Nowa pułapka na dziki stanęła w Lasku Bródnowskim | | targowek.info

Nowa pułapka na dziki stanęła w Lasku Bródnowskim

Coraz lepiej czują się dziki w naszym lokalnym lesie, dlatego miejskie służby coraz bardziej ochoczo zabierają się do ich łapania. 

 

Wiceburmistrz Targówka Wacław Kowalski poinformował właśnie, że w lesie Bródnowskim stanęła nowa odłownia na dziki. Na zwierzęta narzekają ponoć mieszkańcy, więc władze dzielnicy poinformowały o problemie Lasy Miejskiej. To właśnie tamtejsi łowczy zastawili pułapkę. Już drugą w naszej dzielnicy. Pierwsza stoi od dawna, choć nie wiemy, czy się w nią coś łapie. Na pewno szklane butelki wewnątrz pułapki nie zachęcają dzikich zwierząt do wizyty.

Nie podajemy dokładnej lokalizacji odłowni, żeby nie zachęcać do jej odwiedzania.

W takie pułapki w 2013 roku w całej Warszawie wpadło  341 dzików. Zwierzęta są wywożone daleko za miasto i tam wypuszczane na wolność.

Niestety w Warszawie mają świetne warunki do rozwoju i ciągle rodzą się nowe. Nie mają naturalnych wrogów, pisaliśmy już, że żerują w śmietnikach przy centrum handlowym.  Swoje na sumieniu mają też niektórzy mieszkańcy, którzy dokarmiają dziki w części lasku przylegającej do ul. Bystrej. Widać, że regularnie jest tam wyrzucane jedzenie dla zwierząt.

PRZECZYTAJ TEŻ:

21 komentarzy na temat “Nowa pułapka na dziki stanęła w Lasku Bródnowskim

 • 25 stycznia 2014 o godz. 21:23

  Ciężko nie wiedzieć gdzie to jest jak widać linie wysokiego napięcia…

 • 26 stycznia 2014 o godz. 11:31

  To jakiś nonsens, odłownia stoi i straszy od prawie roku! Ten napis głosi częściowo prawdę- dziki PODOBNO są wywożone za miasto, a tam trafiają pod lufy myśliwych. W Warszawie nie chcą zwierząt ani zieleni, liczy się budowa nowych blokowisk na zagonach, lidlów, biurowców dla koncernów żerujących na naiwnych, tęczy za 44 mln. Podobnym przykładem jest sprzedaż przez Ząbki 16 ha lasu na budowę osiedla przy szpitalu w Drewnicy czy przeznaczenie lasków za Trasą Toruńską w Markach pod markety i domy. Na spacer możecie iść na skwerek z kotwicą albo do Zielonego Parku Handlowego.

 • 26 stycznia 2014 o godz. 12:41

  Stanowczo proszę redakcję o usunięcie fotografii z tym napisem.Po co robicie reklamę temu kto napisał?Zgadzacie się z nim?Lubicie takie żarty?
  To naprawdę niesmaczne

 • 26 stycznia 2014 o godz. 13:03

  Tak jest judasze wszystko wysprzedają za srebrniki byle utrzymać stołki dla siebie i rodzinek i mieć z kogo ściągać podatki (=dożywotnie pensyjki), dlatego Polska była pod zaborami i teraz jest w niej bałagan i złodziejstwo bo rządzący myślą o własnej d a ci którzy chcą coś zrobić są poza układami i nie są dopuszczani do koryta

 • 26 stycznia 2014 o godz. 13:20

  jak widać powyżej takie artykuły są pożywką dla politycznych oszołomów i różnej maści pseudo-ekologów
  zilda jest poza układem a też chce coś zrobić,chce do koryta-może więc dołącz do dzików i ryj z nimi :-))
  Podpisuję się pod apelem Attitue

 • 26 stycznia 2014 o godz. 13:40

  kiepski żart? Dobre i zgyźliwe przywołanie o moralność polityczków zasiadających w naszych ratuszach!

 • 26 stycznia 2014 o godz. 14:39

  Napis jest przejawem myślenia nie poprawności politycznej i o takie Polskie walczyli czyż nie ?

  Od siebie dodam przepraszam zadam pytanie czy mięso Dzika jest koszerne ? to będzie wiadomo czy dla siebie łowią czy na handel :)

  śmieszne jest to ze dziki nie będą miały gdzie żyć bo wszędzie małe laski i blokowiska a na wsi pola to zwierzyna łazi za żarciem więc ten cały program ekologiczny to ściema tak tyle aby nie było katastrofy i jakoś się kręciło do czasu pozwalanie na BUDOWANIE GDZIE SIE PODOBA a nie jak W Anglii wszyscy obok siebie taniej raźniej koszty przyłączy, pogotowia, szkoły, lekarza, urzędu itp. A u Nasz Wal gdzie chcesz potem marudź że chcesz drogę bo niema bo chata na bagnach gmina dawać drogę choć PODATKI PŁACISZ W PIPIDOWIE !

 • 26 stycznia 2014 o godz. 16:49

  O czym mowa? Jest zatwierdzony plan zagospodarowania terenu, z którego wyraźnie wynika, że Las Bródnowski jest lasem na wieki wieków. I kto ktokolwiek ośmieli się to zmienić zakończy swój żywot we więzieniu. Amen.

  Odnośnie dzików. Fajnie by było jednak wrócić ze spaceru nie nadgryzionym. Tym bardziej, że psy prowokują a zagrożone dzikie zwierzę może zaatakować.

 • 26 stycznia 2014 o godz. 18:08

  Problem polega na tym,że urząd dzielnicy nie dba o to,czy dziki urodzone i wychowane na terenie dzielnicy są rzeczywiście wywożone i wypuszczane ileś tam kilosów poza wawką,a przecież to nasze dziki,synowie i córki tEj ziemi.
  Las to działka lasów miejskich,ale przecież leży na terenie dzielnicy,to ja pytam czy do chol.ktoś w tym gmaszysku na Kondratowicza sprawuje nadzór na tym co robi np:łowczy?
  Po pierwsze las jest dla zwierząt,człowiek ma to szczęście że może w lesie odpoczywać obserwując jego mieszkańców.

  1.NADZÓR(osoba oddelegowana od przeglądania gazet i parzenia kawy jedzie z ekipą która wywozi odłowione zwierzęta,spisywany jest protokół,dokumentacja zdjęciowa)
  2.MONITORING(liczebności,czyli nie wywozimy wszystkich osobników,zostawiamy kilka sztuk)
  3.EDUKACJA(ludzi,którzy latem dokarmiają dziki odpadkami kuchennymi)
  uwaga!
  OD DOKARMIANIA ZWIERZĄT ZIMĄ SĄ LASY MIEJSKIE?TO GDZIE ONI DOKARMIAJĄ WIE KTOŚ?BO NA PEWNO NIE W TYM NASZYM LASKU

 • 26 stycznia 2014 o godz. 20:50

  Ja Bym postawił w urzędach i sejmie takie szczałki „Bezsensowne Ustawy Durne Przepisy Idiotyczne Działania – podpisz żeby wyglądało że cos robisz ! i nie jesteś darmozjadem ! i te szczałki i kierowały by do takich pułapek potem ( jak ta ) łapał Tych Urzędasów i Biurwy powiązane genami miedzy sobą i wywoził ale nie parę km za Warszawę ( no chyba że na odstrzał )
  a na inny kontynent może na Madagaskar skoro góry Synaj im nie leżą a tak psioczą na Polskę że nie tolerancyjna bo kraść nie pozwala za dużo !

 • 27 stycznia 2014 o godz. 11:59

  Ale bydło chodzi po tym lasku, paniusie i bubki z psami bez smyczy, które ganiają np.młode sarenki za ich aprobatą, bachory drą mordy bo nie potrafiono wpoić im zasad normalnego zachowania, gimby organizują libacje z kopulacjami niszcząc wiaty i krzewy, ciekawe kim są ich rodzice i nauczyciele

 • 29 stycznia 2014 o godz. 00:00

  Natknąłem się na to przypadkiem.Podejrzewam że dzik zbliży się do tego co najwyżej w nocy bo obok jest droga i pewnie co jakiś czas ktoś tamtęty przechodzi

 • 29 stycznia 2014 o godz. 09:08

  Las jest dla zwierząt, również dzikich! Jak komuś się niepodoba niech nie kupuje mieszkania pod lasem! Chcesz cywilizacji i psiej kupy to idź do parku!

 • 29 stycznia 2014 o godz. 09:13

  Brawo! Dziki powinny być dzikie i gonić pacanów.A swoją drogą, to wyrobić im kartę warszawiaka i niech jeżdżą z ZTM-em, hehe!

 • 29 stycznia 2014 o godz. 12:59

  może kilka dzików można przenieść do lasu przy ul. Bardowskiego. Tam nie ma dzików a powinno się w tym lesie zmieścić jakieś 20 szt.

 • 29 stycznia 2014 o godz. 20:20

  Tam jest mały las, głównie mokradła i sośniny, brak dębin, czyli głód. Las bródnowski powinien mieć powiązanie tzw. ciąg przyrodniczy w kierunku Strugi, tak jak było kiedyś przed wybudowaniem gett na zagonach, albo wzdłuż kanału bródnowskiego- lecz jaki urzędas myśli dziś o ochronie dziedzictwa przyrodniczego…

 • 30 stycznia 2014 o godz. 09:11

  EkoNIElogiczne popaprańce w akcji,co 2-gi komentarz zazdrośników co nie mają funduszy na własne mieszkanie :-)

 • 30 stycznia 2014 o godz. 10:44

  Ja mam swoje mieszkanie w Warszawie od urodzenia, a ty popaprańcu będziesz spłacał wielokrotnie przepłaconą klitkę na miedzy przez 30 lat.

 • 30 stycznia 2014 o godz. 10:56

  Pewnie po tatusiu i mamusi,może jeszcze napisz że z nimi beztrosko mieszkasz :-)
  ja wyprowadziłem się od rodziców mając 22 lata a ty jeszcze mleczko masz pod nosem i czekasz na mamę że obiadek zrobi

 • 31 stycznia 2014 o godz. 11:19

  Wywalili cię a nie wyprowadziłeś się, pewnie nie chciałeś kopać kartofli, a i teraz g… umiesz, nawet nicka nie wymyślisz, żresz kebaby i doją cię banki oraz deweloperka, beztrosko spraszasz pedalstwo.

 • 29 marca 2014 o godz. 01:12

  Co za debilizm… pewnie niedługo uznają, że drzewa w lesie Bródnowskim stanowią zagrożenie, dla budowy kolejnych naćkanych obok siebie osiedli i blokowisk i zaczną zrzucać na nie bomby. Tak, las nie jest odpowiednim miejscem dla zwierząt, zwłaszcza leśnych. Ale głupota wszelakich pacanów, jak najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.