Projekt budżetu Targówka na 2014 rok

9
Share

Ratusz na placu Bankowym ujawnił szczegóły budżetu Warszawy na przyszły rok. Dobra wiadomość: w planach jest (jeszcze) Trasa Świętokrzyska. Zła: ani słowa nie ma o remoncie św. Wincentego.

fot. TaxBrackets.org/Flickr

fot. TaxBrackets.org/Flickr

W projekcie budżetu Warszawy na 2014 rok, mimo protestów i spisku grupy miejskich radnych, znajduje się aż 53,6 mln zł na budowę Trasy Świętokrzyskiej od ul. Tysiąclecia (obok Dworca Wschodniego) do ul. Zabranieckiej na Targówku Fabrycznym. W przyszłym roku planowane jest prowadzenie  procedur  związanych  z wypłatą odszkodowań za nieruchomości przejęte pod inwestycję oraz wybór wykonawcy robót budowlanych i, co najwazniejsze, ich rozpoczęcie.

Dodatkowo z puli miasta pójdzie 2,3 mln zł na prace przygotowawcze do przedłużenia II linii metra w stronę Targówka (konkretnie do stacji na ul. Trockiej) oraz 100 tys. zł na budowę sygnalizacji świetlnej na ul. Kondratowicza przy Szpitalu Bródnowskim.

Z kolei dzielnica  Targówek  otrzyma w 2014 roku na inwestycje łącznie 32,9 mln zł. Praktycznie rzecz biorąc, jest to taka sama kwota co w 2013  roku i w przybliżeniu pójdzie na to samo co w obecnym roku. A konkretnie:

Ponad 15 mln zł na zagospodarowanie terenów zieleni wzdłuż Kanału Bródnowskiego, Zaciszańskiego i Drewnowskiego wraz z budową zbiornika retencyjno – rekreacyjnego. Kwota wielka, ale trzeba pamiętać, że te pieniądze dzielnica dostała „z góry” i nie może wydać ich na nic innego, ba, jeśli nie zainwestujemy w kanałek, przepadną tak jak to się zdarzyło w tym roku.

9,3 mln zł pójdzie na budowę sali gimnastycznej z zagospodarowaniem terenu oraz modernizacją LO przy ul. Oszmiańskiej.

3,6 mln pochłonie dokończenie budowy przedszkola przy ul. Drewnowskiego róg Sternhela plus dodatkowo 2,1 mln na generalny remont tych dwóch ulic.

1,5 mln zł zaplanowano na budowę boisk szkolnych (wielofunkcyjnego do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz boiska do piłki nożnej) przy Szkole Podstawowej 275 przy ul. Św. Hieronima .

Oraz 1,3 mln na budowę ul. Lewinowskiej na odc. ul. Tużycka – ul. Wschodnia i raptem 100 tys. zł na aktualizację projektu budowy ul. Potulickiej między ul. Lewinowską a ul. Perłową (sama budowa dopiero w 2016 r.).

I tyle. W projekcie budżetu nie ma słowa o budowie boiska SP 285, o które niedawno walczyli rodzice i radni, nie ma też oczywiście remontu Łodygowej ani św. Wincentego ani mnóstwa innych ulic.

Oczywiście to jest projekt i o ostatecznym kształcie budżetu zadecyduje Rada Warszawy w głosowaniu za ok. miesiąc. Innymi słowy, coś może jeszcze dojść, ale też coś mogą nam zabrać.

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx