Mostki nad kanałkiem prawie gotowe. A może zrobić ścieżkę? | | targowek.info

Mostki nad kanałkiem prawie gotowe. A może zrobić ścieżkę?

Nowa kładka ma już drewnianą nawierzchnią, ale chodzić jeszcze po niej nie można. 

Czytelnik Jacek podsyła zdjęcia ze spaceru po Zaciszu. Widać na nich nowy mostek nad Kanałkiem Bródnowskim w ciągu ulic Błędowskiej i Drapińskiej. Na stalowej konstrukcji właśnie pojawiła się drewniana nawierzchnia. Oddanie do użytku pewnie jakoś na wiosnę.

Jacek zwraca uwagę, że tymi ulicami często jeżdżą rowerzyści, bo ścieżka rowerowa w kierunku centrum zaczyna się dopiero na wysokości Obi. Może to jest pomysł, żeby na Drapińskiej i Błędowskiej wytyczyć normalną ścieżkę rowerową? Nie chodzi nawet o specjalne jej budowanie, ale o wytyczenia pasa dla rowerów na asfalcie. Wiadomo, że przyjemniej jedzie się małą uliczką między domkami niż przy ruchliwej Radzymińskiej.

Na zdjęciach widać nową kładkę ustawioną pod trochę dziwnym kątem do jezdni i starą, która zostanie rozebrana po zakończeniu budowy. Dodajmy, że w na podobny etapie realizacji jest sąsiednia kładka na wylocie ul. Porannej.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Mostki nad kanałkiem prawie gotowe. A może zrobić ścieżkę?

 • 17 listopada 2013 o godz. 19:49

  Jestem za zrobieniem ścieżki, nie jest ich dużo w Warszawie, więc dlaczego nie, ułatwimy w ten sposób życie i kierowcom i pieszym i rowerzystom.

 • 19 listopada 2013 o godz. 10:40

  Ciekawe, gdzie tam chcecie umieścić ścieżki? To są wąskie osiedlowe uliczki z minimalnym ruchem, gdzie rowerem jeździ się bezpiecznie. Ścieżka wydzielona z jezdni będzie non stop zastawiona parkującymi pojazdami, tak samo jest na chodnikach. „Państwo” będzie protestować. Budować ścieżki wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych a nie marnotrawić pieniędzy na nonsens! Przecież równolegle będzie prowadzić ścieżka wzdłuż Radzymińskiej!

 • 21 listopada 2013 o godz. 13:49

  kladka przy Porannej juz otwarta!chodzilem dzis z synkiem!) btw czemu kladka blizej Radzyminskiej tak krzywo stoi?po co?wchodzi sie prosto na plot…

 • 27 listopada 2013 o godz. 18:28

  Kolejna inwestycja, która w znaczący sposób podniesie jakość życia mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.