Testujemy aplikację Warszawa 19115 na Targówku | | targowek.info

Testujemy aplikację Warszawa 19115 na Targówku

Jak szybko zareagują służby miejskie na problemy zgłoszone z naszej dzielnicy przez nowy system komunikacji? Mierzymy czas.

Na pewno już słyszeliście o uruchomionym w poniedziałek supernowoczesnym systemie komunikacji między mieszkańcami Warszawy a stołecznym samorządem. W skrócie, projekt Warszawa 19115 składa się z telefonicznej infolini (nr 19115), portalu internetowego www.warszawa19115.pl, aplikacji mobilnej na smartfony (można ją pobrać za darmo z Google Play i Apple Store), a także poczty elektronicznej, faksu i czatu.

Cała ta machina ma służyć do informowania mieszkańców przez urzędników o wszelkich miejskich działaniach i wydarzeniach w stolicy, a także informowania urzędników przez mieszkańców o wszystkich sprawach wymagających interwencji administracji miejskiej (np. dziurze w chodniku, nielegalnym wysypisku śmieci czy błąkającym się zwierzęciu).

Wszystko pięknie, ale jak to działa w praktyce na Targówku, a więc dzielnicy geograficznie oddalonej od centrum Warszawy o 5 km, ale w umysłach niektórych samorządowców położonej co najmniej za siedmioma górami i siedmioma morzami?

Żeby to sprawdzić, pobraliśmy na smartfona aplikację „Warszawa 19115” i wczoraj (w czwartek) w samo południe za jej pośrednictwem zgłosiliśmy trzy sprawy wymagające interwencji:

* Głęboką dziurę w jezdni obok publicznego przedszkola przy ul. Suwalskiej na Bródnie.

* Przewrócony słup ogłoszeniowy w Parku Wiecha na Targówku, niedaleko skrzyżowania Handlowej i Pratulińskiej.

* Dzikie wysypisko śmieci na opuszczonej działce między segmentami, po sąsiedzku z prywatnym żłobkiem przy ul. Karkonoszy na Zaciszu.

 

Trzy usterki, które zgłosiliśmy przez aplikację "Warszawa 19115" /fot. targowek.info
Trzy sprawy wymagające interwencji, które zgłosiliśmy przez aplikację „Warszawa 19115” /fot. targowek.info

Na nasz adres email dostaliśmy trzy potwierdzenia, że wszystko zrobiliśmy prawidłowo i zgłoszenia zostały zarejestrowane. A więc jest pierwszy sukces: aplikacja działa po naszej stronie Wisły. Tylko co dalej?

Już po dwóch godzinach dostaliśmy od 19115 kolejnego mejla: system ponformował, że zgłoszenie dotyczące ul. Karkonoszy zostało „zamknięte”. Czy to znaczy, że śmieci na zaciszańskiej działce zostały błyskawicznie usunięte? Niestety, nic z tego. Jak się okazuje, miejscy urzędnicy po prostu przekazali informacje o naszym zgłoszeniu do zarządcy tej działki i zamknęli sprawę.

Stan na piątkowy poranek: dziura jest, słup leży, śmieci się rozkładają. Mierzymy czas i sprawdzamy, co zostanie naprawione jako pierwsze, a co jest dla miejskich służb problemem nie do pokonania niezależnie od tego czy są powiadamiane przez pocztę konną, czy mobilną aplikacją z drugiej dekady XXI wieku.

Oczywiście o dalszych wynikach testu napiszemy na targowek.info.

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Testujemy aplikację Warszawa 19115 na Targówku

 • 8 listopada 2013 o godz. 11:55

  brawo! Redakcjo, tak trzymać!

 • 8 listopada 2013 o godz. 13:14

  Oby tak dalej, ten słup to już z drugi tydzień leży.

 • 8 listopada 2013 o godz. 14:36

  Bo przecież ten „system” nie powstał po to aby nam żyło się lepiej tylko … sami wiecie komu.

 • 8 listopada 2013 o godz. 17:17

  ja we wtorek zrobie fotke 527 z „glonojadami” na szybie hehe

 • 8 listopada 2013 o godz. 18:53

  We wtorek to szykujmy się na mały armagedon po zamknięciu połowy mostu Grota..

 • 9 listopada 2013 o godz. 02:01

  – „Nie jestem w stanie przejechac przez most, bo ktos nie zbudowal przeprawy tymczasowej. Co radza mi miejscy urzednicy i wladza?”
  – „Prosze poczekac, spojrze do instrukcji. Jest. Matke mozecie pozegnac… To nie to. O jest prosze pojsc do swojego, najblizszego garazu i uruchomic amfibie, ewentualnie helikopter jak prem. „…

 • 9 listopada 2013 o godz. 12:45

  527 po ch.. !? kupowaliście mieszkania Na Skarbka z Bidy ( dawniej pola bagna zabudowa 2 piętrowa wszystko siądzie ;( a teraz chcecie już komunikacje a podatki gdzie Płacicie ????? trzeba było kupić na wtórnym albo bliżej centrum i jeździć normalnie no albo samochodem popylać Tak to wychodzi cwaniakowanie i snobizm bo nowe hehehe PŁAĆ PODATKI MYŚL a potem wymagaj !!! idź do Gminy, Wsi, Miasta gdzie idą Twoje podatki poproś ich o Transport :)))

 • 9 listopada 2013 o godz. 12:47

  Druga sprawa System to silnik od Ferrari heheh tylko wmontowano go w malucha hehehehe

 • 9 listopada 2013 o godz. 15:43

  Słupa już nie ma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.