Mecz obniżonego ryzyka

6
Share

Kibice z Targówka mają wielkie święto. W sobotę po południu na Kołowej 18 grają ze sobą o punkty piłkarze GKP i Legii Warszawa.

Fragment meczu GKP Targówek - Start Otwock /fot. GKP

fot. GKP

Po raz pierwszy w dziejach III ligi najzagorzalsi kibice GKP mają problem kogo bardziej dopingować. Nie jest bowiem tajemnicą, że większość (choć dalece nie wszyscy) z sympatyków klubu z ul. Kołowej, równocześnie kibicuje drużynie z ul. Łazienkowskiej.

Ten dylemat powinien jednak pozytywnie wpłynąć na atmosferę na stadionie, szczególnie że kibice szykują specjalną oprawę na obchodzone w tym roku 60–lecie istnienia klubu na Targówku. Dlatego w przeciwieństwie do nerwowego „meczu podwyższonego ryzyka” z rezerwami innej słynnej drużyny – Widzewa Łódź – tym razem chyba nikt nie ma obaw o zachowanie kibiców obu zespołów.

Dzisiejsze spotkanie zapowiada się jednak ciekawie nie tylko z powodu atmosfery na trybunach. Rezerwowy skład Legii często bywa wzmacniany przez graczy pierwszej drużyny, jest więc szansa, że na Kołowej zobaczymy takich „ekstraklasowych” zawodników jak np. Marko Suler, Bartosz Bereszyński, Michał Kucharczyk, Michał Żyro czy Patryk Mikita.

Jeszcze ważniejsze dla kibiców z Targówka jest to, że w kadrze Legii II znajduje się dwóch młodych zawodników, którzy kiedyś grali w GKP: Mateusz Cichocki oraz Konrad Budek. Dla nich to będzie prawdziwy powrót do domu. Nie wiadomo za to, czy w meczu wystąpi Łukasz Bogusławski. Kapitan rezerw Legii wrócił już wprawdzie do drużyny po tym, jak obrońca GKP Adam Nowak złamał mu nos podczas sierpniowego sparingu obu drużyn, ale w ostatnich spotkaniach Legii II i tak się nie pojawił.

W tej chwili w tabeli III ligi rezerwy Legii zajmują 12 miejsce (18 pkt), zaś drużyna GKP 14 miejsce (16 pkt). Od strefy spadkowej dzieli obie ekipy niewiele, więc choć na trybunach zapowiada się kibicowskie święto, to dla piłkarzy nie jest to „mecz przyjaźni” ale poważna walka o punkty. Co tylko wróży temu spotkaniu jeszcze lepiej.

 

GKP Targówek Warszawa – Legia II Warszawa, 19 października 2013, stadion ul. Kołowa 18, początek meczu godz. 15:00

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx