Modernizacja przejść na „obwodnicy” Targówka.

16
Share

Już prawie wszystkie przejścia dla pieszych w ciągu ulic Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska zostały przebudowane. Jakie z tego można wyciągnąć wnioski?

Wewnętrzy „ring” Targówka Mieszkaniowego, czyli zapętlone w kółeczko ulice Handlowa, Ossowskiego i Barkocińska, od dawna już nie jest bezpiecznym miejscem dla pieszych. Pewna mała, ale groźna grupka ciasnych umysłowo kierowców traktuje to miejsce jak tor wyścigowy, rozganiając swoimi podstarzałymi samochodami pieszych próbujących przejść z jednej strony ulicy na drugą.

Dlatego nie ma najmniejszej wątpliwości, że zbliżająca się już do końca modernizacja przejść dla pieszych – czyli budowa na środku ulicy wysepek dla pieszych i dostawienie nowych znaków ostrzegawczych – zwiększy bezpieczeństwo przechodniów, a przy okazji może nawet ostudzi nieco zapędy targówkowskich „rajdowców”.

Bezpieczniejsze są już prawie wszystkie przejścia na obwodnicy, a właśnie w tej chwili trwa przebudowa ważnej „zebry” obok przedszkola na Barkocińskiej.

fot. targowek.info

Ale z tej inwestycji można tez wyciągnąć inne wnioski. Otóż nowe wysepki postawiono na starym, dziurawym asfalcie. Pełna wybojów jezdnia w żaden sposób nie została naprawiona, a teraz nowe wysepki i znaki całkowicie uniemożliwają np. jej frezowanie.

Wniosek: albo planujący inwestycję urzędnicy wykazali się wyjątkowo małą błyskotliwością, albo przeciwnie, wszystko jest pod kontrolą i po prostu przez długie najbliższe lata żadnego remontu jezdni na Handlowej czy Ossowskiego nie będzie.

Jak myślicie, który z tych wariantów jest bardziej prawdopodobny?

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx