Nowa pułapka na dziki stanęła w Lasku Bródnowskim

21
Share

Coraz lepiej czują się dziki w naszym lokalnym lesie, dlatego miejskie służby coraz bardziej ochoczo zabierają się do ich łapania. 

 

Wiceburmistrz Targówka Wacław Kowalski poinformował właśnie, że w lesie Bródnowskim stanęła nowa odłownia na dziki. Na zwierzęta narzekają ponoć mieszkańcy, więc władze dzielnicy poinformowały o problemie Lasy Miejskiej. To właśnie tamtejsi łowczy zastawili pułapkę. Już drugą w naszej dzielnicy. Pierwsza stoi od dawna, choć nie wiemy, czy się w nią coś łapie. Na pewno szklane butelki wewnątrz pułapki nie zachęcają dzikich zwierząt do wizyty.

Nie podajemy dokładnej lokalizacji odłowni, żeby nie zachęcać do jej odwiedzania.

W takie pułapki w 2013 roku w całej Warszawie wpadło  341 dzików. Zwierzęta są wywożone daleko za miasto i tam wypuszczane na wolność.

Niestety w Warszawie mają świetne warunki do rozwoju i ciągle rodzą się nowe. Nie mają naturalnych wrogów, pisaliśmy już, że żerują w śmietnikach przy centrum handlowym.  Swoje na sumieniu mają też niektórzy mieszkańcy, którzy dokarmiają dziki w części lasku przylegającej do ul. Bystrej. Widać, że regularnie jest tam wyrzucane jedzenie dla zwierząt.

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx