Jak ulepszyć Park Wiecha? Twoje zdanie się liczy

17
Share

Każdy kto ma jakiś pomysł – albo i nie ma, ale chce miło spędzić czas – powinien wybrać się do parku na konsultacje. Najbliższe już w sobotę.

Teatr Rampa w Parku Wiecha / fot. targowek.info

Teatr Rampa w Parku Wiecha / fot. targowek.info

Dużo narzekaliśmy na Park Wiecha, to teraz jest okazja, żeby się wykazać i zaproponować co fajnego można w parku zrobić.

Ratusz postanowił zapytać o to mieszkańców, ale urzędnicy nie robią tego sami, tylko za pośrednictwem Stowarzyszenia Katedra Kultury. Dzięki temu konsultacje nie są sztywną pogadanką w sali konferencyjnej w urzędzie, tylko spotkaniami w parku i do tego w weekendy. Na pierwszych spotkaniach z mieszkańcami zebrano już kilka pomysłów, są wśród nich:

– stworzenie skate parku
– zbudowanie letniej sceny teatralnej lub mini-muszli koncertowej
– organizacja tańców
– stworzenie kafejki
– zadbanie o dostęp do toalet
– zadziałanie w celu oczyszczenia terenu parku z ptasich odchodów
– wydzielenie odrębnego miejsca na dokarmianie ptaków
– utworzenie (i oznakowanie istniejącego) terenu przeznaczonego do wyprowadzania psów

Oczywiście lista nie jest skończona. Najbliższe spotkanie już w sobotę, kolejne co tydzień. Tak zapraszają na nie organizatorzy:

  • 16 listopada godz. 17:00-20:00 „Park Wiecha o zmroku”
    – czy Park może być atrakcyjny o zmroku? Zapraszamy do refleksji na ten temat przy okazji warsztatów fotograficznych malowania światłem latarek.
  • 23 listopada godz. 12:00-16:00 „Ocieplanie Parku Wiecha”
    – wykonaj swój osobisty „ocieplacz” Parku, czyli poduchę skrojoną tak, aby umilić przebywanie w swoim ulubionym miejscu w jesienne dni. Autor każdej poduchy zostanie sportretowany ze swoim „ocieplaczem” w wybranym przez niego miejscu.
  • 30 listopada godz. 9:00-12:00 „Park Wiecha o poranku”
    – sprawdzimy jak smakuje kawa „w Parku o poranku”. Początek dnia umilimy mieszkańcom gorącym napojem i ciasteczkami. Te poranne akcenty będą pretekstem do nawiązania rozmowy na temat przestrzeni parku i sposobów na jego ożywienie.

Brzmi całkiem nieźle, prawda?

Szczegóły konsultacji możecie śledzić tutaj: www.parkwiecha.blogspot.com

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx