Korek gigant na Radzymińskiej | | targowek.info

Korek gigant na Radzymińskiej

Takiego ścisku jak dzisiaj rano, największa ulica na Targówku nie widziała już dawno…

…mimo, że przecież od rozpoczęcia budowy metra przed dwoma laty ul. Radzymińska widziała już wiele.

Samochody na Targówku
Korek na ul. Radzymińskiej /fot. targowek.info

W czwartek rano gigantyczny korek sięgał aż na Zacisze i zaczynał się daleko przed sklepem Obi, czyli tradycyjnym początkiem wielkich korków w tej okolicy.

Na pokonanie odcinka od Zacisza do skrętu przez przejazd kolejowy w ul. Naczelnikowską kierowcy samochodów potrzebowali zamiast 5–10 minut co najmniej pół godziny (oprócz „mądrzejszych inaczej”, którzy przeciskali się buspasem).

Korek kończył się w miejscu, gdzie była jego przyczyna: wspomnianym skręcie w lewo w Naczelnikowską. Dlaczego? Oczywiście całe tabuny kierowców–cwaniaczków postanowiły nie czekać, jak większość, na pasie do skrętu w lewo, tylko wepchać się tuż przed przejazdem ze środkowego pasa. Ale dziś to nie wypaliło, bo cwaniaczki utknęły w korku sobie podobnych na środku jezdni – niestety, blokując przy tym całą ulicę na wiele kilometrów…

Choć w ostatnich dniach policja kilka razy pilnowała przejazdu, dziś funkcjonariuszy nie było. A właściwie byli, ale po drugiej stronie ulicy, spisując uczestników niewielkiej stłuczki. „Jedno auto chciało się wepchać na siłę na pas do skrętu, inny samochód mu nie pozwolił no i się spotkali” – pisze w mejlu do naszej redakcji Sebastian.

Ciekawe, czy chociaż sprawca tej kolizji czegoś się nauczy.

PRZECZYTAJ TEŻ:

25 komentarzy na temat “Korek gigant na Radzymińskiej

 • 21 listopada 2013 o godz. 10:25

  W Ząbkach było to samo 40 min spod ronda do wylotu na Marsa.

 • 21 listopada 2013 o godz. 10:44

  Wielki najazd hord z równin wołomińskich i puszcz. Pobudujta sobie huty, fabryki w Wołominie, Radzyminie, to nie będziecie tłoczyć się w warsiawie.

 • 21 listopada 2013 o godz. 11:09

  Przede wszystkim mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego autobus 212 nie może jechać od Pratulińskiej Trocką i dalej na Wschodni? To najlepsza trasa dla tego autobusu, zamiast 156 które jest ciągle opóźnione i w ogóle nie działa jako sprawne połączenie.

 • 21 listopada 2013 o godz. 12:00

  I będzie jeszcze gorzej…
  jeśli nic się nie zmieni w polityce budowania/modernizacji obecnych tras na tragówku/obydwie pragi to gwarantuję iż za kilka lat kompletnie nie będzie można się poruszać po naszej pięknej dzielnicy :D

  Gdzie jakieś obwodnice?????

 • 21 listopada 2013 o godz. 12:38

  Teraz płaczecie a było iść na referendum i odwołac bufetową.

 • 21 listopada 2013 o godz. 12:46

  Dlatego wyjechałem stąd do innego miasta!
  W tym chorym mieście nie da się normalnie funkcjonować – stałe opóźnienia budowy metra (przy odwlekaniu przedłużenia nitki na Targówek), brak sensownych rozwiązań w sprawie zmniejszenia korków (podnieśmy jeszcze raz ceny biletów, korki i tłok bez przyjemności chodzenia po tym mieście bez klimatu od końca 1944.
  Wiem, ze niemożliwe jest zamknięcie rogatek dla tego bydła z WWL zalewającego Radzymińską rano i w popołudnie, ale tworzenie kolejnych buspasów i P+R jest na razie najprościej osiągalnym środkiem do tego.

 • 21 listopada 2013 o godz. 12:58

  W 100% się z Toba zgadzam, jak sa korki to każdy marudzi, narzeka. A jak mogl cos z tym zrobić to siedział w domu na kanapie i tlumaczyl się ze boi się PiS itd. Ludzie HGW wogole się nie interesuje Targówkiem…owszem w czasie przed referendum pokazala się na naszym TGK w celu wiadomym

 • 21 listopada 2013 o godz. 13:14

  Ja się zapytym ZUZY i DO ZUZY co inny prezydent by zrobił??? Zaczął by kierować ruchem? Nie bronię HGW tylko przeraża mnie wasza naiwność. Jak można tak płytko myśleć???

  Zamist stać w korakch jeździjcie na rowerach albo ztm. Bilety mimo, że zdrożały to są i tak tańsze niż paliwo do samochodu.

  Prażanin – bydło tak jak napisałeś, to narazie wyjeżdża z tego miasta.

 • 21 listopada 2013 o godz. 13:34

  Nowy prezydent nie koniecznie postepowalby wobec TGK jak HGW. Tutaj chodzi o nowe inwestycje drogowe itd. Naiwni to co Ci którzy wierza, wierzyli i pewnie będą wierzyli co mowi nasza obecna wladza

 • 21 listopada 2013 o godz. 13:59

  Z każda władza jest tak samo.
  Obiecują i Pokazują sie do wyborów a jak wygrają i dopadną sie do władzy i „żłoba” to wszystko mają gdzieś. Interesuje ich tylko jak więcej wlać do swojej kieszeni !!!
  Nie ma co sie oszukiwać !!!!

 • 21 listopada 2013 o godz. 14:00

  sprytnych inaczej, wciskających się w kolejkę czekająca na wjazd w Naczelnikowska jest cała masa. ale część z nich to ci co wyjeżdżają np z Myszkowskiej czy nawet stacji Lukoil.

 • 21 listopada 2013 o godz. 14:04

  ale burmistrza TGK ma z innej opcji niż HGW i także nic nie robi.oczywiście w zakresie swoich kompetencji. najważniejsze to przykleić tyłek do fotela, potem już nic się nie widzi.

 • 21 listopada 2013 o godz. 15:09

  a ludziska dalej będą protestować przeciwko budowie trasy świętokrzyskiej…

 • 21 listopada 2013 o godz. 15:21

  Należy apelować do Zarządu dróg miejskich żeby przywrócił trzypasmowy przejazd przez skrzyżowanie przez Szwedzką a przy Wileńskim zmienił organizację świateł bo teraz ich synchronizacja ogranicza możliwość przejazdu o połowę. Co z tego że światła przy Jagielońskiej są w miarę długie, jak przez połowę czasu ich trwania nie jedzie tamtędy żaden samochód, bo wszyscy stoją na czerwonym na światłach przy Poczcie na Targowej. Potem sygnalizacja się zmienia, i przy Jagielońskiej czerwone a przy Poczcie zielone… Co za kretyn to ustawiał?!

 • 21 listopada 2013 o godz. 16:23

  2 NICK, jak na przejeździe kolejowym przy budce gdzie się kieruje szlabanem, stoi VW Golf, to wiedz, że będziesz czekać kilkadziesiąt minut. Koleś nie umie kierować sprawnie szlabanami. Potrafi przepuścić 7(!!!) pociągów pod rząd nie podnosząc szlabanu, choć przerwa pomiędzy nimi jest 3-5 minut. W tym czasie robi się taki tłok, że głowa mała. Inni otwierają choć na krótko, na minutę-dwie i korek się rozładowuje. Więc zawsze na CB radio najpierw pytam czy stoi tam ten Golf i jeśli tak to omijam Żołnierską.

 • 21 listopada 2013 o godz. 17:58

  „Mądrzejsi inaczej” to nie ci co jadą buspasem a ci co zamknęli cześć trasy toruńskiej nie oferując nic w zamian. Najłatwiej jest pozamykać i utrudnić jak się tylko da nie planując wcześniej skutków tych działań! MJ bardzo dobrze napisał(a).

 • 21 listopada 2013 o godz. 19:02

  Bo to celowe działanie. Zmuszają nas żeby się przesiąść do komunikacji miejskiej. Podniosą ceny biletów, ograniczą ilość autobusów i tramwajów a ludziom każą jechać w ścisku jak w wagonach do Oświęcimia. Taka riposta za wydarzenia sprzed siedemdziesięciu lat.

 • 21 listopada 2013 o godz. 23:35

  DO CWANIAKÓW BUDUJĄCYCH SIĘ NA SKRAJU WARSZAWY HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAA

  Lansy Bansy a ja Bus Pasem 15 minut i Metro Ratusz witam :)

 • 22 listopada 2013 o godz. 08:38

  DO TGK, jak cie nie stać na budowę domu to zamknij ryja i się ciesz, że nie stoisz w korkach. A nie jak typowy polaczek wieśniaczek będziesz wyśmiewał i zazdrościł.

 • 22 listopada 2013 o godz. 08:43

  Buractwo z targówka.

 • 22 listopada 2013 o godz. 10:15

  Buractwo najpierw wykluło się z matki i łojca, co przyjechali do Warszawy z poizdowa. Potem wróciło do gumna nakradłszy przedtem w stolicy. Teraz szpanuje po wsi klecąc chałupę z kredytów bo nie chce już mieszkać za piecem pod strzechą. Jadzie do stolycy furą i robi tam korki bo to dla niego osiągnięcie-cud cywilizacji. Bus pasów i rowerów się boi, bo wyłażą wtedy kompleksy zrodzone w jeździe rozklelkotanym autosanem pks-u.

 • 22 listopada 2013 o godz. 11:04

  Xerxes, temat dobrze znasz z autopsji :).

 • 23 listopada 2013 o godz. 09:49

  Wprowadzić opłaty za wjazd do Warszawy dla blach WWL itd,obowiązkowo

 • 24 listopada 2013 o godz. 19:12

  Nie wiadomo dlaczego nadal nie ma przejazdu na wprost do Pl. Bankowego przez most Śląsko – Dąbrowski. Stąd te wszystkie problemy. HGW tak łaskawie „dała” na metro, tylko jednocześnie na kilka lat sparaliżowała ruch uliczny. Gdyby po tej stronie W-wy były urzędy, albo gdyby madame tu mieszkała, to nigdy takiej masakry by tu nie zrobili.

 • 25 listopada 2013 o godz. 09:42

  sey co ty bredzisz?lecz się koniecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.