Czy fotoradar na Radzymińskiej naprawdę jest taki super?

10
Share

Na podstawie zdjęć z „superradaru” w naszej dzielnicy dostało mandaty ponad 3 tys. kierowców. Tyle tylko, że to zaledwie drobny ułamek tych, którzy złamali tam przepisy.

Radar na Radzyminskiej

Fotoradar na ul. Radzymińskiej /fot. archiwum targowek.info

Przyjrzeliśmy się aktualnym danym straży miejskiej dotyczących supernowoczesnych warszawskich fotoradarów, które uzyskał w interpelacji stołeczny radny Piotr Szyszko. Oczywiście interesował nas jeden konkretny żółty radar: stojący na końcówce ulicy Radzymińskiej przy skrzyżowaniu z ul. Bystrą.

Otóż wg tych statystyk, przez rok od uruchomienia „naszego” radaru (co nastąpiło w połowie listopada 2012 roku), dzięki jego zdjęciom strażnicy miejscy wystawili 3094 mandaty na łączną kwotę 892 200 zł.

Proste działanie matematyczne i już wiemy, że „średnio” każdy mandat z Radzymińskiej opiewał na kwotę w okolicach 288 zł. Rzut oka do taryfikatora mandatów i okazuje się, że oznacza to przekroczenie dozwolonej prędkości od 31 do 40 km/h. A że w tym miejscu można jechać 60 km/h jasno widać, że przeciętny przyłapany kierowca jechał tam niemal 100 km/h.

Ale nie to jest najciekawsze. Zauważmy bowiem jeszcze jedną rzecz: staż miejska wystawiła na Radzymińskiej 3 tys. mandatów w ciągu całego ROKU. Tymczasem w rzeczywistości tamtejszy fotoradar robi zdjęcia ponad tysiącu samochodów łamiących przepisy TYGODNIOWO!

Skąd to wiemy? Ano stąd, że już po pierwszym tygodniu działania radaru w 2012 r. straż miejska oficjalnie poinformowała, że na Radzymińskiej złamało przepisy aż 1694 kierowców – zaś z aktualnych danych wynika, że za całą końcówkę tamtego 2012 roku wystawiono raptem 12 mandatów…

I choć w 2013 roku straż miejska nieco się poprawiła – i średnio wystawia kilkadziesiąt mandatów tygodniowo – to wniosek jest wciąż ten sam: ponad 90 procent kierowców łamiących przepisy pod okiem radaru na ul. Radzymińskiej pozostaje całkowicie bezkarna!

radzymińska 155 km

Zdjęcie z fotoradaru na Radzymińskiej. Szansa, że kierowca który jechał tam 155 km/h dostał mandat, wynosi kilka procent / fot. Straż Miejska

 

I jak wam się podoba działalność fotoradaru z ul. Radzymińskiej po takim spojrzeniu na statystyki?

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx