Eight Park – wielki skatepark powstał na Targówku

7
Share

Zapatrzeni w skoki Kamila Stocha i spółki przegapiliśmy, że pod nosem powstaje nam nowe miejsce do zupełnie innego skakania: na rowerach, deskach i rolkach. 

 

Eight Park / fot. facebook.com/rafalkierc

Eight Park / fot. facebook.com/rafalkierc

To ewenement w skali Warszawy, bo lokalni skejci od lat narzekają na brak miejsca do jeżdżenia z prawdziwego zdarzenia. Powstają wprawdzie pojedyncze inicjatywy, ale każda nowa hala jest w środowisku mile widziana. Szczególnie, jeśli jest tak duża i w dodatku ogrzewana, więc można jeździć całą zimę.

W przerwie między świętami a Nowym Rokiem odbyło się nieoficjalne otwarcie Eight Parku, czyli skateparku przy Bukowieckiej 98 na Targówku Fabrycznym. Miłośnicy squasha pewnie znają ten adres, bo wcześniej mieścił się tu klub Lizard.

O samym miejscu nie będziemy się mądrzyć, oddajmy głos ekspertom. Na przykład na blogu Jamaj Events, czytamy , że „hala jest bardzo wysoka, podobnych rozmiarów do tej w Białymstoku (działa tam jeden z najbardziej znanych skateparków w Polsce – red.). Wszystko w idealnym stanie, pomalowane, ocieplone i ładnie oświetlone”.

Ciekawe jest to że projekt oraz koszta budowy pokrywają zajawkowicze którzy odpowiedzialni są za całość. Nie ma jeszcze sponsorów, patronów itd. Wszystko robione jest z pełnej zajawki i chęci wybudowania czegoś nowego. Czekamy na rozwój sytuacji i trzymamy kciuki za powodzenie pomysłu.

– pisał w listopadzie Jamaj Events (tutaj cały wpis)

W środku jeździło już sporo osób, ale oficjalne otwarcie dopiero 16 stycznia. Wejście do parku będzie kosztowało 10 zł w tygodniu i 16 zł w weekend. Mają być organizowane dodatkowe imprezy, konkursy itp.

W sieci jest już sporo filmików. Możemy więc sobie popatrzeć jak to wygląda. To nagranie ekipy AveBmx:

 

Zaprasza jeden z organizatorów:

 

I jeszcze jeden filmik:

 

 

I jeszcze jeden. Tu widać, że hala jest ogromna.

 

 

Na miejsce dojedziecie autobusem 170.
Wszelkie potrzebne informacje na profilu Eight Park na Facebooku

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx