Trasa rowerowa na Osiedle Wilno? | | targowek.info

Trasa rowerowa na Osiedle Wilno?

Ekolodzy mają pomysł, który może się spodobać mieszkańcom Osiedla Wilno: zróbmy drogę rowerową wzdłuż torów na Pragę – proponują.

 

Kilka dni temu opisaliśmy raport o drogach rowerowych przygotowany przez pełnomocnika rowerowego ratusza Łukasza Puchalskiego. W naszej dzielnicy raport Ameryki nie odkrywał, ani nie proponował żadnych szczególnych rozwiązań. Teraz przyjrzeli mu się dokładniej specjaliści z Zielonego Mazowsza.

Generalnie lista zarzutów ekologów jest długa, ale nas interesują te dotyczące naszej dzielnicy. A tu  obok krytyki, mamy też konstruktywne propozycje. Najbardziej podoba nam się ta na wytyczenie nowego korytarza rowerowego z Pragi na Elsnerów. Tak opisano go w uwagach do raportu:

Kłopotowskiego / Okrzei – Ząbkowska – Radzymińska; zaczątek cywilizowania centrum Pragi, łatwo wygospodarować przestrzeń na pasy rowerowe; trasę można przedłużyć wzdłuż torów kolei wileńskiej jako bezkolizyjną DDR do granicy miasta.

Taki przebieg trasy na pewno spodobałby się mieszkańcom Osiedla Wilno czy osiedli przy Łodygowej. Wprawiony rowerzysta do Dworca Wileńskiego dojechałby wygodną ścieżką wzdłuż torów w 10 minut, mniej doświadczony w nie więcej niż 20 min. Wystarczy przy stacji metra Dworzec Wileński zorganizować jakiś parking bike&ride i mamy małym kosztem całkiem niezłe rozwiązanie.

Tyle teorii, bo w praktyce, trzeba się porozumieć z kolejarzami, przez których teren miałaby biec ścieżka, a to nigdy nie było łatwe. No i zaraz zacznie pewnie protestować Stowarzyszenie Michałów, które już próbuje zablokować budowę Trasy Świętokrzyskiej ze ścieżkami rowerowymi.

Fragment opracowania Zielonego Mazowsza
Fragment opracowania Zielonego Mazowsza

Drugi z proponowanych przez Zielone Mazowsze korytarzy miałby biec z Targówka Fabrycznego do Rembertowa. Wzdłuż Strażackiej częściowo jest już ścieżka, ale urywa się przy skupie złomu przed Chełmżyńską. A mogłaby biec tak (z uwag do raportu):

– Zabraniecka – Gwarków – Strażacka – Cyrulików – Okuniewska (alternatywnie z przejściem w Rembertowie na południową stronę torów i przez Wesołą z wykorzystaniem ulic lokalnych); dojazd z Rembertowa, docelowo także Wesołej i powiązanie z Sulejówkiem; na odcinku do Rembertowa spore fragmenty DDR już istnieją, kolejny ma być zrealizowany w ramach modernizacji Żołnierskiej.

Zielone Mazowsze nie porusza tematu mniejszych, lokalnych ścieżek, bo też nie o nich traktował raport pełnomocnika. Opisano tam korytarze potrzebne do ruchu rowerowego między dzielnicami, a nie mniejsze ścieżki osiedlowe. Choć oczywiście wiemy, że tych ostatnich też u nas bardzo brakuje. 

PRZECZYTAJ TEŻ:

28 komentarzy na temat “Trasa rowerowa na Osiedle Wilno?

 • 29 listopada 2013 o godz. 11:07

  O! Znowu o osiedlu Wilno. W Wyborczej też są artykuły sponsorowane. Jakieś powiązania biznesowe?

 • 29 listopada 2013 o godz. 11:59

  „specjaliści z Zielonego Mazowsza”

  Hahahahaha…. Secjaliści? Hahhahahahaha. To jakiś oksymoron, specjalista z Zielonego Mazowsza, coś jak „ekspert” od katastrof lotniczych zespołu Macierewiza. :)

  Co za czasy, że aby zostać w czymś specjalistą wystarczy po prostu siebie tak nazwać. I proszę tych z ZM nie nazywać ekologami!!! Ekologia to poważna dziedzina nauki!

 • 29 listopada 2013 o godz. 12:20

  oj OW, to ze troche czerwoni to fakt, ale nie mozna im odmowic znajomosci tematu, poznalem wielu osobiscie i wiem co mowie. czesto sie z nimi nie zgadzalem itd ale posiadaja wiedze, doswiadczenie, ale przede wszystkim pasje do zajmowania sie tematem.

  smialo mozna ich nazwac specjalistami, a napewno zdecydowanie bardziej pasuje do nich to okreslenie niz do wiekszosci ludzi poslugujacych sie nim (doradcy kredytowi, wszelkiej masci sprzedawcy itp ;)).

 • 29 listopada 2013 o godz. 12:28

  Świetny pomysł:)

 • 29 listopada 2013 o godz. 14:04

  Fajny pomysł. Rowerzyści przy okazji odstraszaliby złodziei infrastruktury kolejowej…

 • 29 listopada 2013 o godz. 20:08

  Super pomysł. Ząbki też by się ucieszyły jak by do nich doszła trasa.

 • 29 listopada 2013 o godz. 20:48

  Ścieżek rowerowych nigdy zbyt wiele…

 • 29 listopada 2013 o godz. 22:18

  Dokładnie! Wszedzie Zacisze Wilno. Mieszkam tam jakis bogaty mason?

 • 30 listopada 2013 o godz. 11:24

  zacisze Wilno ??? Przecież To TAGRÓWEK Stacja Kolejowa Wypas heheh jak i tak nikt nie wsiada do pociągu AHAHHAHAHAH bo Słoneczna jedzie TŁOK hehehehh że gdyby nie kobiety palca by nie wcisnoł. Mieszkania w PoLuuuu wiem wiem za 50 lat ………… Te bloki szlag tarfi najtaniej niby prosto ściany cienkie jak włos ( śmieją się z Ramy H i bloków za komuny nie dotyczy wielkiej płyty ) g***ny dojazd Reklama za Reklamą w mediach frajestwo się łapie i kupuje tanio równo G***:) Ścieżka to Powinna Być na TARGÓWKU Mieszkaniowym MAMY OBWODNICĘ Targówka do Żaby na Bródno do Radzymińskiej przyłaczyc jest co a nie … a nie na dzień dobry w polu robić dla 100 mieszkań i miejscowych ! Kolejna ĄŁpówa żeby JELENI ŁAPAĆ na Pola z klatkami ala APRTMENT ze ścieżko Ekologi Apartmen Zacisze hehehehe okno w okno z sąsiadami ale mi elyty za 4900 hehehe

 • 30 listopada 2013 o godz. 12:24

  A na Osiedlu Wilno jest stacja veturilo ? Bo sloiki nie maja własnych rowerów, tylko na veturilo jeżdżą .

 • 30 listopada 2013 o godz. 13:00

  Mam prośbę do moderatorów strony Targówek. info, czy mogliby Państwo zainteresować się przejściem do stqcji od strony Zacisza? i podać do iformacji .

 • 30 listopada 2013 o godz. 20:56

  Po co, wam, menele z Targówka ścieżka rowerowa?!?! Monopolowych macie za mało???

 • 1 grudnia 2013 o godz. 08:12

  pomysly sa tak dobre ze az trudno uwierzyc ze zostana zrealizowane. przydalaby sie ale koniecznie sciezka laczaca wschodni z targowkiem

 • 1 grudnia 2013 o godz. 17:23

  Jestem za niebudowaniem ścieżek,rower to rower wszędzie wjedzie,wszędzie przejedzie a rowerzyści to święte krowy

 • 1 grudnia 2013 o godz. 22:59

  Do Coco Byłeś/aś widziałeś aś jak się patrzy przez denko od słoika to tak to widać. Meneli w rodzinie szukaj najbliższej i jeszczem możemy pojechać Ci po żeńskiej części familji słoikami brzęczący fylozofie.

 • 2 grudnia 2013 o godz. 11:14

  dobra,dobra. idź po setkę i się uspokuj.

 • 2 grudnia 2013 o godz. 13:13

  Czytając wpisy na tym forum kategorycznie jestem za całkowitym zlikwidowaniem internetu!

 • 2 grudnia 2013 o godz. 22:59

  Anonim my jesteśmy za całkowitym zlikwidowaniem Anonimów
  Wyłącz i Luz Udajem żeę Cie NIMA.

 • 2 grudnia 2013 o godz. 23:11

  Jestem za budową gumowych ścieżek żeby upadające słoiki się nie biły i gumowe rowerki trzy kołowe takie Lansy-bansy Sto(L)icowe żeby jak się jedzie to siatkami nie potłuc słoików i nie pobrudzić gumy.
  No mili Państwo wiadomo mucha nie siada ! niech będzie luksus, będzie szpan na maksaa niech rodziny z zazdrości sciągające na Wigilie widza ten Szyk Fason to nie to tamto to Miasto Stołeczne z podmiejskimy APARTAMENTAMY na byłych PGRach – kiedyś chamowo wycieczka kolejką na cały dzień a Teraz jedne autobus 527 supiermarkiety, Jewropa.

 • 2 grudnia 2013 o godz. 23:31

  Ale zazdrość bije , że ktoś kupił sobie mieszkanie.
  Was nie stać żałośni „warszawiacy” ?
  Musicie mieszkać z mamusiami i liczyć , że dziadek z babcią się przekręcą to może skapnie mieszkanie…

  Co rano pobudka o 9 i pierdzenie w fotel przed tv. Narzekanie, że co to się nie wyprawia na tym świecie, jak żyć gdy pracy nie ma.

  Karma z nieba nie leci na zasiłkach siedzicie bo d*** zbyt leniwa żeby do roboty się wybrać.

  Lepiej pisać banialuki na wszelakich portalach, bo to nic nie kosztuje, nie trzeba się wysilić. Wieczorem się spotkacie z znajomkami spod bloku i przy piwku ponarzekacie jakie to słoiki niedobre co?

  Wiecie co Wam powiem?

  śmiać mi się chce z waszej nieudolności. Jacy to Wy nie patrioci warszawcy, a udzielacie się żeby coś zrobić dla Waszej ukochanej stolicy?

  Czy tylko sączycie jad anonimowo w internecie?

  Puknijcie się w łepetyne i może parę ocalałych szarych komórek Wam się obudzi i napiszecie coś z sensem kiedyś.

 • 3 grudnia 2013 o godz. 09:01

  Kynex – jaka zazdrość?
  Raczej współczucie,bo kredzio na 40 lat to nie powód do zazdrości.

  Miejsce przyjezdnych jest tam skąd przyjechali.Warszawa została odbudowana przez waszych ojców i matki,co też jak wy porzucili wieś i kolejnego pokolenia po prostu nie potrzebuje,da sobie radę bez was.

  Człowiek ciężko pracuje ale zarobi tylko na nędzne przeżycie,bo typ przyjezdny z kieszenią pełną kasy za ojcowe pole pod lasem niszczy rynek oferując najniższe (nawet po kosztach własnych) stawki za towar czy usługę.

  Historia płata figle i może kiedyś przeniosą stolicę do Krakowa i znowu w tym mieście stołecznym da się żyć.

 • 10 grudnia 2013 o godz. 17:33

  Jak Ci tak źle to wyjedz – proste lekarstwo na Twoje bolączki.

 • 21 stycznia 2014 o godz. 01:47

  Czytając te wpisy stwierdzam ,że szkoda tych niedouczonych ludzi.Osobiście kupiłam mieszkanie na Wilnie i nie jestem słoikiem od urodzenia mieszkam w Warszawie , kredytu też nie mam stać mnie było kupić za gotówkę (wystarczy chcieć pracować)a nie zajmować się krytykowaniem jakiś głupot w internecie!!!!Fajnie że jednak coś robią w tej Warszawie drogi rowerowe super , jeziorko czemu nie na pewno lepsze to niż krzaki i wyrzucane przez buraków śmieci byle gdzie.Tam już dawno w ten teren powinno się zainwestować Super że będę miała możliwość kiedyś z tego korzystać.

 • 21 stycznia 2014 o godz. 10:57

  rety,ty wielka warszawianko schowaj się,korzystaliśmy z tych terenów a że ty nie potrafiłaś-widać taka się urodziłaś że potrzebujesz jeziorka i ścieżki z betonu żeby korzystać z zieleni,może jeszcze sztucznego ptaka posadzą na drzewie bo żywy by cię obsr,na pewno będziesz zachwycona
  Pamiętajcie-jeśli macie kredyty to według warszawianki jesteście nierobami
  Zazdroszczę ci mieszkania,gotówki i pozytywnego myślenia”super”,”super”

 • 21 stycznia 2014 o godz. 13:22

  Słoikowy czytaj ze zrozumieniem i radzę iść na pośredniak dla nierobów się zarejestruj to przynajmniej coś pożytecznego zrobisz hahahahaha.Piszecie tu i hejtujecie mieszkańców Wilna twierdząć ,ze to sami przyjezdni i kupują mieszkania tylko na kredyt więc ja opisałam że nie tylko ,Warszawiacy też tam mieszkają i to bez kredytu.A według mnie nie rób to taki jak ty zaściankowy debil, który siedzi na d*** i krytykuje bo tylko to mu w życiu zostało .A ptaki na tym terenie są i to nawet sporo, więc nie ma potrzeby sztucznych sprowadzać , widzę że bronisz terenu o którym nawet za dużo nie wiesz.

 • 22 stycznia 2014 o godz. 11:17

  warszawianko przekonana bardzo o swojej wartości,nieomylności,mądrości, urodzie,wbita w ambicje przez tatula i matkę,ogromnie optymistyczna,przyszłaś z bloków,z betonu i chcesz zmieniać zieleń na szarzyznę którą znasz od urodzenia,nie masz o niczym pojęcia,nie rozumiesz o co chodzi,pewnie zabrałaś yorka na spacerek żeby obs*** okolice,karta się jeszcze odwróci,stracisz pracę i zobaczysz jak to jest,jeszcze cienko zapiejesz

 • 11 lutego 2014 o godz. 21:40

  Ludzie niech inwestują w tą Warszawę , drogi rowerowe na pewno się przydadzą.Lepiej żeby inwestowali w cos co się przyda każdemu.Słoikowy o jakich zielonych terenach ty piszesz , przecież tam nikt nic nie robi , nikt nie sprząta za parę lat zrobi się tam wielki śmietnik, Więc gratuluję pomysłu na trasy rowerowe i jeziorka .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.