Jedna z najstarszych ulic na Zaciszu idzie do remontu

11
Share

Zniknie zabytkowy bruk, pojawi się asfalt. 500 metrów ul. Lewinowskiej doczeka się wkrótce remontu.

 

Lewinowska to jedna z ważniejszych ulic części Zacisza znajdującej się po wschodniej części Radzymińskiej. Przed wojną była jedną z trzech dróg o utwardzonej nawierzchni na całym Zaciszu. Biegła od stacji wąskotorówki (w okolicach Domu Kultury) w kierunku Ząbek, stąd jej strategiczne znaczenie. Kiedyś. Teraz jest po prostu osiedlową uliczką, a o latach świetności przypominają jedynie kocie łby – kiedyś szczyt zaciszańskiego luksusu, dziś przekleństwo kierowców, którzy muszą tędy jeździć.

Ale już niedługo. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na remont dłuższego kawałka ulicy od Tużyckiej do ul. Wschodniej. To w sumie 543 metry. Nowa jezdnia o szerokości 6 metrów będzie miałą nawierzchnię z asfaltobetonu. Powstaną też chodniki z kostki o szerokości 1,5 – 3,5 m. Do tego zdemontowane będzie stare oświetlenie i nieczynne już napowietrzne kable telefoniczne na drewnianych słupach, a w ich miejscu pojawi się 19 nowych latarni.

Ktoś może zapytać, skąd się wzięły pieniądze na remont Lewinowskiej, skoro takiej inwestycji nie przewidziano w tegorocznym budżecie dzielnicy? Otóż zaplanowane remonty pięciu zaciszańskich uliczek okazały się tańsze niż początkowo przewidywano i zostało po nich jeszcze ponad pół miliona złotych. Dlatego dzielnica zabrała się za naprawę szóstej ulicy – choć może szkoda że nie jest to np. Łodygowa…

Jednak remont Lewinowskiej, jak na zaciszańskie uliczki, jest i tak dość spory i długo potrwa. Wykonawca ma prawie rok: musi skończyć prace do 1 września 2014 roku.

Lewinowska na pierwszym odcinku jest pokryta wielokrotnie łatanym asfaltem / fot. Google Maps

Lewinowska na pierwszym odcinku jest pokryta wielokrotnie łatanym asfaltem / fot. Google Maps

 

Dalej są kocie łby i wielkie dziury / fot. Google Maps

Dalej są kocie łby i wielkie dziury / fot. Google Maps

 

Odnotowujemy też, że pojawi się zarys małego skweru przy ul. Nad Strugą nad Kanałem Bródnowskim. Skwer to może duże słowo, ale są już alejki z kostki i wyrównana ziemia między nimi. Czekamy jeszcze na ławki i kosze na śmieci, których wciąż nie ma też na nowej promenadzie wzdłuż Kanałku.

 

Skwer Nad Strugą / fot. targowek.info

Skwer Nad Strugą / fot. targowek.info

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx