Zjednoczeni radni też niewiele mogą

18
Share

ZTM odpowiedział na wspólną akcję targówkowskich radnych z różnych ugrupowań w sprawie autobusu 156. I co? I nic.

fot. targowek.info

fot. targowek.info

Przypomnijmy: miesiąc temu troje radnych naszej dzielnicy z trzech niekoniecznie lubiących się ugrupowań – Bartosz Szajkowski (PO), Miłosz Stanisławki (PiS) oraz Małgorzata Kwiatkowska (“Mieszkańcy Bródna, Targówka i Zacisza”, czyli de facto Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno) równocześnie napisali trzy niemal identyczne interpelacje. Wszyscy żądali od Zarządu Transportu Miejskiego zwiększenia częstotliwości kursowania w godzinach szczytu autobusów 156, obecnie jeżdżących raptem raz na pół godziny  – więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Kilka dni później „do kompletu” dołączyła radna Danuta Winnicka, obecnie niezależna (1,5 roku temu odeszła z PO razem z radnym Poczesnym), składając bardzo podobną interpelację w tej samej sprawie.

Taka egzotyczna superkoalicja nie zrobiła jednak na ZTM większego wrażenia…

W oficjalnej odpowiedzi, którą podpisał Andrzej Franków, dyrektor pionu przewozów ZTM (na marginesie – mieszkaniec naszej dzielnicy) czytamy, że:

Pomiary wykorzystania autobusów linii 156 nie wskazują na potrzebę zwiększenia częstotliwości kursowania.

Sprawdzono to, licząc pasażerów w środę 11 września w godz. 6-19:30 na przystanku „Gościeradowska”. Jak się okazało, autobusami 156 (które mogą pomieścić 80 osób) jechało w tym miejscu maksymalnie 60 osób w popołudniowym szczycie, a w pozostałych kursach raz na pół godziny ok. 30-40 osób – zarówno w stronę Bródna, jak i Targówka Mieszkaniowego.

Nie występuje zjawisko znacznego wzrostu liczby pasażerów w godzinach szczytu porannego i popołudniowego. (…) Oznacza to, że autobusy linii 156 aktualnie dysponują wystarczającą na występujące zapotrzebowanie liczbą wolnych miejsc

– stwierdza w związku z tym dyrektor Franków.

Podsumowując: na razie na trasie 156 nic się nie zmieni.

Do czasu, aż ktoś w ZTM nie odkryje, że puszczenie 156 jeszcze rzadziej, np. raz na godzinę, zainteresuje jeszcze mniejszą liczbę pasażerów…

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx