Daj kilka złotych na album o Bródnie

12
Share

Każdy może wspomóc wydanie artystycznego albumu o Bródnie z czasów PRL-u. Wystarczy nawet 5 zł! (choć można dać też więcej)

NAC Bródno 18

Bloki na Bródnie w latach 70. XX wieku /fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

„Bródno. Generacja: PRL” to projekt albumu ukazującego Bródno okresu PRL-u jako miejsce wzrastania określonej generacji, która w tym jednym z wielu blokowisk Warszawy przeżywała młodość, nawiązywała pierwsze przyjaźnie, przeżywała pierwsze miłości, uczyła się poznawać świat i kształtowała swój charakter.

Książka będzie zawierała starannie dobrane, oryginalne zdjęcia z Bródna wraz z opisem miejsca i skojarzeń, jakie wiązali z nim mieszkańcy. Będzie to zarazem artystyczny album dokumentujący życie w PRL-u, jak i księga miejsc magicznych na Bródnie.

Publikację planuje stowarzyszenie „Kulturalne Bródno”, które wspólnie z DK Świt prowadzi projekt „Targówek – bloki pełne historii”, a za koncepcję artystyczną odpowiedzialny będzie Paweł Sky, grafik komputerowy i animator kultury (przeczytaj wywiad z Pawłem Sky i Bartoszem Wieczorkiem, prezesem „Kulturalnego Bródna”).

Ale żeby album powstał, musi być pokonany jeden problem: pieniądze.

Twórcy obliczyli, że na realizację projektu potrzeba 6 tysięcy złotych. I właśnie taką kwotę zbierają w serwisie internetowym PolakPotrafi.pl (polskim klonie słynnego Kickstarter.com). Wesprzeć można ich choćby pięcioma złotymi (w zamian darczyńca dostanie plakat ze starymi zdjęciami Bródna), ale można też dać nawet 200 zł (wtedy logo darczyńcy trafi na okładkę albumu) – oczywiście różne inne sumy też wchodzą w grę.

Wszystkie szczegóły dotyczące albumu „Bródno. Generacja: PRL”, a także konto do wpłat, znajdują się tutaj.

Internetowa zbiórka trwa do 3 marca, więc jeszcze trochę czasu na wsparcie projektu zostało. Pomożecie?

 

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć pierwsze lata „blokowego” Bródna na starych zdjęciach

 

[beforeafterpics id=’11’ image_before=’http://www.targowek.info/wp-content/uploads/2012/05/pgr77.jpg’ image_after=’http://www.targowek.info/wp-content/uploads/2012/05/pgr12.jpg’ animateintro=” introdelay=” introduration=” showfulllinks=” /]


Okolice skrzyżowania ul. św. Wincentego i Kondratowicza, 1977-2012 /fot. NAC/targowek.info

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx