Wiemy, gdzie powstaną siłownie plenerowe

29
Share

Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła w piątek wyniki konsultacji w sprawie plenerowych siłowni. Zmobilizowali się mieszkańcy Wilna i nowej części Zacisza i będą mieli gdzie popracować nad sylwetką. 

 

silowniaherkules_czestochowa

Plenerowa siłownia postawiona przez firmę Herkules. W Warszawie będą podobne / fot. czestochowa.pl

Na Targówku powstanie sześć miejsc do ćwiczenia pod chmurką. Wszystkie wytypowane przez mieszkańców i wybrane przez nich największą liczną głosów. Żeby nie trzymać was dalej w niepewności, oto lista zwycięskich lokalizacji (adres i liczba oddanych głosów).

  1. Park Bródnowski – 432 
  2. Okolice ul. Bukowieckiej w pobliżu os. Wilno – 402 
  3. Park Wiecha w okolicy ul. Prałatowskiej – 368 
  4. Okolice ul. Łodygowej koło ul. Wolińskiej – 297 
  5. Okolice ul. L. Kondratowicza – Las Bródno – 274 
  6. Okolice Urzędu Dzielnicy – św. Wincentego – 167

 

Wyniki są dość ciekawe. Park Bródnowski i Wiecha to lokalizacje dość oczywiste i trzeba było się ich spodziewać. Aż dwie siłownie powstaną na Zaciszu (okolice Łodygowej i przy Lasku Bródnowskim od strony Kondratowicza), jedna przy osiedlu Wilno. To pokazuje ciekawy trend – aktywni okazali się mieszkańcy nowych osiedli i to oni zagłosowali na siłownie przy swoich domach. Opłaciło się.

Ale wszyscy możemy się pochwalić. W całej Warszawie głos oddało 26 tys. osób, na Targówku w sumie prawie dwa tysiące. To bardzo wysoka frekwencja konsultacji. W takim niby obywatelskim Wilanowie oddano niewiele ponad 300 głosów, na Ursynowie, który będzie miał siedem siłowni, zagłosowało około 1500 osób.

Pamiętajcie że za rok ustalamy budżet partycypacyjny i też będziemy głosować, na co wydać 1 proc. pieniędzy przeznaczonych na inwestycje.

29
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx