Posprzątali dzikie wysypisko? No prawie

3
Share

Bywalcy bazarku na Trockiej pewnie zauważyli: zniknęły śmieci wysypujące się z działek na ul. Łokietka. Ale to tylko pozory. 

Chodzi oczywiście o śmietnisko na tyłach bazarku przy Trockiej, na działach od strony ul. Łokietka. Umieściliśmy je na naszej Śmieciowej Mapie i czekamy, aż jakiś urzędnik wreszcie się tym zainteresuje. Dlatego tak się ucieszyliśmy, gdy w weekend dostaliśmy taką wiadomość:  „Sprzątają za bazarkiem. Stoi śmieciarka i człowiek w rękawicach pakuje na nią odpadki” – napisała Dorota.

Faktycznie sporo śmieci zostało wywiezionych, teren zagrabiono. Ale niestety tylko przy ulicy. Wystarczy wejść trzy metry dalej na działki i śmietnisko jak było, tak jest nadal. Czyli sukces jest, ale połowiczny…

Przy samym chodniku nie ma już śmieci. Ale kawałek dalej już tak / fot. targowek.info

Przy samym chodniku nie ma już śmieci. Ale kawałek dalej już tak / fot. targowek.info

Na mapie dodaliśmy też ciekawy punkt przy ulicy Nad Strugą. Wygląda na to, że na najnowszym zaciszańskim skwerku (przy okazji: są już na nim ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, a nawet barierka, żeby nikt nie wpadł do Kanałku…) powstaje składowisko wraków samochodowych. Tak opisuje to Monika:

„Śmieciowisko, a właściwie złomowisko, na ul. Nad Strugą organizuje właściciel tamtejszego bieda-warsztatu samochodowego. Przez lata wraki zaśmiecały drogę nad kanałkiem. Teraz budowniczowie ulicy zmusili go do przesunięcia – więc wraki stoją na końcu nowej ulicy z równej kostki. Obok powstaje skwerek, promenada – no a na środku stoi ten syf.”

A wygląda to tak:

Wrak samochodu przy nowym skwerku

Wrak samochodu przy nowym skwerku

 Na naszej mapie jest coraz więcej punktów. Dajcie znać, jeśli powinny znaleźć się na niej jeszcze jakieś. Albo jeśli któreś wysypisko zostanie posprzątane: redakcja@targowek.info


View Śmieciowa Mapa Targówka in a larger map

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx