Budowa skweru z kurhanem na półmetku

15
Share

Zajrzeliśmy na kolejną „skwerową” inwestycję w naszej dzielnicy. Placyk nad kanałkiem przy ul. Malborskiej zapełniły tajemnicze betonowe kształty.

…oczywiście owe kształty są tajemnicze tylko dla tych, którzy nie czytają regularnie strony targowek.info. Już w lutym pokazaliśmy wam bowiem wizualizacje nowego skweru, na których rzucają się w oczy pagórek “symbolizujący górę zamkową lub kultowy kurhan” oraz  “element personifikujący, który swą architektoniczną formą i kształtem przywodzi na myśl fragment kadłuba statku rzecznego lub barki”.

2013-02-20_121834

Wizaulizacja skweru na ul. Malborskiej /mat. urzędu dzielncy

Budowa ruszyła ostatecznie niecałe trzy miesiące temu i idzie całkiem szybko. Kurhan i statek nad kanałkiem przy ul. Malborskiej, przy osiedlu Tivoli, już stoją – na razie w stanie surowym, jeszcze bez wykończenia i spektakularnej kotwicy, ale i tak można sobie wyobrazić jak to miejsce będzie ostatecznie wyglądało.

Nam nasunęły się dwa wnioski: generalnie wygląd skweru będzie bardzo wierny wcześniejszym wizualizacjom. Z jedną różnicą – o ile na wizualizacjach plac wydaje się rozległy, a jego symboliczne elementy duże i potężne, to w rzeczywistości wszystko jest dużo mniejsze, ściśnięte na wąskim prostokącie, zaś poważne symbole czegokolwiek bardziej przypominają nieco postmodernistyczne zabawki dla dzieci na placu zabaw. Ale może to tylko nam się tak wydaje.

Budowa skweru przy ul. Malborskiej / fot. targowek.info

Budowa skweru przy ul. Malborskiej / fot. targowek.info

Kuran na przyszłym skwerze /fot. targowek.info

Kuran na przyszłym skwerze /fot. targowek.info

 

Otwarcie skweru najprawdopodobniej nastąpi wiosną. Macie jakieś pomysły na jego nazwę? :)

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx