Zaczyna się budowa Osiedla Wilno II

25
Share

Dom Development rozpoczyna sprzedaż kolejnego etapu Osiedla Wilno i przy okazji podsumowuje, co już zbudował na Targówku.

Trochę się tego nazbierało. Wszyscy wiedzą o przystanku kolejowym zbudowanym przez dewelopera, a teraz firma podsumowuje też inne swoje inwestycje w infrastrukturę: pierwszy odcinek ul. Wiernej, ulica Zamkowa, pierwszy odcinek ulicy Ponarskiej oraz pętla autobusowa, do której dojeżdża autobus linii 170. Do końca przyszłego roku zostanie zbudowany drugi odcinek ul. Wiernej.

Łącznie DD wybudował około 2 km dróg miejskich. To jedyne nowe ulice, które powstały na Targówku w ciągu ostatnich lat. W przyszłości w ramach osiedla Wilno II powstaną jeszcze ul. Montwiłłowska oraz drugi odcinek ul. Wiernej, a także ulice: Pohulanka oraz Rudnicka.

Oczywiście, że nowe drogi służą mieszkańcom osiedla Dom Development, ale dobrze, że inwestor nie oczekuje ich budowy od ratusza. Szkoda tylko, że wśród tych inwestycji nie ma dojścia do przystanku Wilno od strony Zacisza, no ale to już inna historia…

Szybko rozbudowuje się samo osiedle. Właśnie rozpoczęła się budowę i sprzedaż pierwszego etapu osiedla Wilno II. Zaplanowano na nim 786 mieszkań, natomiast we właśnie zaczętym etapie znajdzie się ich 168. Planowane oddanie do użytku to II kwartał 2015 r.

materiały dewelopera

materiały dewelopera

Łącznie na osiedlu Wilno powstanie około 2 500 mieszkań, z których zostało już wybudowanych ponad 600, natomiast w budowie znajdują się, łącznie z Wilno II, 300 lokali. Do tej pory przekazano 449 mieszkań, w których mieszka już około 1000 osób.

Osiedle Wilno II

materiały dewelopera

 

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx