Statoil i Michelin sprawdzają ciśnienie na Bródnie

1
Share

…tylko w oponach, ale za to za darmo. Akcja „Ciśnienie pod kontrolą” będzie trwała przez pięć dni.

Statoil na ul. Kondratowicza /fot. targowek.info

Statoil na ul. Kondratowicza /fot. targowek.info

Bezpłatne pomiary ciśnienia w oponach, głębokości bieżnika oraz porady dotyczące prawidłowej eksploatacji są prowadzone od dziś, soboty 26 października do środy 30 października na 30 stacjach Statoil w całej Polsce – a wśród nich na „naszym” Statoilu przy ul. Kondratowicza 49 (naprzeciwko urzędu dzielnicy).

To już 9. edycja akcji Michelin „Ciśnienie pod kontrolą”, której celem jest wzrost świadomości polskich kierowców dotyczący znaczenia prawidłowego ciśnienia w oponach dla bezpieczeństwa i ekonomiki jazdy.

Badania dowodzą, że niewłaściwe ciśnienie w oponach wpływa na:
• bezpieczeństwo jazdy, zmniejsza przyczepność i wydłuża drogę hamowania;
• trwałość opony, skraca okres użytkowania opony o jeden sezon;
• ekonomię i ekologię jazdy – nieprawidłowo napompowana opona zwiększa zużycie paliwa o ok. 0,3 l na 100 km.

Eksperci Michelin uważają, że ciśnienie w oponach należy sprawdzać co najmniej raz w miesiącu oraz dodatkowo przed każdą dalszą podróżą. Kontrola ciśnienia powinna odbywać się „na zimno” – najwcześniej godzinę po zatrzymaniu samochodu lub po przejechaniu do 3 kilometrów przy niewielkiej szybkości.

Akcja Michelin „Ciśnienie pod kontrolą” będzie odbywała się w dniach 26-30 października 2013 roku na wybranych stacjach Statoil (w naszej dzielnicy na ul. Kondratowicza) w godzinach 11:00 – 20:00.

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx