Pierwszy roboczy dzień z wąskim mostem Grota. Jak się jechało?

27
Share
Cudu nie było. Zgodnie z oczekiwaniami Bródno stanęło w ogromny korku. Są już pierwsze pomysły, jak usprawnić ruch po zwężeniu najbardziej obleganego mostu w Polsce.

Most Grota-Roweckiego zwężono już w sobotę, ale dziś mamy pierwszy test nowej organizacji ruchu w dniu roboczym. Oczywiście oblany. Zgodnie z przewidywaniami kierowcy objeżdżają niemiłosiernie zakorkowany most przez naszą dzielnicę. Od rana media informują o potężnych korkach nie tylko na Trasie Toruńskiej, ale też na Odrowąża, św. Wincentego, stoi też Jagiellońska i oczywiście Radzymińska.

Ciekawi jesteśmy wrażeń z waszej porannej podróży do pracy/szkoły. O ile dłużej jechaliście? Którędy jakoś się jedzie, a które ulice trzeba omijać? Czekamy na wasze komentarze.

Pierwsze relacje już dostaliśmy na maila. Maciek z Bródna napisał o godz. 10:

Korek na św. Wincentego sięga 2/3 PGR-u, ale rano pewnie był dłuższy.

Czytelnik ma też dwa pomysły na udrożnienie Radzymińskiej i al. Solidarności.

Można przywrócić trzeci pas w al. Solidarności przed skrzyżowaniem ze Szwedzką. Zwężenie miało sens, gdy zamknięty był przejazd koło Wileńskiego.

Faktycznie Solidarności w tym miejscu korkuje się chyba najbardziej, na przejazd trzeba czekać 3-4 cykle świateł, a dwa pasy do skrętu w Szwedzką są puste.

Drugi pomysł może pomóc jeszcze bardziej i sprawi, że większy ruch skierowany zostanie przez Szmulki (których mieszkańcy lubią korki i nie chcą Trasy Świętokrzyskiej). Każdy kto jeździ Radzymińską wie, jak ogromnym problemem jest tu skręt w lewo w Naczelnikowską. Lewy pas jest zatkany na długości dwóch kilometrów, środkowy tarasują wciskający się cwaniacy, a buspas próbujący ich omijać kierowcy jadący prosto. W efekcie powstaje kocioł na wysokości Piotra Skargi. Maciek proponuje… ustawić tam w godzinach szczytu stałe patrole policyjne kierujące ruchem. Tzn. puszczające więcej samochodów w Naczelnikowską.

Warto byłoby zainteresować policję przejazdem przez tory przy Naczelnikowskiej. Żeby w godzinach porannego szczytu kierowali ruchem, tak jak to robią przy zawrotce na Słomińskiego przy stadionie Polonii.

Co sądzicie o tym pomyśle?

 

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx