Pierwszy remont ulicy na Targówku

12
Share

Powinniśmy skakać z radości, gdyby nie to, że aż usiedliśmy z wrażenia. W poniedziałek zaczyna się remont nawierzchni ulicy Smoleńskiej – pierwsza taka inwestycja na Targówku Mieszkaniowym od… już nie pamiętamy kiedy.

Remont ulicy na Targówku /fot. targowek.info

Remont ulicy na Targówku /fot. targowek.info

Przyzwyczailiśmy się, że wszelkiego rodzaju remonty ulic w naszej dzielnicy (remonty, a nie pobieżne zalewanie dziur smołą) mają miejsce wyłącznie na Zaciszu, a to i tak w skromnych ilościach.

Owszem, rok temu drogowcy wygładzili fragment Myszkowskiej, ale była to naprawa awaryjna, podjęta praktycznie z dnia na dzień, bo autobusy miejskie nie były w stanie już tam jeździć. Więc się nie liczy. Kiedy ostatni raz na Targówku Mieszkaniowym był mniej więcej planowy remont? Nie jesteśmy w stanie sobie przypomnieć.

Ale wreszcie coś się zmienia. Jak informuje urząd dzielnicy, 4.11.2013 r. w poniedziałek rozpocznie się remont nawierzchni ul. Smoleńskiej. W ramach zaplanowanych prac zostanie wykonana w całości nowa jezdnia, wyregulowane zostaną wpusty deszczowe oraz włazy do studzienek kanalizacyjnych.

Urzędnicy informują, że wykonawcą robót jest firma „Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno Instalacyjnych – KROL”, zaś koszt naprawy nawierzchni wyniesie 150 tys. zł. Remont potrwa 5 dni, a więc odnowiona Smoleńska wróci do mieszkańców w najbliższy weekend.

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx