Skwer Ciechowskiego hucznie otwarty

18
Share

Było kilkaset osób i najbliższa rodzina G.C. Było przecinanie wstęgi i mini koncert. Niewiele miejsc w Warszawie kiedykolwiek otwierano z takim hukiem, jak mały skwer na kanałkiem Bródnowskim!

Skwer Grzegorza Ciechowskiego / fot. targowek.info

Aż dziw, że trójkątny placyk przy ulicy Kondratowicza pomieścił tyle osób. Pomijając nieckę, którą płynęła woda z fontanny, mieszkańcy Targówka (i nie tylko) zajęli w sobotnie popołudnie dosłownie każde wolne miejsce na skwerze.

Zorganizowana przez urząd dzielnicy uroczystość otwarcia skweru Grzegorza Ciechowskiego, lidera kultowego zespołu „Republika” i w ostatnich latach życia mieszkańca Targówka, składała się z dwóch części: zaskakująco emocjonującej części oficjalnej i troszkę mniej porywającego koncertu.

Rodzina Grzegorza Ciechowskiego przecina wstęgę na skwerze G.C. / fot. targowek.info

Rodzina Grzegorza Ciechowskiego przecina wstęgę na skwerze G.C. / fot. targowek.info

Po krótkiej przemowie Sławomira Antonika, burmistrza Targówka, wielkie poruszenie wzbudziło pojawienie się Anny Ciechowskiej-Skrobiszewskiej, wdowy po Grzegorzu, oraz trójki ich dzieci: Heleny, Brunona i Józefiny. Razem z nimi była też Weronika, najstarsza córka wielkiego muzyka, która specjalnie na tę uroczystość przyleciała z USA.

Wszyscy krewni wspólnie przecięli symboliczną wstęgę w biało-czarne pasy, ostatecznie i na zawsze upamiętniając jednego z największych muzyków rockowych w Polsce!

 

 Wszystkie artykuły o naszej akcji nazwania skweru imieniem Grzegorza Ciechowskiego znajdziecie w tym miejscu

 

Po przecięciu wstęgi koncert utworów Grzegorza Ciechowskiego dał projekt iNNi / Szepty i Krzyki, którego muzycy udowodnili, że nie da się zastąpić wielkiego lidera „Republiki”. Ale mimo to chyba wszyscy uczestnicy otwarcia sweru G.C. uznali imprezę za udaną :)

Galerię zdjęć z uroczystego otwarcia skweru Grzegorza Ciechowskiego na Targówku możecie zobaczyć na naszym profilu na facebooku:

Post użytkownika Targowek.to.

Wszystkie zdjęcia targowek.info

 

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx