Jak wrócić z sylwestra pod Stadionem Narodowym

5
Share

Jeśli dziś w nocy na ulicach Bródna albo Targówka zobaczycie autobus z dziwnym numerem 903, to nie znaczy, że straciliście pion. To taka linia, która pojawia się przy szczególnych okazjach.

fot. ZTM

fot. ZTM

 

Miejski sylwester w tym roku po raz pierwszy zawitał na Pragę, w konkretnie na Kamionek czyli na parking pod Stadionem Narodowym. Wystąpią głównie wykonawcy z naszego polskiego podwórka, ale pokaz sztucznych ogni ma być największy w historii miasta, więc impreza ściągnie zapewne tysiące osób.

Aby sprawnie ich rozwieźć po zabawie Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza sporo zmian w komunikacji. Oto te dotyczące naszej dzielnicy.

Inna trasa 517

Od godz. 23.30 całkowicie dla ruchu kołowego zamknięta zostanie Al. Zieleniecka i most Poniatowskiego, dlatego 517 pojedzie wydłużoną trasą: Grochowską, do ronda Wiatraczna i mostem Łazienkowskim. Dotyczy to także kierunku powrotnego, więc nie czekajcie na autobus na przystanku pod Muzeum Narodowym, bo zejdzie się wam do godz. 3 rano – do tej pory ma obowiązywać objazd. Dodatkowy przystanek w stronę Targówka będzie na Nowym Świecie tuż za skrętem z Alej w kierunku pl. Trzech Krzyży.

Trasa  w naszą stronę wygląda tak:

PKP URSUS – … – pl. Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – pl. Na Rozdrożu – al. Armii Ludowej – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – Grenadierów – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – Okrzei – .. – TARGÓWEK

 Autobus 903

To linia specjalna, która pojawia się na specjalne okazje. Pierwszy raz mogliśmy nią jechać, gdy na Stadionie Narodowym grał Cristiano Ronaldo, potem podczas występu Madonny czy Orange Warsaw Festival. Teraz wsiądziemy do niej zapewne oczarowani występem Krzysztofa Skiby z Big Cyc ;)

Linia kursuje w jedną stronę – ze Stadionu przez Targówek na Bródno, ale ma bardzo wygodną i szybką trasę:

AL. ZIELENIECKA 03 – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – al. Solidarności – Radzymińska – Trocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO-PODGRODZIE.

Tramwaj 26 przez całą noc

Jeśli druga część Bródna zaczęła już narzekać, że ma daleko na Podgrodzie, to uspokajamy, że możecie wrócić tramwajem. Linia 26 jeździ przez całą noc na normalne trasie: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OS. GÓRCZEWSKA

Częściej niż co pół godziny będą kursowały nocne autobusy, a snujące się po Targówku N02 będzie jeździło według sobotniego rozkładu.

Całą noc kursuje też metro, choć w tym roku jeszcze na Targówek nie dojedzie :)

Życzymy miłej zabawy. Jeśli komuś uda się nagrać fajerwerki widziane z Targówka czy Bródna, to podsyłajcie: redakcja@targowek.info

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx