Projekt budżetu Targówka na 2014 rok | | targowek.info

Projekt budżetu Targówka na 2014 rok

Ratusz na placu Bankowym ujawnił szczegóły budżetu Warszawy na przyszły rok. Dobra wiadomość: w planach jest (jeszcze) Trasa Świętokrzyska. Zła: ani słowa nie ma o remoncie św. Wincentego.

fot. TaxBrackets.org/Flickr
fot. TaxBrackets.org/Flickr

W projekcie budżetu Warszawy na 2014 rok, mimo protestów i spisku grupy miejskich radnych, znajduje się aż 53,6 mln zł na budowę Trasy Świętokrzyskiej od ul. Tysiąclecia (obok Dworca Wschodniego) do ul. Zabranieckiej na Targówku Fabrycznym. W przyszłym roku planowane jest prowadzenie  procedur  związanych  z wypłatą odszkodowań za nieruchomości przejęte pod inwestycję oraz wybór wykonawcy robót budowlanych i, co najwazniejsze, ich rozpoczęcie.

Dodatkowo z puli miasta pójdzie 2,3 mln zł na prace przygotowawcze do przedłużenia II linii metra w stronę Targówka (konkretnie do stacji na ul. Trockiej) oraz 100 tys. zł na budowę sygnalizacji świetlnej na ul. Kondratowicza przy Szpitalu Bródnowskim.

Z kolei dzielnica  Targówek  otrzyma w 2014 roku na inwestycje łącznie 32,9 mln zł. Praktycznie rzecz biorąc, jest to taka sama kwota co w 2013  roku i w przybliżeniu pójdzie na to samo co w obecnym roku. A konkretnie:

Ponad 15 mln zł na zagospodarowanie terenów zieleni wzdłuż Kanału Bródnowskiego, Zaciszańskiego i Drewnowskiego wraz z budową zbiornika retencyjno – rekreacyjnego. Kwota wielka, ale trzeba pamiętać, że te pieniądze dzielnica dostała „z góry” i nie może wydać ich na nic innego, ba, jeśli nie zainwestujemy w kanałek, przepadną tak jak to się zdarzyło w tym roku.

9,3 mln zł pójdzie na budowę sali gimnastycznej z zagospodarowaniem terenu oraz modernizacją LO przy ul. Oszmiańskiej.

3,6 mln pochłonie dokończenie budowy przedszkola przy ul. Drewnowskiego róg Sternhela plus dodatkowo 2,1 mln na generalny remont tych dwóch ulic.

1,5 mln zł zaplanowano na budowę boisk szkolnych (wielofunkcyjnego do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz boiska do piłki nożnej) przy Szkole Podstawowej 275 przy ul. Św. Hieronima .

Oraz 1,3 mln na budowę ul. Lewinowskiej na odc. ul. Tużycka – ul. Wschodnia i raptem 100 tys. zł na aktualizację projektu budowy ul. Potulickiej między ul. Lewinowską a ul. Perłową (sama budowa dopiero w 2016 r.).

I tyle. W projekcie budżetu nie ma słowa o budowie boiska SP 285, o które niedawno walczyli rodzice i radni, nie ma też oczywiście remontu Łodygowej ani św. Wincentego ani mnóstwa innych ulic.

Oczywiście to jest projekt i o ostatecznym kształcie budżetu zadecyduje Rada Warszawy w głosowaniu za ok. miesiąc. Innymi słowy, coś może jeszcze dojść, ale też coś mogą nam zabrać.

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Projekt budżetu Targówka na 2014 rok

 • 27 listopada 2013 o godz. 09:36

  kto wierzyl, że zrobią Wincentego i połączą nas z Placem Szembeka ten chyba nie ma mózgu ;/ To samo jesli myslicie , ze bedzie metro przy bazarku (w ogole na Targowku) . Naprawde trzeba żyćw utopii

 • 27 listopada 2013 o godz. 09:39

  a co z drogami?! co z handlową?!

 • 27 listopada 2013 o godz. 10:03

  No chyba był już artykuł o tym, że Św. Wincentego na pewno nie ruszą do końca 2016 roku…..

 • 27 listopada 2013 o godz. 11:25

  Wincentego nie zostanie zrobione już nigdy. Sprawę załatwiły żydowskie groby przy cmentarzu, które są poza jego granicami. Dla Żydów jak się chowa człowieka, to musi zostać w tym miejscu na wieki wieków. Nie można przenosić, nic. Taka tradycja.

 • 27 listopada 2013 o godz. 11:32

  do XYZ: tu nie chodzi tylko o groby. Żydowi chodzi o rządzenie pieniądzem.

 • 27 listopada 2013 o godz. 14:15

  @xyz – jak by tak było, to po zburzeniu części Warszawy, w miejscu masowych grobów ukrytych w dawnym getcie nie mogły by powstać żadne nowe budynki.
  Naczelny Rabin zamiast pozwolić na ekshumacje i przeniesienie kości w godne miejsce, woli by były one codziennie deptane i obsikiwane przez psy… tylko pogratulować takiemu ciemnogrodowi.

  A tak wracając do tematu to świetnie że pseudo-radnym nie udało się zmienić przebiegu Trasy Świętokrzyskiej.
  Szkoda że dalej brak decyzji odnośnie dokończenia ‚małej obwodnicy Warszawy’ i remontu Św. Wincentego :(

 • 27 listopada 2013 o godz. 18:51

  Tak, lepiej dalej topić pieniądze w Kanałku Brudnowskim…..

 • 27 listopada 2013 o godz. 20:25

  Pytanie do radnych odwiedzających tą stronę, czy będzie dostęp do stacji PKP od strony Zacisza.

 • 29 listopada 2013 o godz. 13:35

  będę pisał i powtarzał do skutku:

  UL ŚW WINCENTEGO POWINIEN CHODZIĆ TRAMWAJ OD RONDA ŻABY DO GŁĘBOCKIEJ.
  TEN KTO CHCE TEN TRAMWAJ POPROWADZIĆ TYLKO OD UL ŚW MATKI TERESY Z KALKUTY JEST NIEKOMPETENTNYM IGNORANTEM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.