nad Strugą doczekała się nawierzchni z eleganckiej kostki. Wszystko pięknie, tylko z jednej strony droga kończy się ślepo, a z drugiej… kostka się urywa i zaczyna żwir.

Brakujący fragment ul. Nad Strugą /fot. targowek.info

Brakujący fragment ul. Nad Strugą /fot. targowek.info

Zaciszańska uliczka Nad Strugą, położona tuż nad kanałkiem Bródnowskim jest jedną z pięciu ulic zbudowanych w tym roku w naszej dzielnicy. Jeszcze na początku lata był to pełen dziur piaszczysty dukt rodem chyba z XIX wieku. Teraz droga i chodniki wyłożone są z równej szarej kostki, wjazdy na posesje oznaczono kostką czerwoną, jest też kilka progów zwalniających. Wkrótce staną tu też latarnie, a bezpośrednio nad kanałkiem ma nawet powstać malutki skwerek. Budowa ulicy kosztowała 385 tys. zł.

Jest tylko mały kłopot: zbudowany fragment ma raptem 200 metrów i nie jest bezpośrednio połączony z żadną inną ulicą.

Z jednej strony ul. Nad Strugą kończy się ślepo, gdyż po wspomnianych 200 metrach jej dalszy bieg w stronę ul. Rolanda blokują działki okolicznych mieszkańców. Urzędnicy i budowlańcy pogodzili się z tym chyba na zawsze i postawili tu stałe bariery oraz zaplanowali małą zawrotkę.

Podobna sytuacja jest u wjazdu w uliczkę od strony ul. Krośniewickiej, z tym że tutaj przejazd nie jest całkowicie zablokowany, a „tylko” zwężony przez mur prywatnej posesji. Samochód tu się zmieści, ale samochód i równocześnie pieszy obok niego już nie. W rezultacie ładna kostka Nad Strugą nagle się urywa i od wyasfaltowanej ul. Krośniewickiej oddziela ją ok. 20 metrów żwiru tudzież tłucznia.

Jak się dowiedzieliśmy, tutaj dzielnica jeszcze walczy i zamierza przejąć od właścicieli kawałek działki, żeby potem dobudować brakujące 15 metrów jezdni i chodnika dla pieszych. Kiedy to się stanie i za jakie pieniądze – tego jednak nie wiadomo.

Przy nowej ulicy stoją, jak dawniej, wraki aut z tutejszego warsztatu samochodowego / fot. targowek.info

Na drugim końcu nowej ulicy stoją… wraki aut z tutejszego warsztatu samochodowego / fot. targowek.info

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx