GKP nad przepaścią | | targowek.info

GKP nad przepaścią

Finansowe kłopoty piłkarskiego klubu z Targówka dostrzegają media poza naszą dzielnicą. Duży artykuł na ten temat umieścił ogólnopolski portal sport.pl

Fot.: www.gkptargowek.pl
fot.: GKP

Artykuł „Dlaczego GKP Targówek stanął nad przepaścią?” pojawił się w sieci tuż przed nowym rokiem i głównie opisuje kilkuletnią historię konfliktu pomiędzy zarządem GKP Targówek oraz stołecznymi urzędnikami – czyli rzeczy, które fani GKP oraz czytelnicy targowek.info już od dawna dobrze znają.

W pewnym miejscu w artykule jest nawet cytowany fragment naszego dawnego tekstu :)

Ale pod koniec materiału pojawia się coś nowego, nazwijmy to, optymistycznego:

„W relacjach władz warszawskiego sportu i GKP widać jednak postęp – pisze sport.pl – Klubowy dług został rozłożony na raty, przygotowywane jest także porozumienie, które pozwoli podpisać umowę na dziesięcioletnią dzierżawę stadionu. Pierwsza drużyna – mimo że biedniejsza i bez zawodników z najwyższymi kontraktami – nie będzie już musiała drżeć, że z dnia na dzień straci boisko do gry. Do gry wkroczą najlepsi młodzi zawodnicy – w większości wychowani właśnie na Targówku. Słowem – możliwe, że w końcu, obok urzędniczych sporów i walki w dyrektorskich gabinetach, na Targówku znajdzie się także miejsce na sport”

Ale, żeby nie było za różowo, portal zauważa też obiektywnie: „Na transfery klubu nie stać. Drużynę czeka więc walka o utrzymanie.”

Cały wspomniany artykuł znajdziecie tutaj.

Piłkarze z III ligi zaczną grać po zimowej przerwie w weekend 8-9 marca 2014 r. Po rundzie jesienniej (i rozegranych awansem dwóch kolejkach rundy wiosennej) GKP Targówek ma 27 pkt. i zajmuje w tabeli III ligi 13 miejsce. Nad pierwszą drużyną strefy spadkowej mamy 7 punktów przewagi – więc utrzymanie wydaje się być całkiem realne.

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “GKP nad przepaścią

 • 2 stycznia 2014 o godz. 16:23

  zamknać ten klub w pi… i wybudować kolejne osiedle z Lidlem na dole, brakiem parkingu i apteką . Tego własnie chcą ustawione w ratuszu osoby. a wy dalej jak te lemingi łykajcie co wam podadzą. A TFU!!

 • 2 stycznia 2014 o godz. 20:09

  Jan ma racje!!!!!! GKP Nasza DUMA. Na osobiście przekażę 1 % na GKP.

 • 2 stycznia 2014 o godz. 21:53

  hmm szkoda klubu, mój ojciec tam grał, niesamowite było to że chodziłam do szkoły średniej z dziewczyną która na dzwiek mojego nazwiska skojarzyła fakt ze nasi ojcowie razem grali … i miedzy innymi tak zrodziła sie przyjaźń… ojcowie razem kopali piłe, a córki zaprzyjazniły sie po latach kiedy ich starzy nie mieli ze soba zadnego kontaktu… fajne

 • 3 stycznia 2014 o godz. 07:33

  przekażmy 1% podatku na GKP!!!!!!!

 • 3 stycznia 2014 o godz. 08:05

  Dla zainteresowanych wg mojej wiedzy klub złożył wniosek o dofinansowanie do biura sportu i rekreacji m.st warszawa ,wniosek przeszedł wstępną weryfikacje bez uwag ,jestem ciekawy co tym razem sie stanie z przyznaniem dotacji

 • 3 stycznia 2014 o godz. 08:29

  Jan ma racje plany były takie a i biznes wydawał się prosty zostawiamy DKS 4000m ziemi na hale bo tyle im wystarczy,reszta pod inwestycję ,sprytna układanka była a może i jest dalej czas pokaże i czytelnicy na pewno się o tym dowiedzą jeszcze odrobina cierpliwości

 • 3 stycznia 2014 o godz. 09:28

  Panie Zbigniewie, to juz jest celowe sianie paniki. Skąd pan ma takie informacje? W szklanej kuli pan wyczytal? Jest dokładnie odwrotnie: dzielnica szykuje plan miejscowy, który przeznnacza grunt na sport, a nie na inwestycje.

 • 3 stycznia 2014 o godz. 14:37

  do Z.BUCON: chodzi o kase i chyba każdy yo wie :) szkoda tylko, że kosztem sportu, młodych i chętnych na ruch osób. Za kilka lat nie będę przejeżdżał obok boiska gdzie 10 latki biegają tylko bedę widział kolejne osiedle :)

 • 3 stycznia 2014 o godz. 17:27

  Część miejsca można przeznaczyć na Blok będzie kasa na inwestycję no ale 10-15% terenu tam gdzie i tak są parkingi. Potrzeba Tam BASENU !!!
  ( MIEJSCA NP NA w Parku Obok Badmintona, Ping Ponga, Siatkę – nie duże nakłady !!! SKATE PARK jak na Bemowie scena !!!)
  na Bródnie 2 u Nas 0 ! ( taki jak Foka na Woli Wystarczy ! ) a Do tego Poprawić teren obwodnicy w Koło i same Trybuny proponowany projekt za 60 mln złotych był nie wart tych pieniędzy ! DUMA Targówka GKP
  Myśl na Przyszłość

 • 10 stycznia 2014 o godz. 00:33

  OTO MÓJ KOMENTARZ:

  szanowny pan rzecznik Bartosz M. mija się z prawdą (kłamie ? wprowadza w błąd ?)
  to, co klub GKP wydatkował niezgodnie z przeznaczeniem – zwróciliśmy z lichwiarskim procentami
  wszystkie niezbędne księgi rachunkowe były, są i będą prowadzone, oraz wszelkie inwentaryzacje
  za szkalujące powiadomienie organów prokuratury, odpowiecie państwo urzędnicy w oddzielnym procesie
  panie rzeczniku m.st. Warszawy – nie jest pan prokuratorem, proszę o umiar w ocenie rzeczywistości
  wszelkie kontrole (miasto zadbało, aby było ich wiele) potwierdziły prawidłowe funkcjonowanie klubu
  moje imię i nazwisko: Krzysztof Król, w tamtych czasach członek zarządu, oraz p/o prezesa GKP Targówek

  POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.