Zaczyna się budowa Osiedla Wilno II | | targowek.info

Zaczyna się budowa Osiedla Wilno II

Dom Development rozpoczyna sprzedaż kolejnego etapu Osiedla Wilno i przy okazji podsumowuje, co już zbudował na Targówku.

Trochę się tego nazbierało. Wszyscy wiedzą o przystanku kolejowym zbudowanym przez dewelopera, a teraz firma podsumowuje też inne swoje inwestycje w infrastrukturę: pierwszy odcinek ul. Wiernej, ulica Zamkowa, pierwszy odcinek ulicy Ponarskiej oraz pętla autobusowa, do której dojeżdża autobus linii 170. Do końca przyszłego roku zostanie zbudowany drugi odcinek ul. Wiernej.

Łącznie DD wybudował około 2 km dróg miejskich. To jedyne nowe ulice, które powstały na Targówku w ciągu ostatnich lat. W przyszłości w ramach osiedla Wilno II powstaną jeszcze ul. Montwiłłowska oraz drugi odcinek ul. Wiernej, a także ulice: Pohulanka oraz Rudnicka.

Oczywiście, że nowe drogi służą mieszkańcom osiedla Dom Development, ale dobrze, że inwestor nie oczekuje ich budowy od ratusza. Szkoda tylko, że wśród tych inwestycji nie ma dojścia do przystanku Wilno od strony Zacisza, no ale to już inna historia…

Szybko rozbudowuje się samo osiedle. Właśnie rozpoczęła się budowę i sprzedaż pierwszego etapu osiedla Wilno II. Zaplanowano na nim 786 mieszkań, natomiast we właśnie zaczętym etapie znajdzie się ich 168. Planowane oddanie do użytku to II kwartał 2015 r.

materiały dewelopera
materiały dewelopera

Łącznie na osiedlu Wilno powstanie około 2 500 mieszkań, z których zostało już wybudowanych ponad 600, natomiast w budowie znajdują się, łącznie z Wilno II, 300 lokali. Do tej pory przekazano 449 mieszkań, w których mieszka już około 1000 osób.

Osiedle Wilno II
materiały dewelopera

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

27 komentarzy na temat “Zaczyna się budowa Osiedla Wilno II

 • 31 października 2013 o godz. 12:20

  Dla poprzedniego Burmistrza Pana Zawistowskiego -patrz Platworma Obywatelska były ważniejsze interesy dewelopera niż mieszkańców Zacisza i dlatego nie zrobiono przejścia do stacji. Teraz zresztą jak widać też nic się nie robi w tym kierunku. Na ironię mamy przecież swojego przedstawiciela, w Urzędzie Dzielnicy w postaci Pana Przewodniczącego Rady Dzielnicy , ale i on wyrażał swój zachyt na łamach swojej gazetki nad otwarciem nowej stacji PKP zapominając, że zacisze niema do niej dostępu z tego wynika, że na niego też nie można liczyć

 • 31 października 2013 o godz. 12:53

  Panie „Zacziszaninie” – mieszkańcy Zacisza sami oprotestowali budowę dojścia do stacji więc proszę nie zrzucać winy teraz na pana burmistrza.
  I nie prawdą jest że nic się nie robi. Procedury wywłaszczenia działkowców zajmujących miejsce na potencjalna drogę są już uruchomione. Teraz niestety miasto będzie musiało wybulić na to pieniądze bo wcześniej chciał to zrobić sam Deweloper ale 400 osób z Zacisza oprotestowało.

 • 31 października 2013 o godz. 13:05

  kogo to obchodzi? kolejny najazd slojów

 • 31 października 2013 o godz. 14:24

  Szkoda łąk. Tylko czekać na większe opady (zaleje tę nieckę), podmuch z rozbudowanej spalarni i zapaszki z First Recycling. A ogólnie kolejne beznadziejne pudełkowate blokowisko.

 • 31 października 2013 o godz. 14:25

  a mieszkańców Elsnerowa nikt nie pytał czy chcą żeby zabrać im 170 !!!

 • 31 października 2013 o godz. 14:53

  Co do braku przejścia to mieszkancy protestowali.170 nie jest zabrane, przecież część kursów jeździ starą częścią. Nie ma to jak pisać by pisać…

 • 31 października 2013 o godz. 15:27

  Panie „mieszkaniec” , deweloper to chciał wybulić lasę ale na pętlę autobusową po naszej stronie, a co do 400 osób, którzy tą inwestycję oprotestowali to byli 90% działkowcy i nie był to protest przeciwko dojściu do stacji , ale przeciwko ww pętli.

 • 31 października 2013 o godz. 15:49

  Te Janie ty jestes jakis chory i masz obsesję na temat tych słojów. Taki targówkowy lemur jak Ty inteligent zapewne w drechach a tylko słoje i słoje. Opanuj się chłopaku!!!!!!!!!!1

 • 31 października 2013 o godz. 17:19

  Podobno Jan jest dziewczyną, nie chłopakiem.

 • 31 października 2013 o godz. 17:22

  W sprawie przejścia Zaciszanim ma rację. Najpierw DD chciał, żeby to ratusz wybudował stację ze swojej kasy i pętle w miejscu działek. Wtedy zbierano podpisy.

  Potem Zawistowski nie potrafił dogadać się z działkowcami w sprawie dojścia, więc cynicznie wykorzystał protest, tłumacząc swoją niemoc.

  Więc odpi… się od mieszkańców Zacisza.

 • 31 października 2013 o godz. 19:23

  no szkoda żeby jakiś głupi trotuar zniszczył działkowcom ich piękne dacze skoro potrafią ogrodzić teren PKP jako własny…

 • 1 listopada 2013 o godz. 08:23

  Mam pytanie jak można kogoś wywłaszczać z czegoś jeżeli to do niego nienależy. Ponadto, miejsce, które jest przeznaczone pod ulicę Wierną po stronie Zacisza jest zajęte przez dzikie działki, tzn zostały zajęte niewiadomo przez kogo i na jakich warunkach,o czym mówią nawet sami,działkowcy a Urząd Dzielnicy nie wie?!!!!. Czy może nie chce wiedzieć!!!!!

 • 2 listopada 2013 o godz. 13:02

  Osiedla Wilno jest zbędne,to sen wariata,uratujmy resztki łąk i pól,jeszcze zdążymy zaorać,zasiać,jeszcze nie jest za późno…

 • 4 listopada 2013 o godz. 01:23

  Ale dlaczego ma być dojście od strony Zacisza?! Przecież to dla mieszkańców Osiedla Wilnoo developer ma budować zaciszanom czegokolwiek?!

 • 4 listopada 2013 o godz. 07:23

  Do Poeta : Sen wariarta mówisz??? No to pora wstawać! :)

 • 4 listopada 2013 o godz. 11:11

  A kto chce aby deweloper co kolwiek robił po stronie Zacisza. Jest to święty obowiązek Gminy, która jak ostatnio się dowiedzieliśmy nie potrafi wykorzystać środków finansowych budżetu i wspaniałomyślnie oddaje je do kasy Pani Gronkiewicz.

 • 4 listopada 2013 o godz. 12:40

  Pamiętam te gorzkie żale. Strach przed pociągami i autobusami, i nie mogłem pozbyć się odczucia że wypowiadali się nie ci co powinni, przypominając w swoim strachu mieszkańców wsi którym chce się podprowadzić kolej, a oni boją się ze kury im od tego przestaną się nieść.

  Choć Bogiem a prawdą bardziej by nam się przydało kilka linii tramwajowych.

 • 5 listopada 2013 o godz. 08:51

  tysiąc:wracaj do duma,jazda stąd,tam czeka obrządek a nie warszafki ci się zachciało

 • 6 listopada 2013 o godz. 19:17

  Stacje wybudował Developer dla mieszkańców i nic do niej mieszkańcom Zacisza. Podziękujcie 400 sąsiadom za dostęp. Z pętlą piszcie nieprawdę, zawsze była planowana od strony osiedla, ponieważ na druga stronę nie ma drogi. Więc proszę głupot nie pisać. Deweloper chciał Wam wybudować szeroki chodnik za kasę własną, ale Wy woleliście działki, więc proszę teraz nie pisać, że było inaczej.

 • 8 listopada 2013 o godz. 11:14

  Tylko słoiki mogą podchodzić w ten sposób do sprawy, nz zasadzie Kargula i Pawlaka.

 • 8 listopada 2013 o godz. 11:41

  Z takim podejściem, to najlepiej było by gdyby dewoloper wybudowałby jeszcze szkołę , przychodnię, przeczkole, banki i tym podobne, potem ogrodził to wszystko płotem z brakiem dostępu z dwóch stron, my dotych luksusów a Wy do naszego miasta.

 • 10 listopada 2013 o godz. 11:52

  ADMIN…..Odczep sie człowieku od warszawskich działek!!Ze wsi przyjechałes pewnie,pole sprzedałeś na zadupiu niby wielki „Apartament”kupiłeś i wielkiego warszawiaka rżniesz a słoma z butów wystaje!!!Wracaj do siebie buraku a nasze działki w spokoju zostaw!!!!

 • 27 stycznia 2014 o godz. 08:23

  Ech, ja np. jestem ze Starego Mokotowa i sugeruje wam drodzy zaciszanie troche wiecej wstrzmiesliwosci w wyzywaniu ludzi od sloikow i wiesniakow. Gdybym byl zlosliwy powiedzialbym, ze cala Praga (z wyjatkiem Saskiej Kepy) to zadupie i prowincja zamieszkana przez meneli. I bylo by w tym troche prawdy. Ale tak nie powiem, bo wynioslem nieco kultury z domu. Cieszcie sie natomiast, ze powstaje Wilno, bo to kawalek normalnego miasta, ktore przypomina Europe. Ogrodki dzialkowe to nie jest normalna tkanka miejsca i predzej czy pozniej znikna. Jak nie za 10 lat to za 20. To jest jedyna perspektywa, ktora czeka wasze dzialki i zacznijcie sie z tym powoli oswajac. A ze stacji nie mozecie korzystac na swoje wlasne zyczenie i wsrod swoich szukajcie winnych. Pozdrawiam i mniej dasow zycze!!

 • 7 lutego 2014 o godz. 10:03

  Witam
  Zdaje mi się, że troszkę co poniektórych tu ponosi. Jestem mieszkańcem Elsnerowa…od dawna. Nikt nie mówi, że Wilno nie jest potrzebne. Owszem jak jest teren to niech budują, ludzie muszą gdzieś mieszkać, ale nie należy zapominać i wykluczać na korzyść Wilna tych ludzi co od „wieków” mieszkają na Elsnerowie. I tu wspomnę o linii 170. T napisał, że linii przecież nie zabrano, część kursów jeździ. No to zachęcam T do przeprowadzenia się na starą część i korzystanie z dobrodziejstwa podjazdu linii 170. Jak postoi sobie na przystanku w 20-sto stopniowym mrozie i poczeka na „swój podjazdowy kurs” 40 minut to inaczej zacznie patrzeć na sprawę. Dlaczego na Wilno nie zrobiono kursów podjazdowych???? Bo co, elita tam się wprowadziła, a stara część to kałmuki bez wykształcenia????!!!!! Nie byłoby sprawy i walki jakby „mądre głowy” pomyślały racjonalnie o nowych mieszkańcach Wilna. To oni przyczynili się do tej całej szarpaniny i niezadowolenia, bo dali luksus mieszkańcom Wilna, a zasiedziałych z Elsnerowa próbują wykluczyć ze społeczeństwa, a niech ludzie starsi gniją w domach, bo nawet nie mają ludzkiego dojazdu do lekarza…przecież linia 170 z Elsnerowa nie wywiezie ich dalej jak na Wilno, tam pętla. Przesiadać się „staruchy” do następnego autobusu, albo siedzieć i czekać grzecznie u elity na osiedlu jak ruszy ten co przyjechaliście z zadupia. Tak właśnie „mądre głowy” polepszyli życie mieszkańców starej części. Więc przestańcie się wymądrzać tutaj Ci co was to nie dotyczy, bo najłatwiej jest przykopać komuś jak nie znalazło się samemu w tym cyrku.
  Pozdrawiam i życzę więcej rozumu w dalszych komentarzach.

 • 7 lutego 2014 o godz. 10:56

  @K

  „Pozdrawiam i życzę więcej rozumu w dalszych komentarzach.”

  I Vice Versa.
  Źle adresujesz swe zarzuty człowieku. Mieszkańcy Osiedla Wilno nie są tu niczemu winni. Właściwy dres to ZTM.

  Rozumiem jednak, że swe życiowe frustracje musisz na kimś wyładować. Są mieszkańcy Osiedla Wilno, to może na nich, a co tam!

 • 30 października 2020 o godz. 06:46

  how to get viagra viagra for sale cost of viagra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.