Jak Althamer Jezusa budował

6
Share

Choć już prawie miesiąc minął od burzy, którą wywołał pomysł przebudowania jednego z bloków w wielką postać Jezusa, temat wciąż jeszcze żyje. W tym tygodniu na Bródno zajrzał „Newsweek”.

newsweek_althamer

fot. Newsweek

Najnowszy „Newsweek Polska” nr 41/2013 poświęcił niecodziennemu pomysłowi Pawła Althamera aż trzy strony. Wprawdzie większość informacji opisanych w artykule „W pępku Chrystusa – jak Althamer Jezusa budował” czytelnicy targowek.info już od dawna dobrze znają (jako pierwsi w Warszawie napisaliśmy na ten temat 16 września, a potem jeszcze raz dwa dni później), ale kilka ciekawostek wciąż można się dowiedzieć.

Np. to, że Paweł Althamer jest zdziwiony i trochę rozbawiony wielką dyskusją, którą wywołała jego propozycja. Przyznaje jednak, że projekt chciałby zrealizować, gdyby tylko zgodzili się mieszkańcy. Zapewnia również, że nie chodzi o prowokację, żart ani urażanie niczyich uczuć – pisze „Newsweek”

W artykule wypowiada się też sam artysta: „Skąd wyszedł pomysł z Jezusem? Z potrzeby współpracy z ludźmi. (…) Nie mam ochoty forsować projektu, który uczyniłby kogoś nieszczęśliwym. (…) To są takie hipnozy społeczne, gra na napięciach. Ta gra bez względu na wynik będzie ciekawa. Jestem gotowy na krytykę, projekt wydał mi się otwartą propozycją. Chrystus może nam się przydać, bo społeczeństwo nam się ostatnio zwaśniło. Nie wiadomo, czy ta rzecz powstanie” – mówi Althamer na łamach tygodnika.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym „Newsweeku”.

 

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx