Modernizacja przejść na "obwodnicy" Targówka. | | targowek.info

Modernizacja przejść na „obwodnicy” Targówka.

Już prawie wszystkie przejścia dla pieszych w ciągu ulic Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska zostały przebudowane. Jakie z tego można wyciągnąć wnioski?

Wewnętrzy „ring” Targówka Mieszkaniowego, czyli zapętlone w kółeczko ulice Handlowa, Ossowskiego i Barkocińska, od dawna już nie jest bezpiecznym miejscem dla pieszych. Pewna mała, ale groźna grupka ciasnych umysłowo kierowców traktuje to miejsce jak tor wyścigowy, rozganiając swoimi podstarzałymi samochodami pieszych próbujących przejść z jednej strony ulicy na drugą.

Dlatego nie ma najmniejszej wątpliwości, że zbliżająca się już do końca modernizacja przejść dla pieszych – czyli budowa na środku ulicy wysepek dla pieszych i dostawienie nowych znaków ostrzegawczych – zwiększy bezpieczeństwo przechodniów, a przy okazji może nawet ostudzi nieco zapędy targówkowskich „rajdowców”.

Bezpieczniejsze są już prawie wszystkie przejścia na obwodnicy, a właśnie w tej chwili trwa przebudowa ważnej „zebry” obok przedszkola na Barkocińskiej.

fot. targowek.info

Ale z tej inwestycji można tez wyciągnąć inne wnioski. Otóż nowe wysepki postawiono na starym, dziurawym asfalcie. Pełna wybojów jezdnia w żaden sposób nie została naprawiona, a teraz nowe wysepki i znaki całkowicie uniemożliwają np. jej frezowanie.

Wniosek: albo planujący inwestycję urzędnicy wykazali się wyjątkowo małą błyskotliwością, albo przeciwnie, wszystko jest pod kontrolą i po prostu przez długie najbliższe lata żadnego remontu jezdni na Handlowej czy Ossowskiego nie będzie.

Jak myślicie, który z tych wariantów jest bardziej prawdopodobny?

PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Modernizacja przejść na „obwodnicy” Targówka.

 • 9 listopada 2013 o godz. 12:36

  Planowanie i tak to wygląda w Całej POLSCE malujemy a potem zrywamy i kładziemy co innego i potem znowu malujemy ! Nieuki bez Wyobraźni a zdolni po Zarządzaniu na zmywaku Nepotyzm Wkręcanie po Układach Ludzi Na Stanowiska gdzie oni powinni zamiatać ulice a nie zarządzać !

 • 9 listopada 2013 o godz. 14:22

  Czy takie wysepki poprawią bezpieczeństwo? Znak jest na wysokości głowy człowieka a żółty słupek może go zasłonić…

 • 9 listopada 2013 o godz. 14:30

  To jest myślenie w stylu. Nie mamy kasy to przynajmniej biedakom zrobimy wysepki.

 • 9 listopada 2013 o godz. 15:16

  Dlaczego ten Targówek jest taki biedny? Inne dzielnice mają a hajs.

 • 9 listopada 2013 o godz. 20:04

  Wysepki wyglądają jakby były zrobione z części modułowych – łatwych do ewentualnego demontażu.

 • 9 listopada 2013 o godz. 20:10

  Nie poprawią bezpieczeństwa – niestety. Moje dziecko jak idzie przez jedną z tych ulic, staje na wysepce i żaden kierowca jej nie widzi bo zasłania ją znak. I tak nieraz stoi kilka minut, aż każde auto przejedzie.

  Moim zdaniem chociaż kierowcy autobusów powinni częściej przepuszczać dzieci przez ulicę. Mieszkam na wysokim piętrze i widzę jak dzieci stoją na tych wysepkach a oni nic z tego nie robią. Może trzeba petycje do nich wysłać, aby nauczyli się. Są w pracy i nic się nie stanie jak 10 sekund później dojadą na pętle.

  Ja przeprowadzam córkę przez ulicę bo boję się o jej bezpieczeństwo. Ale nie zawsze mogę i wtedy modlę się żeby nic się nie stało.

  Czemu nie ma świateł. Na trockiej przy gimnazjum są. Mimo tego, że ulica wąska i przechodzą przez nią dorośli i młodzież pow. 13 roku życia.

 • 9 listopada 2013 o godz. 20:12

  Póki co jeden słupek (przejście przy Lusińskiej) został dziś zdemolowany przez kierowcę, który owej wysepki nie zauważył.

 • 9 listopada 2013 o godz. 20:41

  powinni zrobić projekt całego ‚ringu’ wraz ze skwerem wiecha. to powinno być prawdziwe centrum Targówka Mieszkaniowego. sport/kultura/rekreacja/usługi

 • 9 listopada 2013 o godz. 20:55

  Wincentego też dziurawa, a od ponad roku przy Smoleńskiej też stoi wysepka…

 • 9 listopada 2013 o godz. 21:26

  Takie wysepki mają tez powstać w ciagu całej Trockiej. Tylko jakoś nie idzie. Zainteresujcie się tym. Jak powiedza, ze nie ma pieniędzy – to ile trzeba?

 • 9 listopada 2013 o godz. 22:48

  Wincentego czeka na poszerzenie…i najpewniej jeszcze 5 lat poczeka.

 • 10 listopada 2013 o godz. 12:23

  IDIOTYZM!! na niektorych skrzyzowaniach, aby skrecic blokuje sie caly ruch. co za głupota :( nie ma na co kasy wydawac, pewnie ktos ładnie posmarował.
  kiedy remont ulic?! bo to wazniejsze niż pachołki ze strrzałką jakby ktos nie wiedział

 • 11 listopada 2013 o godz. 19:36

  NA PRZEĆIWKO DAWNEGO PAWILONU GOLD-BOX JAK AUTOBUS STOI NA PRZYSTANKU TO NIE MOŻNA GO PRZEZ WYSEPKĘ OMINĄĆ.BRAWO DEBILE Z URZĘDU KTÓRZY WYDALI NA TO ZGDĘ

 • 12 listopada 2013 o godz. 08:38

  Anonim właśnie przez takich debili jak ty postawione są te wysepki. I bardzo dobrze.

 • 12 listopada 2013 o godz. 19:29

  Debilu w opisanym miejscu nie wyprsedzasz autobusu. Pajacu
  Do amomima.

 • 22 listopada 2013 o godz. 11:58

  Tak to prawda nie da się bezpiecznie przejść do okolicznych szkół :( ja bym porozkładała „leżących policjantów” z dedykacją dla wszystkich debili a zwłaszcza tych, którzy na wysokości Gold Boxu chcą wyprzedzać autobus stojący na przystanku – po przejściu dla pieszych i ciągłej linii – BRAWO. Kolejna specjalna dedykacja dla wszystkich parkujących przed Biedronką – szkoda, że straż miejska nie ma ochoty na nich zarobić!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.