Jest lista priorytetów dla Targówka. Zgadzacie się?

19
Share

Czy głównym problemem Targówka jest brak usług rzemieślniczych? A może niedobór lokali gastronomicznych?  Zobaczcie jakie punkty wyszczególniono na konsultacjach. Jeśli się nie zgadzacie, to we wtorek kolejne spotkanie. Każdy może zabrać głos. 

Konsultacje o rewitalizacji / fot. DKDS

Konsultacje o rewitalizacji / fot. DKDS

O rewitalizacji piszemy często, bo sprawa jest niebagatelna. W latach 2014-2020 do wydania będzie sporo pieniędzy, które posłużą do poprawy warunków życia w dwóch regionach Targówka (tutaj mapki). Na początek odbywają się spotkania warsztatowe, na których wspólnie z mieszkańcami ustalane są główne problemy i pomysły na ich rozwiązanie.

Kilka dni temu odbyło się spotkanie poświęcone gospodarce. Dzięki stronie internetowej dzielnicowej komisji dialogu, wiemy jakie tematy poruszono.

Na Targówku Fabrycznym wygląda to tak:

Lista dla Targówka Mieszkaniowego:

 

Na Targówku Fabrycznym należałoby nawet podkreślić podwójnym szlaczkiem pierwszy punkt o budowie Trasy Świętokrzyskiej. Drugi, o kanalizacji, też jest dość zrozumiały, zalane ulice wytykamy po każdej większej ulewie w dzielnicy.

Zaskoczyła nam za to lista problemów na Targówku Mieszkaniowym. Też brakuje wam lokali rzemieślniczych? Ale na pewno trzeba się zgodzić, że brakuje kawiarni czy restauracji.

Kto chciałby dodać jakieś punkty i zgłosić swoje uwagi, ma szansę już we wtorek. W szkole przy ul. Mieszka I odbędzie się ostatni już warsztat, tym razem poświęcony kulturze, sztuce, sportowi i rekreacji.

My zgłaszamy po raz kolejny ścieżkę biegową i rowerową wokół obwodnicy. 

 


 

Spotkanie warsztatowe o kulturze, sztuce, sporcie i rekreacji, 10 grudnia, godz. 17, Zespołu Szkół nr 34, ul. Mieszka I 7.

Więcej zdjęć z warsztatów obejrzycie na tej stronie: dkdstargowek.blogspot.com

 

 

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx