Jeszcze więcej fałszywych "wnuczków" | | targowek.info

Jeszcze więcej fałszywych „wnuczków”

Z okazji dzisiejszego Dnia Dziadka policja zrobiła seniorom prezent – i złapała kolejnych oszustów wyłudzających pieniądze od starszych mieszkańców Targówka.

Jeden z zatrzymanych „wnuczków" / fot. Policja
Jeden z zatrzymanych „wnuczków” / fot. Policja

O rozbiciu przez policjantów z Targówka dużego gangu „wnuczków” pisaliśmy już przed miesiącem. Wpadło wtedy 9 oszustów, którzy dzwonili do starszych osób i podając się za ich krewnych prosili o pilną pożyczkę gotówki – wyłudzając w ten sposób łącznie niemal blisko 200 tysięcy złotych.

Już wtedy policjanci informowali, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają dalszych zatrzymań. Słowa dotrzymali i dziś pochwalili się kolejnymi złapanymi oszustami.

W ostatnich dniach zatrzymany został 20-letni Rafał P., który trudnił się werbowaniem kolejnych „wnuczków”. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Jako ostatni zarzuty oszustwa w recydywie usłyszal w prokuraturze 21-letni Robert S. Obaj zostali objęci dozorem policyjnym, grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Podsumowując, jak dotąd policjanci z Targówka złapali już 11 osób wyłudzających pieniądze „na wnuczka” – i wciąż zapowiadają, że to nie koniec.

***

Równocześnie warszawska policja przekazuje kilka podstawowych zasad, których przestrzeganie uchroni starsze osoby przed oszustami:

1. Jeśli osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka naszej rodziny i prosi o pomoc (najczęściej jest to prośba o pożyczenie pieniędzy), sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny.
2. Oddzwońmy do niego lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy, o jaką prosi.
3. Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję.
4. Rozmawiajmy z członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach. Ostrzegajmy i mówmy, co należy robić w takich sytuacjach.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Jeden komentarz na temat “Jeszcze więcej fałszywych „wnuczków”

  • 22 stycznia 2014 o godz. 11:26

    ale oni tylko realizowali hasło wyborcze tuska ZABIERZ BABCI DOWÓD!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.